Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki vajon a másik erő? Ha...

Salx Narval kérdése:

Ki vajon a másik erő? Ha Isten a jó, ki lehet a rossz?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok e erről valamit.A gonosz erőnek ugyan akkorának kell, hogy legyen mint az Isteni jóság, hiszen másképp nem lenne egyensúlyban a világmindenség.Miért nincs megnevezve a gonosz úr is.
2010. nov. 27. 11:51
1 2 3
 21/27 Srapnel ***** válasza:
2010. nov. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

kedves kérdező. :)


erről beszéltem...amit én szoktam nyomatni az nem csak hit...logikusan felépített, kerek magyarázatom van, ami mellesleg bárkinek hozzáférhető. bizonyíthatom, hogy az egész tudományos hozzáállás is hiten alapszik, bizonyítékok hiányában, az amire azt mondod, hogy hiteles, meg mérhető...tudok olyat mondani, hogy egy pillanat alatt átértékeled a dolgot, mert itt nem a konkrét istenhitről van szó, hanem az igazságról. az örökké való létezésről nem is beszélve. nem akarlak elkeseríteni, de amire azt mondod bizonyított, az ugyanúgy hiten alapul. tudod csak az anyag egymásra gyakorolt hatásáról vannak adatok, de a megjelenéséről, eredetéről semmi sincs...és nem is lehet, mert hiába tesz bármit a tudomány, azt képtelen lesz műszerekkel kimutatni, ami létrehozza az anyagot(tökmindegy, hogy isten vagy nem), mert az maga nem anyag, és mivel nekünk csak a viszonyítás van, mint mérőeszköz, így anyagot tudunk csak mérni anyagból álló műszerekkel. meg amúgy is...a tudomány elkövetett egy "hibát", ha szabad így mondanom...feleslegesen feltételezett egy bizonyos dolgot, és ezáltal saját tudatáról feledkezett meg, mint fontos tényezőről...egyszerűen a tudomány az élőlények tudatát, azt ahonnan a cselekmény kiindul és ahova az infó "bejut", úgy ahogy van figyelmen kívül hagyják...és miért? mert az sem mérhető oly módon, ahogyan te várnád el...no mindegy nem szaporítom a szót...a bizonyítás régen kész már, logikus gondolkozással meg lehet érteni pillanatok alatt...a válaszok készen vannak arra, amiket kérdeznél, és amiről azt hiszed nincsenek...én ezeket a válaszokat "hirdetem".

"Egy biztos, mi itt vagyunk és nem tudjuk, hogy miért vagy hogyan kerültünk ide."

ezt mondom, hogy erre van most lehetőség, és nem egy 600000dik féle nézet...nem, hanem a mostani elfogadott világszemlélet mellett az egyetlen...egy olyan, ami a mostanit magába foglalja.


"Azért a te Istenképed sokban eltér a Bibliában leírtaktól,( nem gond, csak megjegyeztem ) legalább is rendesen ki kellene forgatni, vagy egyszerűen nem venni figyelembe."

Nem, egyáltalán nem tér el a Bibliában leírtaktól...ha figyelmesen és józan ésszel állunk neki a Biblia elemzésének Mózes első könyvétől, akkor az fog kiderülni, amiről beszélek neked, a Biblia szava ezt a másik világszemléletet bizonyítja.


Behintem neked pár szóba miről beszélek, hogy értsd.


Alapvetően annyit tudunk(mindenféle tudományos levezetés nélkül), hogy megjelenik számunkra valami a tudatunkban(világtudat), ez egyértelműen elméinknek jelenik meg rajtunk belül, ugye egy mentális képsorozat, mint álomban. Ennyit tudunk.


elfogadott variáció:

Van egy számunkra kívül eső világ, amit mi érzékelünk meg, és mi abban a világban vagyunk. Tulajdonképpen ezzel a világgal érintkezni nem tudunk, mert nekünk csak érzetünk van alapban is, akármit teszünk. De akkor álomban is bele kéne zuhanjunk valami ilyesmibe, mindig különbözőbe...ez nincs elfogadva, az álom egyértelműen mentális képsor. az agyunk termékei vagyunk, és halál beálltakor elveszünk a semmibe.


másik variáció.

megmaradunk annál, hogy az elméinkben jelenik meg a világ...nem feltételezünk egy kívül eső világot, amivel érintkezni sem tudunk, szóval ahogyan az álmot, a való világot is mentális termékként tesszük meg, így a világot magunkon belülre helyezzek, magunkat elmének tartjuk, amik a fizikai testet használják, hogy tapasztalhassanak...szóval ha a testünk működése felhagy, attól még az elme továbbél, a gondolatsor folytatódik...:)



Egyik sem bizonyítható mérésekkel...lehet választani...az egyik korlátol, a másik megszabadít. ráadásul azok a szavaid, hogy úgy sem tudhatjuk meg az igazságot, is egy mentális megjelenésű létezést bizonyít, miszerint minden olyan amilyennek gondoljuk...erre nem lehet mit lépni, mert tényleg ilyen, szóval ha te úgy gondolod, hogy nem tudhatod meg, akkor biza te még egy darabig nem is fogod...ha viszont nyitott vagy, akkor tudom adni a leírást. :)


ui.: örülök, hogy kiírt kérdésed kapcsán dűlőre jutottál.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
LOL: Tisztában vagyok vele, hogy a tudományos bizonyítékok és törvényszerűségek nagy része szintén a hitre épül.Nem véletlenül írtam, hogy " vélt " megismerés.Én azt hiszem egész jó lenne itt élni a jelenlegi testünkben, ha nem lennénk ennyire irigyek és önzőek stb , nem ragozom gondolom tudod mire gondolok.Én szeretem használni a testem és az elmém, azt hiszem ennél jobbat még nem találtak ki, csak egy egész kicsi finomítás kéne mindkettőn ahhoz, hogy ne kívánkozzon senki sehová.Másrészt viszont a kíváncsiság is hajt a mindentudás felé.Őszintén bevallom,nem tudom mit választanék, ha választhatnék.Itt a földön békében boldogságban,stb élni a többi emberrel együtt, majd fájdalom nélkül meghalni, ha lejárt az időm, vagy test nélkül örökké élni és esélyt kapni minden dolog megértésére.Esküszöm nem tudom melyiket választanám.Ha igazad van, akkor mint látod, sokáig tart még az utam.Arra azért az eszmecserénken kívül, kíváncsi lennék, hogyan vélekedsz a vízözönről vagy esetleg Bábel tornyáról, hogy csak ezt a két esetet említsem.Én az elsőt nem tudom lenyelni, a másodikat viszont nem tartom Isteni reakciónak.
2010. nov. 29. 11:24
 24/27 anonim ***** válasza:

kérdező. :)


"Én azt hiszem egész jó lenne itt élni a jelenlegi testünkben, ha nem lennénk ennyire irigyek és önzőek stb , nem ragozom gondolom tudod mire gondolok.Én szeretem használni a testem és az elmém, azt hiszem ennél jobbat még nem találtak ki, csak egy egész kicsi finomítás kéne mindkettőn ahhoz, hogy ne kívánkozzon senki sehová."


Nos Isten pont ere tanít, hogy ez létrejöjjön, és amikor a bejutást nyerted meg a mennybe, akkor érted el azt, hogy békességben élhetsz a többi emberrel, akik már ugyanúgy belátták ezt a teljes önzetlenség dolgot, kiélvezve a természet adta dolgokat, végre nyugodtan, félelemtől mentesen használva, folyamatos boldogságban az univerzum adta ajándékokat. szóval ha itt mindenki önzetlen lenne, de nyilván az érdeklődési kör és ízlés megmaradna, mert az az egyénhez tartozik, akkor itt lenne a paradicsom, mennyország, vagy akárminek nevezhetjük. az a fejlődés, ami az örök élet mentén halad, pont ezt oldja meg, erről szól az élet. Egyetlen különbség lesz...hogy a fizikumodat nem veszted el,amit akkor használsz majd, hanem örök létű lesz hozzád hasonlóan. :)


Buddhától vágnék ide egy mondatot...:P

"A boldogsághoz nem vezet út...az út maga a boldogság."...de persze ha ezt észrevettük, mármint ezeket a dolgokat, amikről szoktam mesélni.


A vízözönös Bábel tornyos dologhoz:

Automatikus momentumok a fizikai világban...mivel minden egymással összekapcsolva van, tudatok anyagi sík, minden, ezért a negatív gondolkodás ilyen reakciót vált ki természetből...direkt így van megépítve...például a Naprendszerből sem véletlen nem tudunk kijutni...muszáj időnkét egy "reset", mert ha nem lenne, már a bolcsgó nem létezne...de Isten kegyes és kreált új tanuló pályát, annak fényében pedig, hogy a tudatunk örök, vajon szemétség volt e ez az Úrtól?

Például különben, ha mindenki önzetlen lenne full, akkor biza nem lenn időjárás változás, mindig kellemes idő, mindig lenne termés...nem hiszem, hogy részleteznem kell ezt. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy beszélgettél velem, még bizonyára összefutunk itt az oldalon.Minden jót neked.
2010. nov. 29. 17:44
 26/27 anonim ***** válasza:

igazán nincs mit, bízom benne, hogy valamennyire előrébb jutottál a keresésben, megértésben. A jókívánságokat neked is viszont. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Nincs jó és rossz. Pontosabban: jó nélkül nincs rossz. Ha több Isten van, akkor egymás nélkül nem létezhetnek, ha pedig egy, akkor az egyszemélyben a jó és a rossz (ez persze akkor érvényes, ha nem a Bibliát vagy a Koránt vesszük alapul). Egyébként szerintem a két lehetőség nem zárja ki egymást.
2010. dec. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!