Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találjuk meg egymást a...

Hogyan találjuk meg egymást a mennyben?

Figyelt kérdés
Lehet komolytalannak tűnik a kérdés, de abszolut komolyan kérdezem. Rengetegen voltak, vagyunk , leszünk itt a Földön így sok "jó" ember bekerül a mennybe. A sok lélek között hogy találom meg ha majd meghalok a családtagjaimat?
2009. jan. 19. 12:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Lesz időtök megtalálni egymást, nem? Meg amúgy is az idők végeztéig akartok sztorizgatni patetikus életetekről? Egy csomó érdekes emberrel lehetne beszélgetni. :)
2009. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%

Sehogy, mert reinkarnáció van!

Én hiszek Istenben, de nem hiszek a mennyben és a pokolban, csak a reinkarnációban!

2009. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg a mennyben mindan jót megkaphatsz, szóval csak van ott valami értesítési rendszer ilyen esetekre;)
2009. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ott nem lesz ilyen problémád, mert ott minden megoldott.

És persze nem csak a mostani ismerőseidet fogod szeretni, úgyhogy egyébként se lenne gond.

Csak azt nem értem, hogy ha mindez ilyen remekül megoldható - itt miért nem ez van?

2009. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a kérdés sokkal inkább az, hogy mit fogunk csinálni.
2009. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

A reinkarnáció fogalmába bőven belefér (benne van) hogy elhunyd rokonaiddal találkozhatsz.


Nem tömegben kell keresned őket mert "eleve" nincs "szem előtt" mindenki. Valamint lényegében ők találnak meg téged.

(De hogy hogyan..az persze ebből nem derült ki..passz...)

2009. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
"A Google a barátod." Hátha a mennyben is van Google :) Amúgy honnan jött neked, hogy a mennybe juttsz? És ha a pokolban nincs Google?
2009. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%

Na ez egy jó kérdés ! Ha istenhez visszakerül a lelkünk, akkor az éntudatunkat elveszítjük, „én” ott „valahol” már nem én leszek. Ha így lenne akkor értelmetlen az egész istenhit. Ha megmarad az identitásunk, akkor sem lesz kínzás, mert hát istenünk oly határtalan jószívű és emberséges hogy nem kínozna egy lelket (a lelkünk az Ő része is) sem a saját szórakoztatására. Ugye nem ! A Biblia szerint, -itt többektől abszolút pontossággal megtudhattuk- nincs túlvilág, nincs feltámadás, nincs semmi sem. Szóval nincs odafenn, idelenn, nincsenek önálló lelkek akik találkozhatnának, csak egy van : odasímulunk a teremtőhöz tudattalan lebegésben, vagy marad az örök sötétség, az örök halál. A különböző hívőkfajták iyenkor rendszerint összeszólalkoznak, mert ahány, annyiféleképpen értelmezi a tiszta és világos, nagy integritású, egyértelműen fogalmazó Bibliát. :)

Megmondom Neked mit fog érezni a lelked, a halálod pillanata utáni időponttól kezdődően : UGYANAZT amit a lelked érzett a születésed előtti időpontig, gondolom végiggondoltad : SEMMIT !

2009. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Ez a kérdés már felmerült bennem is, hogy kell lennie valamiféle égi nyilvántartásnak, mert attól hogy Isten mindenható, attól még neki is vannak tárolási mechanizmusai, valamilyen módszere a lélek azonosításhoz.

Az eddig élt lelkek száma jó párszor tíz milliárd, nagy lehet ott fenn a fejetlenség, főleg ha mindenki egyszerre beszél. Nem tudom hogy ez a technikai probléma kiolvasható-e Bibliából ?

Mindenesetre vigyél magaddal egy táblát amire felírod a nevedet,meg a lakcímedet, tudod úgy mint a repülőtéren szokták.

2009. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

Minden "jó" ember a mennybe megy?

Azért tettem idézőjelbe a jót, mert mindenki azt hiszi (már azok közül, akik hisznek a menyországban), hogy a mi emberi értékítéletünk határozza meg a "jóság" fogalmát, ami a bibliában van!

Pedig bibliailag eléggé mást jelent a "jóság"


De maradjunk az első kérdésnél: tényleg minden jó ember az égbe megy? Ez is komoly kérdés, sőt a bibliában van is rá válasz!

Tanítja valahól, hogy minden jó oda fog jutni? Mert ha ez van a közfelfogásban, írnia kellene ilyent.

A teremtéskor ugye a föld paradicsommá tétele volt a terv. Mert úgy tudom Isten ezzel bízta meg Ádámot és Évát.

Ez még az utódjaiknál, az egész ókori emberiség számára sem volt másként, vagyis az Ószövetségben sem olvasunk mennyei reménységről a zsidók részéről, de a földi feltámadásban hittek!


Akkor megjelent Jézus Krisztus, és minden teljesen felfordult? Vagyis onnantól minden "jó" embernek mennyei reménye lett? Az eredeti földi feltámadás pedig el lett felejtve? Jó-jó, de ezt kellene igazolni az Írásokból.

2009. jan. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!