Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki vajon a másik erő? Ha...

Salx Narval kérdése:

Ki vajon a másik erő? Ha Isten a jó, ki lehet a rossz?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok e erről valamit.A gonosz erőnek ugyan akkorának kell, hogy legyen mint az Isteni jóság, hiszen másképp nem lenne egyensúlyban a világmindenség.Miért nincs megnevezve a gonosz úr is.
2010. nov. 27. 11:51
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Sajnos kedves LOL, attól tartok, hogy most sem értelek.Lassan nagyobb dolog lesz rajtad kiigazodnom, mint a világ dolgain.:D Ezt nem sértésnek szántam.:D
2010. nov. 27. 16:40
 12/27 anonim ***** válasza:

nem sértődöm meg...de ennyire érthetetlen/logikátlan amit mondok, netán ellent mondok önmagamnak, vagy csak szimplán egyszerűen ennyire nehéz befogadni/elfogadni? :D


ezt most komolyan kérdezem. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Igen, számomra az a nehéz, hogy ezt így elfogadjam, de végül is tök mindegy,ha neked van igazad, így működik a dolog, akkor úgy sincs mit tenni, nem.Bár megjegyzem engem nem csábít egy ilyen öröklét, valójában az örök élet sem.
2010. nov. 27. 17:24
 14/27 anonim ***** válasza:

lehet inkább azt kéne elárulnod, hogy mi a baj. megértem, hogy így vélekedsz, de úgy veszem észre, mintha valami "gondod" lenne, vagy nem tudom. egyébként engem sem csábít az öröklét...nem is a csábításról van itt szó. s amúgy is, az öröklét érted van, s belátással társul mellé a folyamatos boldogság, tulajdonképpen az ember elsődleges célja kb. az, hogy a meg nem szűnő boldogság érzetében használja és ismerhesse meg az egész univerzumot. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

SZIA!


Az örök élet lehet ,hogy azért nem csábít ,mert nem tudod miről is lenne szó ?!

az első kérdésedre a válasz :"Levetették hát a nagy sárkányt az őskígyót,akit Ördögnek és Sátánnak neveznek ,aki az egész lakott földet félrevezeti .."(jelenések 12:9)

A Biblia egyértelműen be azonosítja Isten fő ellenségét ,láthatod,hogy aki az első emberpárt félrevezette ugyanaz ,mint akit most Sátánként ismerünk.

Nincs egyensúly ,olyan értelemben ,mint ahogy te érted !

Isten teremtette meg Sátánt ,mint szellem teremtményt ,és

mint minden termtményének ,szabad akaratot adott .Hogy Sátán és az első ember pár úgy élt a szabad akaratával ,ahogy élt ,arról nem Isten tehet .Ő tökéletesnek alkotott meg mindent .Azért sincs egyensúly ,mert természetes ,hogy Istentől nincs hatalmasabb ,bármikor leállíthatta volna Sátán tevékenységét ,ha karja .Viszont

Isten tulajdonságaiban egyensúly van ,merthogy a hatalmát a bölcsességét az igazságosságát és a szeretetet tökéletesen összhangban használja .

Tehát nyomós oka van annak ,hogy pl :miért engedi meg Isten a szenvedést ?

De ha mondjuk szeretnél többet megtudni a szellem teremtményekkel kapcsolatban ,írj !

2010. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az a bajom kedves LOL, hogy nem tudok úgy hinni, hogy valami más, legalább annyira hihető dolgot félre ne söpörjek.Értem én amit írtok, de vajon kinek lehet igaza? Ami a te nézetedben nagyon zavaró számomra az csupán annyi, hogy nem látom át, mi is a célja velünk a teremtőnek.Hiszen mint írod, ő a mindenség, a tökéletes egész és minden ami csak létezik egy vele.Ráadásul örökkévaló.Akkor mi ez a huzavona itt Sátánnal, Jézussal, emberrel,bűnnel,élettel, halállal,büntetéssel, megbocsátással, hittel? Ha valami egyben van és öröktől tökéletes, akkor ott cél sincs.A minden, ugyan olyan mint a semmi.Az örök lét, mennyivel jobb a nemlétnél? Ha én egy tökéletes egész része vagyok, akkor mit kell itt a földön megtanulnom, miért kerültem egyáltalán ki a tökéletes egészből, ha végül is egyszer majd visszakerülök? Kedves utolsó válaszadó, természetesen a te véleményed is érdekel, mármint a szellemlényekkel kapcsolatos ismereteid.Bár arra már rájöttem, hogy minél több dolgot megismerek, annál nagyobb zavar van a fejemben.:D
2010. nov. 28. 06:41
 17/27 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat, ami zavar.Ha létezik egy öröktől fogva tökéletes egész, az hová fejlődhet még? Szerintem sehová.Ez által maga a teremtés is ellentmondásba kerül a tökéletes egésszel.Nem lehet valami, egész,tökéletes és örök idejü, ha úgy kellett megteremteni,mert ebből adódóan nem volt mégsem egész és tökéletes.
2010. nov. 28. 06:56
 18/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy könnyű eset, de te sem kedves LOL.:D
2010. nov. 28. 06:59
 19/27 anonim ***** válasza:

kérdező...mesélj akkor légy szíves arról, hogy mi az ami ugyanúgy hihető. és sejtem mi a gond...hogy megzavar az "ötféle" nézet. én egy olyat vallok, amiből kétféle van összesen...nem több millió, és abból indítom a következtést. :)


és egy tanács az elejére...tökéletes nem azt jelenti, hogy mindent tud...hanem azt, hogy sérthetetlen, el nem vész a semmibe, a lényege az Isteni szellemből való. ennyit jelent. nem többet. elfelejted a teljesség kifejezést, s lehet emiatt zavarodsz be. az ember teremtésekor az hiába tökéletes hiába isten...de tudatlan. Isten pedig pont hogy megakarja osztani mérhetetlen tudását "mással" is. Ezért mivel csak Ő van, így Önmagából létrehozza az univerzumot és folyamatosan változtatja azt, a világban található egyedek mögé pedig önmagát, önmaga szellemét teszi, a bizonyos fizikumokkal azonos szintű elmét, úgy hogy azokat az önállóság látszatával ruházza fel. így saját magát fejleszti ha így jobban érthető, hogy minden egyes része(most csak elmékről beszélek, mert a mérvadó a tudat...az anyagi világ csak eszköz) elérhesse a teljesség állapotát. tehát a cél a fejlődés, mert a tökéletességgel még nincsen vége, az csak szintén eszköz, az alapban van, hogy a fejlődés működhessen, vagyis az egyének léte örök legyen. :)


ui.: ha gondolod mesélek neked, mert félszavakból tényleg nem lehet érteni a dolgot.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Kedves LOL: Azért a te Istenképed sokban eltér a Bibliában leírtaktól,( nem gond, csak megjegyeztem ) legalább is rendesen ki kellene forgatni, vagy egyszerűen nem venni figyelembe.Hogy mi lehetséges még szerintem, hát egész egyszerűen bármi és semmi.:D Mivel jóformán semmit nem tudunk, a legtöbb dolgot csak hisszük, vagy nem. Így gyakorlatilag csak a megtapasztalt, felfedezett világ ad kézzel fogható támpontot és ez is csak a közvetlen környezetünk vélt megismerésén, fizikai törvényein alapul.Sajnos a legtöbb fontos kérdésre, ami érdekelne,nincs válasz.Vagyis van, de az mind a hiten alapul,hinni viszont bármiben és bárhogy lehet.Én Isten létével, kapcsolatban sem tudok mást mondani, mind, hogy fogalmam sincs, hogy létezik e.Dühít ha igen, dühít ha nem és egyben mindkét lehetőség, el is szomorít.Egy biztos, mi itt vagyunk és nem tudjuk, hogy miért vagy hogyan kerültünk ide.Ha meghalunk a testünk ugyan úgy visszakerül a körforgásba,mint bármi más anyag, na végre valami, amit tudunk.A lelkünk halhatatlanságában, viszont csak hihetünk.: Úgy tűnik, az a véleményetek, hogy nincs gonosz erő, mármint örökről való,ki így,ki úgy, vélekedik magáról a gonoszság fogalmáról, de mint Istentől kívül álló dolog, egyikőtök szerint sem létezik,(létezhet).Végül is, ez ügyben voltam kíváncsi mások véleményére.Köszönöm, hogy megírtátok nekem.
2010. nov. 29. 04:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!