Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » SEGÍTSÉG KÉNE! Honnan lehet...

SEGÍTSÉG KÉNE! Honnan lehet tudni, hogy Isten hogyan szól bele az életünkbe?

Figyelt kérdés

mi az amit csak megenged,és amit úgy rendez.Azt tudom,hogy mi Isten akarata az le van írva persze,de még is hogyan szól bele az életünkbe.Mi az amit Isten szántszándékkal úgy rendezett ahogy,és azt kétségkívül Isten csinálta.


normális válaszokat akarok,kompetens emberektől.

Nem kellenek az olyan válaszok,hogy : hagyjad már nincs is isten.Mert tudom,hogy van ,csak ezt nem értem.

Ha valaki tisztán látja,hogy mi a problémám és ismeri az ehhez kapcsolódó katolikus irodalmat akkor nagyon megköszönném ha bőven kifejtené.


2010. dec. 18. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, én messze nem keresztény vallású vagyok, de szerintem te sem kaphatsz máshol választ, mint a Bibliában, ha úgy véled, hogy az Isten szava.

minden más könyv, ami erről ír, már némileg egyéni vélemény és belemagyarázás.

2010. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudni sehonnan sem lehet. Sejteni lehet esetleg. A Biblia olvasása mellett szerintem valamilyen hittanos közösséget keress, ott kaphatsz választ a kérdéseidre. Vannak felnőtt meg egyetemista, gimnazista stb. hittancsoportok is, ahol ilyen kérdésekről is szoktak beszélgetni.
2010. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan istenben hiszel aki "személy" vannak tulajdonságai,mindent tud stb....magyarul a Biblia Istenében akkor nagyon el vagy tévedve. Hiszem,hogy inteligencia és szándékosság van az univerzum megteremtése mögött,és hogy el volt tervezve,hogy a földön élet lesz. Minden arra utal,hogy valahogy az univerzum fel volt készítve az életre. És hogy a kérdésre válaszoljak:

Gondolom elfogadod hogy az atomoktól a galaxisokig minden törvényeknek engedelmeskedik. Tehát ha tudod a törvényt megjósolhatod a jövőbeli mozgást,és a múltbelit is megmondhatod. Ez van az emberekkel is és a világegyetemmel. Ha ismernénk minden tényezőjét,minden elemének minden apró részletét és azoknak minden tulajdonságát akkor megmondhatnánk mindenre vonatkozóan a jövőt.Tehát minden előre megírt,minden cselekvés és történés,csak mivel nem ismerjük a tényezőket és az adatokat nem tudjuk megadni az egyenletet ami alapján ki lehet számítani...

2010. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. "senki sem közeledhet Istenhez, csak ha Ő vonzza magához" emiatt sokan érzik életükben Isten jelenlétét. ne kövesd el azt a hibát, hogy lekicsinyled a bibliát. ha van egy jótevőd, ismerd meg jobban. figyeld meg, hogy a sok jó mellett vajon akarja e Isten, hogy olvasd a bibliát, küld.e olyan személyeket, akik a bibliáról szeretnének veled beszélni. sokan, akik tapasztalják Isten támogatását, és úgy érzik, hogy viszonozniuk kell ezt neki, sajnos embereket kezdenek el követni. te ne ezt tedd. igenis imádkozz Istenhez, hogy adjon neked bölcsességet megismerni Őt, és kérj ehhez megfelelő mértékű alázatot. és figyelj nyitott szemmel, mi történik. lehet, a legváratlanabb helyről szól majd hozzád. kitartó kutatást kívánok.
2010. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja persze,tanácsoljuk az embereknek hogy képzeljenek el egy embert aki a felhőkön ül meg mannát eszik,és a varázsgömbön keresztül nézi földet és ha úgy tartja kedve villámokat szór...Én logikus próbálok lenni ha hitet keresek,anélkül úgysem létezhet semmi...
2010. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok, bár sok mindent elég tágan értelmezek. A válaszokat elsősorban magadban kell megtalálnod (a Biblia jó útmutatás, de nem rágja a szádba a válaszokat, mindössze elősegíti, hogy megtaláld azokat magadban), sajnos csak azt tudom mondani, hogy érezned kell. Bíznod kell Istenben, beengedned őt az életedbe, a mindennapjaidba, ez a bizalom a kulcs ahhoz, hogy megérthesd, mi és miért történik.

Nemrég itt is előkerült egy idézet, ami ugyan eddig nem szúrta ki a szemem, de ahogy itt megláttam, rájöttem, mennyire igaz rám, és valószínűleg sok hozzám hasonlóra:

Az Istenben bízónak minden a hasznára válik.

2010. dec. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jn 3.6

Ami a testből születik, az test, ami a Lélekből születik, az lélek.

Jn 3.7

Ne csodálkozz azon, hogy azt mondtam: újjá kell születnetek.

Jn 3.8

A szél ott fúj, ahol akar, hallod a zúgását, de nem tudod, honnan jön és hova megy. Így van vele mindenki, aki a Lélekből született."

2010. dec. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy szabad akarat. Isten szabad akaratot adott az embernek, ezért van az, hogy te döntöd el, hogy éled az életed. Azt meg majd ő eldönti, mi lesz ezért a sorsod a halál után (örök élet vagy kárhozat). De egyébként a Biblia szerint az Isten azt is tudja, mikor esik le egy hajszál a fejedről, szóval mindent tud, ismeri minden gondolatodat, félelmedet. Ha esetleg beavatkozik az életedbe, pl. eléd gördít egy akadályt, úgy fogd fel, mint próbatételt, aminek meg kell felelned és ne távolodj el miatta az Istentől, hanem éppen emiatt közeledj felé. Ha valami olyasmi történik, ami akaratod ellen való, akkor el kell fogadni, hogy az Isten akarata, úgyse tudsz ellene tenni semmit, de lehet, hogy később valami jónak a forrása lesz. Egyébként imádkozz, kérd az istent, meghallgat és segít (rajtam már sokszor segített). Persze nem úgy kell kérni, hogy "Hadd nyerjek a lottón!" hanem reális dolgokat és ezekhez erőt, kitartást. Például én mindig azért fohászkodtam, hogy az Úr adjon erőt, hogy tudjak tanulni a vizsgáimra, és sokkal könnyebb volt így. Aztán már nem is izgultam, ötösöket kaptam, mert éreztem, hogy velem van az Isten. Most pedig tök jól fizető állásom van, az anyagi jólétem (amiért imádkoztam)így lett biztosítva. Szóval valamilyen szinten beavatkozik az életünkbe: olyan lehetőségeket teremt, amelyeket jól kell kihasználni. Az viszont már rajtad múlik, hogy hogy élsz a lehetőséggel.
2012. szept. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!