Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik az egyértelmű világnézeti...

Mik az egyértelmű világnézeti különbségek az ateisták és a hívők között?

Figyelt kérdés

Ha tudtok indoklást, az is érdekel.

A vallásos hívő egy elég tág fogalom, és azt vettem észre, hogy sokszor az ezerfajta teológia zavarba ejti az őszinte értékelést. A tisztán Bibliai tanításokban hívőkről beszélek, nem feltétlenül a nagy egyházak népszerű tanairól.

Gondolom azok, akik már döntöttek az ateizmus mellett, tisztában vannak azzal is, hogy sok "kereszténynek" álcázott egyházi dogma, nem bibliai eredetű. Vagyis tudniuk kell, hogy mit utasítanak el.


2009. jan. 21. 17:26
1 2 3
 1/30 anonim válasza:

[link]

:P

2009. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 yuda ***** válasza:
32%

Alapvetően aki hisz Istenben,az elfogadja a bibliát,bár ezt sem mindenki,(csak akkor értelmetlen az egész)-na mindegy-szóval az istenhívők szerint Isten teremtette a világot,az embert is (már így készen) és Isten szavára áll fenn ma is az egész világmindenség.Röviden ennyi.


Ateista: mivel Istenben nem hisz,marad az evolúció:vagyis a sok fantasztikusabbnál fantasztikusabb véletlen folytán a semmiből(ld. élettelenből) élet jött létre,kis egysejtűekből többsejtű-majd egyszer csak hipp-hopp: az ember.Ez szerintem mulatságos karikatúrához hasonlít,de mindegy.Ez az én véleményem.Legfőbb érvük,hogy hasonlít hozzánk a majom,de ez semmire nem bizonyíték,mint ahogy a folyamatosan lelepleződő hamis leletek évmilliókra való tippelése sem.


A lényeg,hogy az ateista tudósok evolúciós ELMÉLETnek nevezik a tudományukat és nem ténynek,ellenben a sok avatatlan tényként fogadja el.-Szóval eléggé absztrakt,így marad az elmélet elnevezés,mert bizonyítani ezt sem lehet-hivatkozva az évmilliókra(milyen kényelmes így)

A Darwini evolúciót,egyébként sokan nem is tudják,-hogy szinte teljes egészében nem fogadják már el a mai evolucionisták (holott tőle származik,ha lehet így fogalmazni),hanem egészen új alapra helyezték az egészet..és újabbra..és újabbra...stb....és még nincs vége.Most éppen kiderült valami ősrobbanás,mert állítólag lefilmezték...(ez egyébként éppen egybeesik a biblia hívők véleményével)Kíváncsian várom a fejleményeket.

2009. jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
67%
Az ateisták valójában mind hisznek Istenben, hiszen tagadni csak azt lehet ami van. És: "Süllyedő hajón vagy zuhanó repülőn nincsenek ateisták." :P
2009. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
30%

1. Úgy tudom, legalábbis nekem egy egyházi ember mondta, hogy az evolúciós elméletet és a Biblia szimbólikus leírását igyekeznek összevetni egymással. Tehát az, ahogy a Biblia leírja pl. a teremtést, nem kell szó szerint úgy venni, vagyis voltak egyes lépcsők, de nem 1-1 nap, de hogy a régi emberek is megértsék (pl. Mózesék kora), akik számára már az is újdonságnak számított, ha megismertek egy számukra addig ismeretlen népcsoporttal, valahogy leírták, ahogy ők elképzelték, ahogy ők el tudták képzelni akkori tudásuk szerint.

Ha azt vesszük, hogy az evolúcióban kb. milyen sorrendben alakulhattak ki a dolgok, nincs sok tévedés, konkrétan nem voltunk ott, szóval ki tudja, mennyire pontos a mai tudásunk erről, de az evolúciós elmélet szerinti sorrend közel megegyezik a Biblia szerintivel.


2. Hívő nem csak keresztény, hanem sok más vallású is, szerintem ha valaki csak a keresztényeket illetve a Biblia alapú hívőket gondolja hívőnek, akkor egy muzulmán vagy buddhista vagy hindu... stb. megsértődik.


3. Aki hívő, az hisz Istenben, vagy valamilyen természetfölöttiben, de vallástól és vallások könyveitől függetlenül, és földrésztől függetlenül. Egy ateista elvileg nem, bár valaki már leírta, hogy csak létezőt lehet tagadni, passzolom. Lényeg, hogy ateisták szerint Isten vagy természetfölötti bármi más nincs.

2009. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"Én és az Atya egy vagyunk"

Igen, erről beszéltem. Ez a Biblia idézet azon weboldalon van, amit az első válaszoló idézett. Ez az "egy vagyunk" a görög semleges nemű "hen", szándékban egységet jelent, vagyis Jézust nem nevezi a Biblia egyenlőnek Istennel.

A legtöbb egyház nem ezt tanítja. Ezért kértem, hogy ne az ún."kereszténység" hivatalos tanaiban, hanem az eredeti Írásokban gondolkozzunk.


"Az ateisták néha azzal érvelnek, hogy az istenhívőknek azért kell megkérdőjelezniük világnézetüket, mert nagyonis valóságos károkat okozhatnak - nemcsak a hívőknek, hanem mindenki másnak.

Miféle károkat?"


Itt felsorólnak valós és valótlan okokat, jó nagy a zürzavar.


"Ha a Bibliának nincs egyetlen, világos és egyértelmű értelmezése, akkor egy ateista milyen alapon részesítsen előnyben valamely értelmezést a többivel szemben, csak azért, mert te azt mondod? Sajnos, ha valaki azt állítja, hogy hisz Jézusban, és azért gyilkolt meg másokat, mert Jézus és a Biblia ezt parancsolta neki, akkor is kénytelenek vagyunk kereszténynek tekinteni az illetőt."


Szerintem ebben a két mondatban alapvető tárgyi tévedések vannak. Mire alapozzák, hogy a Bibliát nem lehet pontos tudományos alapon kutatni, amelynek konkrét eredményei is vannak?

2009. jan. 21. 19:42
 6/30 Srapnel ***** válasza:
71%

"Az ateisták valójában mind hisznek Istenben, hiszen tagadni csak azt lehet ami van."

Nincs 150 billiárd dollárom. Vagy ezek szerint mégis?

2009. jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

[link]

Tehát ateistának lenni gyakorlatban annyit jelent, hogy nem hisz Istenben/istenekben, néhányan viszoton alaposan elkanyarodtak a témától és kevertek ide evolúciót (és még csak nem is pontosak az infóik, de ebbe most ne menjünk bele), meg mindefélét, ami távol áll az ateizmushoz.


"Mire alapozzák, hogy a Bibliát nem lehet pontos tudományos alapon kutatni, amelynek konkrét eredményei is vannak?"

Jogos a megállapítás, a Bibliát lehet tudományos szemszögből vizsgálni, és meg is teszik, pl nálunk az egyetemen van olyan kurzus, hogy: bibliai növények. Tudományosan szemszögből is korrektül mutatja be az akkori kor embereinek az ismeretét egyes növényekről.

2009. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

18:12


„vagyis a sok fantasztikusabbnál fantasztikusabb véletlen folytán a semmiből(ld. élettelenből) élet jött létre,kis egysejtűekből többsejtű-majd egyszer csak hipp-hopp: az ember.Ez szerintem mulatságos karikatúrához hasonlít,de mindegy”


Ebből látszik hogy milyen szegényes fantáziád van. Az idő milliárd évei, a világegyetem felfoghatatlan méretei, az anyag és energia változásai, mérhetetlen számú kombinációt voltak képes létrehozni. Az hogy isten örökké élt, és őt senki sem hozta létre, az nem paradoxon számodra ?


„folyamatosan lelepleződő hamis leletek évmilliókra való tippelése sem.”

Jehova tanuitól hallottam ezt a tételt, hogy minden kövület csak Isten fricskája a paleontológusoknak, tulajdonképpen a világ 6000 éves csupán. A jehova tanui számára a C14 izotópos kormeghatározás az csak önámítás. A végén még kétségbe vonjátok azt tényt is, hogy NEM a Föld körül kering az univerzum.


A Te tudományod kimerül a Biblia bigott forgatásában.

2009. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

"Az ateisták valójában mind hisznek Istenben, hiszen tagadni csak azt lehet ami van."


Hol van ? Ha megmutatod, akkor nem hinni fogok, hanem meggyőződök.

Az nemhívők zöme nem istentagadó, hanem racionális kételkedő. Hagyom magam meggyőzni a logikus észérvekkel, ha ilyennel szolgálni tudsz, de mesét nem fogadok el. (Nem kételkedek pl. Newton I. törvényében, mert földi viszonyok között ez bizonyított.) A hívők viszont irracionális módon elfogadnak egy istennek nevezett valamit, amely mellett semmilyen bizonyítékot nem tudnak felhozni. Ez csak egy bizonyíthatatlan teória és ezt pontosan tudjátok, a bizonyítása pedig kimerül a bibliai idézetek felsorolásával. Ez kevés !!!!

2009. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

20:16

„Jogos a megállapítás, a Bibliát lehet tudományos szemszögből vizsgálni, és meg is teszik, pl nálunk az egyetemen van olyan kurzus, hogy: bibliai növények. Tudományosan szemszögből is korrektül mutatja be az akkori kor embereinek az ismeretét egyes növényekről.”


A Dörmögő Dömötört is lehet tudományosan vizsgálni. Például a Dörmögő Dömötör meséinek hatása a kisgyermek pszichológiai fejlödésére.

2009. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!