Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallásban, hogy...

A keresztény vallásban, hogy lehet imádkozni otthon?

Figyelt kérdés
Én ezt komolyan veszem és érdekel is engem.Szeretnék egy vacsora előtt vagy lefekvés előtt imádkozni,de nem tudom,hogyan kell.
2010. nov. 26. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, hogy hogyan kell, azt nem tudom, de én így szoktam:

mikor lefekszem aludni, akkor elmondom az "Én Istenem, jó Istenem"-et /:) gyerekkori berögzülés/, vagy az esti imát. Evés előtt nem szoktam... Szerintem Isten már azt is értékeli, ha ennyit megteszel, neki gondolom ilyen szempontból mindegy, hogy hogyan csinálod.

2010. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én úgy szoktam, mint mikor egy jó baráttal beszélgetek, úgy tekintek Istenre, mint egy barátra, nem mormolok előre megírt imaszövegeket, azt mondom el neki, amit és ahogy gondolok és érzek, vitatkozni is szoktam. :-) Aztán mindig ad valami magyarázatot, vagy megoldást. Szerintem ez a legközvetlenebb módja, hogy kapcsolatba kerülj vele, és így ismerheted meg Őt a legjobban.
2010. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok: igen, Istennel rendszeresen beszélgetek én is. :) Sőt, ha valami jó történik velem, azt rendszerint megköszönöm neki.

Én már több helyen vallottam azt, hogy jó a kapcsolatom Istennel, és tudom, hogy minden okkal történik körülöttem, és azt sem bánom, ha próbára tesz akár engem, akár a hitemet. Tudom, hogy célja van minden történéssel.

2010. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy az őszinte szívből származó szó lehet a kulcsa az imádkozásnak, bár ez önmagában még kevés, mivel Isten személyéhez való közeledésnek, ami jelen esetben imában/szavakkal történik, vannak Isten által szabott feltételei is, vagy ahogyan a biblia mondja - rendtartása. Néhányat felsorolnék ezek közül – én ebben gyakorlom magam:

”Menjetek be az Ő kapuin hálaadással, tornácaiba dicséretekkel!”

Javasolt hálával és köszönetnyilvánítással kezdeni.

”Valaki elfordítja az ő fülét a törvénynek a hallásától, annak könyörgése is utálatos”

Javasolt figyelembe venni a bibliának az idevonatkozó tanácsait és ebben nagy segítség lehet pl.: Zsoltárok könyve

”Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik”

Mivel a hitnek különböző formái léteznek, (vak-, hamis-, fertőzött-, erős, kipróbált, cselekvő-, ép-, teljes-, stb, talán ezért is fontos, hogy az a hit, amivel Istent keresem, milyen minőségű és mi vagy ki a forrása.

”Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által”

Az ima hatékonyságát fokozza, ha a hit forrása Isten beszéde.

Végül, mivel az imádkozás az Istennel való kommunikáció egyik formája, ezért ahhoz a személyhez, akihez beszélek, akitől kérek, akinek hálát adok, feltételezem, hogy válaszol. A válaszok tekintetében az embereknek különböző tapasztalataik vannak:

Ha sohasem válaszol, akkor a lelkes aktivista, csak magában beszél.

Ha nem válaszol, de a hallgató meg van győződve, hogy hangokat hall, akkor sajnos előfordulhat, hogy tovább szaporodnak a szállóvendégek a pszichiátria zárt osztályán.

Ha válaszol, vígasztal, bátorít stb. az viszont semmihez sem hasonlítható...

2010. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Imádkozhatsz imakönyvben levő imaszöveget is, mert azok fejezik ki legjobban a keresztény világot, de jobb ha saját szavaiddal imádkozol.


Egyszerűen szólj hozzá Istenhez, köszönd meg neki az aznap történt dolgokat, jókat és rosszakat egyaránt, majd kérj tőle bocsánatot az elkövetett bűneidért, aztán a saját életed problémáit, kéréseid mondd el neki, és kérd a segítségét. Jó ha a szeretteidért is imádkozol, hogy x-dologban segítse meg őket, ami éppen problémájuk az életben.

2010. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.De még valami.Az imát milyen hangosan mondjam?Mármint magamban vagy mintha egy másik emberel beszélgetnék aki ott van mellettem?
2010. dec. 4. 07:37
 7/10 anonim ***** válasza:
én magamban szoktam,mert nem csak én vagyok a szobában,de biztos vagyok benne hogy hallja :)
2010. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet magadban is, de az egyház szerint célszerűbb, ha legalább súgva mondod, vagy legalább az ajkaid mozogjanak közben.
2010. dec. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
jókat írtok, köszönöm
2010. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mária Hedvig ***** válasza:

Az imának vannak megkötött formái, de nem az lényegük.

Hanem:


például reggeli imának:


Elfogadom, hogy van egy szerető Isten, aki nagyon sokat tett értem. Elmondhatom neki, ha valamitől félek az nap, és a segítségét kérhetem, mert szeretett gyermeke vagyok, hálát adhatok, mert jól kialudtam magam, megnyugtatót álmodtam, kérem a segítségét a naphoz, mert tudom, hogy rászorulok (mindenki rászorul) az ő kegyelmére. Imádkozom a házastársamért, a barátaimért, hogyha kilátástalan helyzetbe kerülnének aznap, Isten segítsen nekik is, stb...


A kereszténység egy személyes, Istenben hisz, aki a szeretet, de ezt meg kell tapasztalni, és az ima jó alkalom arra is, hogy Rá figyeljünk, megérinti-e a szívünket (egy szokatlan, de jó gondolat, egy jó érzés, jobb lesz a kedvem - de ezek elmaradhatnak, ezek csak példák).


Persze ez nem megy rögtön, de nagyon sok jó ima létezik, akár az interneten is, azt válaszd ki, ami megérint, és tarsd ahhoz magad, hogy mindig elmondod. Fontos a kitartás akkor is, ha értelmetlennek tűnik.

De ha elolvasol pár sort a Bibliából, és megfigyeled, hogy milyen a hatása rád, és arra figyelsz, hogy ez Isten üzenete, az is ima.


Nekem étkezés előtti imában pl. ez a kedvencem:


"Te hívsz meg minket a vacsorára, az együttlétért tied a hála, mert úgy szerettél, hogy emberré lettél, kenyeret adtál, velünk is ettél. Ámen."

2010. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!