Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miképpen lehet betérni a...

Miképpen lehet betérni a kereszténységbe?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
ÚGY HOGY HOLNAPTÓL KERESZTÉNYNEK VALLOD MAGAD.ÉS VÁLASZTASZ EGY KERESZTYÉN EGYHÁZAT.
2010. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1 Kapcsold ki a Caps Lock-ot

2 Valahogy nem hiszem hogy csak ennyi.

3 nem akarok betérni, csak kíváncsiság

2010. dec. 13. 22:27
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Felkeresed valamelyik keresztény egyház plébániáját,vagy parókiáját. Ott elmondod,hogy szeretnél keresztény lenni. Hitoktatásra kell járnod,ha úgy érzed,hogy a vallás tanait és szabályait elfogadod,akkor megkeresztelkedsz,és gyakorlod a választott vallásodat.
2010. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2010. dec. 13. 22:45
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az elsőnek fogalma sincsen arról, hogy a "keresztény" és a "keresztyén" nem egészen ugyanazt jelenti, és nem véletlenül írják másként...
2010. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
betérni a kocsmába szoktak. nem megtérésre gondolsz? ahhoz meg az egyházaknak semmi köze, az benned zajlik le.
2010. dec. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A keresztyénségre gondolsz, vagy az egyházra? Melyik egyházra?:)

A keresztyénség nem egy egyházhoz, hanem Jézushoz kötődik, ő a középpontja. Felesleges egy egyházba betérni, mert az nem üdvözít, és nem tesz boldoggá senkit. Megtérni Jézushoz kell.

Emellett természetesen kereshetsz olyan közösséget, ahol hasonlóan gondolkoznak, és így erősíthetnek téged. A felekezet mindegy, ha a tanításai a Bibliára épülnek, és az életükben, a gyakorlatban is képviselik Jézust, a szavaikkal és tetteikkel. Ilyen emberek közt könnyű jól érezned magadat.

2010. dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

A parókiák helyett én azt javasolnám, hogy vegyél egy Bibliát. Olvasd, kezdd a János evangéliumával. Így kizárod annak a lehetőségét, hogy egy adott értelmezésmódot és üres szokásrendszert sózzanak a nyakadba. A keresztyénség lényege Jézus, és nem egy adott egyházi dogmatika.

Imádkozz azért, hogy Isten olyan közösségbe vigyen, ahol tudsz épülni és fejlődni.

2010. dec. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Én azt javaslom, hogy először is kezdj el hinni vagy legalábbis próbáld meg. Hangolódj rá, határozd el. Ha úgy érzed, hogy készen állsz és van benned elég akaraterő, akkor kezdd el a Bibliát olvasni. Nem kell hozzá semmilyen egyházi procedúra véleményem szerint. Eközben próbálj meg a lehető legjobban és legtisztábban viselkedni és reagálni a társadalomra, gyakorold azt, amit a Biblia tanít - főleg Jézus. Szerintem ez a legfontosabb az egészben, és az, hogy boldogok legyünk.
2010. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Sztem úgy hogy megkeresztelkedsz!
2010. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!