Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik az egyértelmű világnézeti...

Mik az egyértelmű világnézeti különbségek az ateisták és a hívők között?

Figyelt kérdés

Ha tudtok indoklást, az is érdekel.

A vallásos hívő egy elég tág fogalom, és azt vettem észre, hogy sokszor az ezerfajta teológia zavarba ejti az őszinte értékelést. A tisztán Bibliai tanításokban hívőkről beszélek, nem feltétlenül a nagy egyházak népszerű tanairól.

Gondolom azok, akik már döntöttek az ateizmus mellett, tisztában vannak azzal is, hogy sok "kereszténynek" álcázott egyházi dogma, nem bibliai eredetű. Vagyis tudniuk kell, hogy mit utasítanak el.


2009. jan. 21. 17:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nem minden keresztény rossz ember, vagy álszent vagy gonosz vagy bármi más, ami alapján jogos lenne az általánosítás és az ítélkezés.
2009. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:

Veszekedtek és veszekedtek... de miért? Miért veszekedtek azon, amit úgysem tudunk biztosan és talán soha nem is foguk megtudni.


Én ateistának vallom magam. Ezt sokan furcsálják, mert érdekelnek a vallások, szeretném őket megismerni.

De hiába is ír le bárki bármit, az ateista ateista marad, a hívő meg hívő.


Az én véleményem:

Már számtalanszor leírtam (más kérdéseknél), hogy Isten csak egy eszköz. Egy eszköz, ami segít nekünk abban, hogy megkapjuk azt, amit szeretnénk. Ez nem is baj, de van, akinek nincs szüksége egy ilyen segítségre, mert maga is boldogul.


A hívők azt mondják: De az ateisták az evolúcióban hisznek, meg a majmokban, meg mittomén.


Kérdem én: ők miben hisznek? Ha elkezdek arról papolni, hogy milyen beképzeltek is a hívők, mert Istent egy emberhez hasonló lénynek állítják be, kimondván ezzel, hogy maga az ember mindenek felett áll, akkor jönnek azzal, hogy jajj de nem is ezt valljuk, mert az Isten csak átvitt értelem, és ő csupán csak egy erő, maga az univerzum, a sors stb.


Namármost a Bibliába foglaltak alapján (és felteszem minden hívő a Biblia alapján hívő) Isten az emberhez hasonló.


Na látod!!! Ez ugyanaz, mint amikor az ateistákra azt mondjátok, hogy elhiszik azt, hogy az ember a majomtól származik.


Mindenki azt hisz, amit akar, mert mint mondtam, SEMMIT NEM tudunk bizonyitani, és talán soha nem fog az igazság kiderülni. Tehát kár az ilyenen vitatkozni. Inkább fogadja el mindkét fél a másik létezését és ne ítélje el a nézeteiért.


Mondjuk, ha az elmúl évszázadokat nézem a keresztények nem nagyon tudják elviselni, ha másoknak más a véleménye. (lásd.: eretneknek nyilvánítás, üldöztetések, keresztes hadjáratok stb.) Szintén beképzeltség.

2009. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Srapnel ***** válasza:

"De hiába is ír le bárki bármit, az ateista ateista marad, a hívő meg hívő."


[link]


De van ellenkezőre is példa.

2009. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Igen, az ateistából is egyre-másra válnak hívők! És közöttük sok a tudós! Ők, mint kutató emberek, nem valószínű, hogy valami természetfeletti élményt kaptak, mert az igazi (nem hiszékeny) hithez nem is kell.

Vezető evolúcionisták állnak át a másik oldalra.

Egyszerűen felismerhető, hogy az ismereteink mit valószínűsítenek.


Az előző válaszolóknak: nem is általánosítottam. A kereszténységről, mint intézményről beszéltem.

Nem is szabad személyeskedve, emberekre lebontani ezt a kérdést. Itt inkább eszmék csatároznak, de ennek a csatának van olyan oldala, amelyik nem fizikai fegyverrel érvel, mégis jól boldogul!

2009. jan. 26. 13:07
 25/30 anonim válasza:

Sokan azt írtátok hogy azt nem lehet tagadni ami nincs. Én nem hiszek a szellemekben sőt mondhatni tagadom a létezésüket, akkor ez most pont azt jelenti hogy mégis csak hiszek bennük?! Ezt át kéne gondolnotok.

Én ateista vagyok. Nem hiszek sem a Keresztények Istenében sem a az Iszlámok Istenében sem más emberfeletti lény létezésében, de ez nem azt jelenti hogy nem hiszek. Csak és kizárólag magamban. Ha elakarsz érni valamit tenned kell érte, menni utána és az én nézeteim szerint nem imádkozni érte hogy majd a Jó Isten megsegít.

Azt is sokan írtátok hogy az evolúció egy nagy humbug mert nem lehet alátámasztani. És Isten létezésével mi a helyzet, vagy a Biblia keletkezésével, szerzőivel, Jézus látogatásával a Földön?!

2009. jan. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
ha úgy nézzük sok különbség nincs, mindenki hisz vmiben, az ateisták abban hisznek, hogy nem hisznek :)
2009. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

"Azt is sokan írtátok hogy az evolúció egy nagy humbug mert nem lehet alátámasztani. És Isten létezésével mi a helyzet, vagy a Biblia keletkezésével, szerzőivel, Jézus látogatásával a Földön?!"



Ha találunk egy rövid homokba firkált szöveget a tengerparton, miért nem hisszük, hogy az erózió, vagy a vak természeti erők hozták azt létre? Miért feltételezzük azonnal, hogy egy intelligens ember kellett hozzá? Pedig csak néhány betű a homokban!


Vagy a húsvét szigeteki köszobrokról mért gondolod, hogy intelligencia kellett hozzá, hiszen a természetnek kellett, hogy legyen elegendő ideje ahhoz, hogy létrehozza! Több milliárd éve volt rá!

2009. jan. 27. 21:26
 28/30 anonim válasza:
LEhet nem fogod megérteni, de a lényegki külömbség ez: az ateista tagadja Isten létezését. ennyi.
2009. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Kedves 11:18-as: és te megérted a 21:26-os előtted írottakat?
2009. jan. 28. 11:57
 30/30 anonim válasza:

Csak ennyit: Hiszem ha látom, nem látom ha hiszem...

el lehet gondolkodni aki meg nem érti a mondanivalóját ossza más válaszát

2010. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!