Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten . Nektek volt...

Létezik Isten . Nektek volt már hasonló élményetek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok.. minden este imádkozom, és nem a Miatyánkat ha nem elmondom hogy mit szeretnék.. 1 mindig ugyanaz és elsődleges, a szüleim , családom egészsége. Mikor bajban voltam.. Tegnap úgy volt vége lesz kapcsolatomnak, imádkoztam Istenhez, hogy tartsa őt meg nekem. Találkoztam a lánnyal. Csókolgattuk egymást, semmi gond nem volt. Ma megint gáz volt.. barátnőm nem jött el a találkozóra, nem vette fel a telót, és nem válaszolt az sms-eimre. Imádkoztam, hogy tartsa meg nekem őt a JóIsten. Abban a pillanatban csörög a telefonom nézem ki van írva barátnőm neve, felveszem: Szia életem ne agódj semmi baj nincs, csak volt barátom volt itt, elhozta a cuccokat beszélgettünk most meg boltban vagyunk nemsoká ott leszek. Valahogy mindig jó dolog történik... Veletek ilyesmi?
2010. nov. 26. 18:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Majd 30 évesen is írd már be légyszí, hogy idáig csak jó dolgok történtek veled:) Az lenne a fura, ha 16 évesen már elvált lennél, anyagilag tönkre mentél stb stb. Ilyen fiatalon még olyan nagy gondja nem sok mindenkinek nincs, csak nagynak gondolják. Ennyire ne legyék hívő, mert az ilyen emberekek fogják kifosztani a szektások. Elég hamar kiszúrják a "tömegből", ki az az ember, akit be lehet palizni. Sajnos előfordul az ilyen. Van akinek a házát is elvették, mert "Isten" szeretetéhez áldozatot kell hozni.
2010. nov. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Tegnap 18:29-esnek. "És ezek után, bevallom, nehezen hiszek a jóságos istenben"

Nem tudom mennyit tudsz Istenről, a bibliáról, de már az elején kijelenti Isten a bibliában, hogy létezik a gonosz, aki rosszat akar Istennek és embernek. És nálad elérte a célját a gonosz. Neki mindegy, hogy hiszel Istenben, de utálod, vagy nem hiszel benne, a lényeg, hogy ne állj Vele kapcsolatba. A sátán azokat az embereket is utálja, akik nem foglalkoznak vele, akik nem keresztények stb. Nem kímél senkit! Utálja a házasságot, mert azt Isten találta ki. Ennél a családnál sikerült neki kettétörnie egy házasságot és sok ember életét megkeserítenie (rokonok, barátok). Még folytathatnám, de egyenlőre ennyi is elég. Szép napot.

2010. nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Igazából.. én hiszek Istenben.. bármi történik..:)
2010. nov. 27. 09:27
 14/28 anonim ***** válasza:

Én nem keresztény vagyok, tehát Jézusban sem hiszik, mint Isten fiában meg úgy az egész Bibliában.

De van vallásom, és én is imádkozom az istenemhez. És jé: tapasztaltam, hogy létezik :)


Tehát minden út Rómába vezet...

2010. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

ma 09:46-nak!

A hamis istenekről hallottál már? A boszorkányság is létezik, de attól még nem az igaz Istent imádják és követik, sőt...

2010. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
A világ véletlenek halmaza,de te (mint bármelyik ember,aki el akar valamit érni vagy csak a "csodára" vár) befolyásolni tudod magad körül az eseményeket. Nincs itt semmiféle isten,így működik a világ. Az emberek/élőlények befolyásolni tudják egymás gondolatait (Ezt tudományosan is bebizonyították).
2010. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
És mivel lehet ezt elérni?? Fizikailag?
2010. nov. 27. 20:34
 18/28 anonim ***** válasza:
Az akaratoddal tudod elérni, és azzal, hogy van célod, és minden áron megprobálod elérni. Szabadon dönthetsz, senki nem fogja megváltoztatni a te saját döntésedet. Csak te irányítod az életedet, kivéve ha van olyan ember az életedben,aki helyetted irányít és dönt.
2010. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

15:15


Igen, hallottam. És te észrevetted már, hogy a "hamis isten" követők között mennyi jó ember van, több mint az álszent keresztények között?:)

Én oda hajlok, ahol a szeretet és jóságot értékelik, nem a hitet. ÉS szerintem kár belemenni abba, hogy mennyivel több bizonyíték van a te istenedre, mint az enyémre, mert én nem tagadom a tiéd létezését - hát igen, az Isten az Isten, de még mindig ott tartunk, hogy a vallásokat csak emberek alkották.

2010. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 28. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!