Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan rész a Bibliában,...

Van olyan rész a Bibliában, ahol a Sátán feljön a pokolból és megküzd Istennel és/vagy Jézussal?

Figyelt kérdés
És, ha igen, akkor hol? (könyv; fejezet; vers)
2010. dec. 5. 13:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nos én úgy gondolom korrektül leírtam, hogy mit miért látok úgy, ahogy látok és a hivatkozásokat is odaírtam a Bibliából. Elismerem, hogy ez nem a legelterjedtebb és legnépszerűbb magyarázata a Jelenések könyve ezen szakaszának, de én nem találtam még ennél jobbat, igazabbat, olyat ami a teljes Biblia összefüggésében jobb értelmezés lett volna ennél, hozzátéve, hogy igen kevés magyarázatot lehet találni erre a szakaszra, és azok is mind praeterista vagy futurista magyarázatok, melyeket köztudottan valami ellen találtak ki.


Ettől függetlenül nyitott vagyok bármilyen általatok preferált magyarázat megismerésére, ha azt kellően alátámasztva a Szentírásból elém tárjátok.


Üdv, Péter

2010. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Péter!

Neked műszaki diplomád is van, ugye? Szerintem jobban járnál ha a műszaki dolgok iránt érdeklődnél, és nem a misztikus igaztalan dolgok felé mozognál! Szerintem, ha a misztikus dolgokat választod, akkor teljesen felesleges a műszaki diploma!! Gondolkodj!!

2012. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem túl célszerű olyan dolgokon vitatkozni, amikben többszáz éve nem tudtak megegyezni a "nagy" teológusok sem. A Bibliában vannak olyan igék, amelyek az egyik álláspontot támasztják alá a lélek halhatatlanságát ill. a pokol témakörét illetően, és vannak olyanok, amelyek a másikat. Az lenne a szép, ha ezeket teljesen össze lehetne boronálni, és akkor mindenki boldog lenne. :)

De hát sajnos még nem tartunk itt, mert nincs teljes világosságunk, és rész szerint van bennünk az ismeret. Így pedig mindenki azt a változatot fogadja el, amelyikre több bizonyítékot lát, vagy amelyről hitben jobban meggyőződött.


Mindenesetre kérlek titeket, ne személyeskedjetek, az egyrészt érvelési hiba, másrészt nem vezet sehova.


Shalom. :)

2012. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!