Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki vajon a másik erő? Ha...

Salx Narval kérdése:

Ki vajon a másik erő? Ha Isten a jó, ki lehet a rossz?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok e erről valamit.A gonosz erőnek ugyan akkorának kell, hogy legyen mint az Isteni jóság, hiszen másképp nem lenne egyensúlyban a világmindenség.Miért nincs megnevezve a gonosz úr is.
2010. nov. 27. 11:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%

Ha katolikus (vagy mainstream keresztény) vagy, akkor meg van nevezve: ő a Sátán.


Én személy szerint Istent nem a katolikus-értelemben vett jónak (mindenkinek mindent megad, stb.), hanem igazságosnak gondolom. Vagyis (hogy a keleti vallásokat is belekeverjem) inkább karmikus módon "működik".

2010. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 4k05 válasza:
64%
Azért nincs megnevezve, mert nincs értelme kétféleképpen megnevezni ugyanazt az entitást. A jó és a rossz valójában egy és ugyanaz, ha nem lenne rossz képtelen lennél felfogni a jót, és fordítva. Egymás értelmét adják meg, így elvélaszthatatlanok egymástól, tehát egységben vannak.
2010. nov. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.A Sátán nem lehet, hiszen ő is teremtmény,mondhatni az első áldozata a bűnnek.A második válasszal egyet is értenék, mert valahogy így gondolom én is, de Istent bűn nélkülinek tartja a Biblia és nem írják sehol, hogy a bűn is tőle ered.Na, pont ezért nem értem a dolgot.Ha elfogadom, hogy Isten a jó és a rossz, tehát a minden, akkor a Bibliával kerülök szembe, ha nem, akkor viszont ki képviseli a gonosz erőt?
2010. nov. 27. 13:18
 4/27 anonim ***** válasza:
A rossz nem Istentől ered, hanem azon teremtményektől, akik elpártoltak Istentől. A rossz nem egy önálló princípium, hanem a jó hiánya, hiszen a kereszténység nem dualista felfogást vall.
2010. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Srapnel ***** válasza:

Hát öregem, van ám itt egy másik lehetőség, mi szerint az isten egyedülisége, abszolút teremtőként való léte, és/vagy a jó-rossz egyensúlyának elve egyszerűen nem igaz.


Én nem tudom, hogy az ezoterikus könyvek miért tömik a sok baromságot az emberek fejébe, mint a jó-rossz, meg egyensúly, meg vonzás törvénye. A gyerekek meg az iskolában tanultakat bezzeg kapásból elfelejtik.


Miért kell, hogy egyáltalán valami egyensúly legyen? Ki mondta, hogy a világ bármilyen szempontból egyensúlyban létezhet csak? Minek az egyensúlya? Miért csak két dolog: Jó és Rossz? Miért nem három, vagy több? Mi az, hogy jó és rossz?

2010. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

második válaszoló tapintotta lényegre. másrészről pedig a Biblia szerint Sátán személyesíti meg a rosszat, és sátán Istentől való...így nem kerülsz szembe a Bibliával, vagy lehet félreérted annak mondanivalóját. Isten a minden, bármi, ami létezik az Ő maga. egyébként lehet az a gond, hogy mi szörnyűségnek tartjuk alapba a kifejezés miatt, azt hogy bűn...mert igazából nem is létezik bűn, csak tanulópélda, az az effekt, amiből tanulunk, mert az "tart vissza" minket, az adja a feladatokat, hogy mi nemesedjünk, tehát ilyen megvilágításban, sátánnak köszönhetjük hogy fejlődhetünk, és Istennek köszönhetjük, hogy egyáltalán van Sátán, vagyis mindent Istennek köszönhetünk. Sátán pedig Istenben van benne, gondolom ez nem kérdés...nincs semmi Isten mellett, mint létező, ami van, az Isten. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a választ.A ti véleményetekkel, ismét új kérdések merülnek fel.Ha egy teremtmény tökéletlen, akkor valami gond volt a teremtéssel, hacsak nem szándékos a dolog, akkor viszont nem számon kérhető a bűne, hanem előre látható következmény.Az-az tudnia kellet előre az úrnak, hogy mi fog történni, ha olyannak teremti amilyenek elgondolta.Utolsó: Értem a te érvelésedet is, ezen is már sokat gondolkoztam.Kíváncsi lennék, ha nincs se jó, se rossz, sem egyensúly, akkor mi van, szerinted?
2010. nov. 27. 16:16
 8/27 A kérdező kommentje:
Bocs LOL nem neked szól a kérdés, a te nézetedet már ismerem egy régebbi beszélgetésből.Akkor is elképzelhetőnek tartottam amit írtál, csak én nem vagyok képes így gondolkodni.
2010. nov. 27. 16:21
 9/27 anonim ***** válasza:

"Utolsó: Értem a te érvelésedet is, ezen is már sokat gondolkoztam.Kíváncsi lennék, ha nincs se jó, se rossz, sem egyensúly, akkor mi van, szerinted?"


Ne haragudj, nem tértem ki rá, de a levezetésemből kiderül, hogy CSAK jó van, mivel a rossz - mint negatív pólus a kontraszt megléte miatt, hogy a pozitív oldal elsajátítható, értékelhető legyen - is csak és kizárólag jóságból, szeretetből van(annak fényében, hogy a tudatunk örök létű). Csak mi fejletlenségünkben félreértjük az egészet, és borzalmakat látunk benne. Az ember pedig tökéletes...olyannyira tökéletes, hogy képes magával elhitetni, hogy tökéletlen, vagy hogy van bűn...az ember tökéletes, mert léte örök, és az isteni lélekből, szellemből való, de nem teljes, és a fáma pont arról szól, hogy tanuljon az egyén, és elérhesse a teljesség állapotát, vagyis üdvözüljön. Így akarja Isten megosztani velünk az Ő valóságát. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

kérdező...:D

na mindegy, attól függetlenül talán ebből kiszedsz valamit. :D


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!