Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy "nyilvános...

Mit jelent az, hogy "nyilvánosan meg kell vallanunk az emberek előtt" Jézust?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
azt biztos nem, hogy egyesek házról-házra kopogtatnak
2010. dec. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
pl a kéményseprők, vagy a postások? :-)
2010. dec. 16. 15:25
 3/10 anonim ***** válasza:
akár ők :)
2010. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy pl. munkahelyen vagy suliban ha ilyen témáról esik szó, akkor nem szégyelljük hogy járunk templomba és hiszünk Istenben.
2010. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Itt most Jehova tesztkérdés invázió van?:-) Jézust nem kell megvallani nyilvánosan senki előtt,ő nem kért ilyesmit,neki nem oszt,nem szoroz,hogy te mit gondolsz róla,szerinted az Isten fiának olyan marha nagy traumát okoz,hogy elismered megváltódként vagy sem? ő arról beszélt,hogy a saját Istenedet kell(ene)megvallanod,ugyanúgy,ahogy azt ő is tette.nem pedig más emberek v...lagát nyalni.

Kérem töröltetni a kérdést mert provokatív.

2010. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
vagyis a válaszomat töröltetni bocsi..késő van már:-)22:42
2010. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bizonyságot kell tenned róla, hogy Ő az Urad és Megváltód és miért.
2010. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt,hogy nem szabad szégyellned,hogy hiszed és szereted.Hirdetned kell az igéjét az emberek előtt,hogy mások is megismerjék mindenható erejét. Nem tagadhatod meg mások előtt hogy hiszel Benne,mert akkor hátat fordítanál neki,tehát vétkeznél.
2010. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mindazt tehát, aki megvall engem az emberek előtt, én is megvallom mennyei Atyám előtt. De aki megtagad engem az emberek előtt, azt én is megtagadom mennyei Atyám előtt." (Mt 10,32-33)

Ez szerintem annyit jelent, hogy amikor kérdeznek hitedről, akkor magyarázd el szépen, röviden, nyugodtan, hogy miben hiszel, és válaszolj a kérdéseikre. Ez azért fontos, mert ez az Evangélium terjesztésének az egyik leghitelesebb módja, mert látni fogják, hogy hiszed és életre váltod azt, amit mondasz, és ez keltheti fel az érdeklődésüket az örök élet tanítása iránt.

2010. dec. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolj Péterre, háromszor tagadta meg Jézust.
2010. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!