Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebay-en vásárolt használt...

Ebay-en vásárolt használt cikket miképpen lehet elkönyvelni?

Figyelt kérdés

Konkrétan: Németországból rendszeresen - tehát üzletszerűen - behozott magánszemélytől vásárolt használt cikkek váteli árát hogyan, mivel lehet igazolni?

Számla kizárva, mivel magánszemély használt cucc után nem fog ilyet adni.Esetleg egy adásvételi szerződés?

Vagy mi?

Légyszi segítsen aki tud.Köszönöm szépen előre is!


2011. okt. 20. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Számla kizárva -> elkönyvelés kizárva.
2011. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na de akkor mégis hogy?
2011. okt. 20. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha mégis sikerülne, az adócsalás, tekintve egy egy buznyákot nem adóztál utána! Ha nem így volna, az eladó tudna számlát adni. Ez a kettő együtt jár, az állam meg nem hülye, hogy benyeljen adásvételit meg ilyeneket.
2011. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet, félreérthető voltam.A cél pont az hogy legális legyen a dolog, tehát adózva legyen utána.

Viszont használt holmiról semmilyen számlát nem tud adni az ebayes eladó.Szóval? A számla hiányában mivel tudom igazolni, hogy nekem ennyibe meg ennyibe került a cucc?

2011. okt. 20. 23:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Adásvételi szerződéssel tudod igazolni, de itt azért több dolgot is át kell még gondolni. Pl. te ezt tovább akarod értékesíteni? Itt azért ilyenkor belép a közösségi adózás kérdése is, ez egy kicsit bonyolult.
2011. okt. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, továbbértékesíteném.Ez a cél.

Közösségi adózás? Mi? És az mégis hogy jön ide?

2011. okt. 23. 17:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Itthon akarom eladni.
2011. okt. 23. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Azóta van valami fejlemény?

Igazából, ha alanyi adó mentes a vállalkozás, akkor csak az áru eredetét kell igazolni. Ez nekem is jól jönne, hogy miképpen lehetséges megoldani.

2013. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!