Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Él ma Magyarországon olyan...

Él ma Magyarországon olyan fiatal aki vallásos keresztény?

Figyelt kérdés

A papokon kívül,természetesen.


Mármint olyan fiatal aki naponta imádkozik,templomba vagy gyülekezetbe jár,bibliában előírt elvek szerint él és hisz is benne.


Mert én még nem találkoztam soha ebben az országban olyan fiatallal aki így vagy eszerint élt volna.


Persze van egy haverom aki keresztény ált. suliba járt és kötelező volt neki temlomba járni,de ő és az osztálytársai csak röhögtek az egészen,kicsit sem voltak vallásosak.


Ezek szerint a keresztény hit sorsa végleg megpecsételődött és kipusztulásra ítélődött(legalább is Mo.-n).

Hiszen ha nincs fiatal utánpótlás akkor előbb-utóbb vége lesz a "dalnak".


Egyébként csak kíváncsiságból kérdezem.


2010. dec. 19. 21:31
1 2 3 4
 1/35 Canadian Idiot ***** válasza:
Például én is az vagyok. L/13.
2010. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Én elég sok ilyen fiatalt ismerek! A plébániákon sokan vesznek részt az ifjúsági foglalkozásokon,járnak templomba és nem kényszerből! Katolikusok és reformátusok is. Legalábbis a mi városunkban.
2010. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 nora taylor ***** válasza:
Én fiatal vallásos keresztény vagyok. És még elég sok fiatalt ismerek aki szintén vallásos keresztény. Nem hinném, hogy itt a vég.
2010. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki nem jár templomba, még lehet vallásos és keresztény, netán keresztyén.
2010. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Hát ez érdekes...


De tényleg hisztek benne vagy csak eljártok a templomba mert a papa-mama ezt szereti látni?

2010. dec. 19. 21:58
 6/35 A kérdező kommentje:

21:55


Mi a különbség keresztény és keresztyén között?

2010. dec. 19. 22:00
 7/35 anonim ***** válasza:
65%

A Hit Gyülekezetén belül rengeteg tizenéves keresztény fiatalt találsz, akik a mindennapok során is komolyan veszik az Istenbe vetett hitüket, és törekszenek a bibliai, erkölcsös életvitelre.


http://www.youtube.com/watch?v=XRL6Hd-qouI

2010. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 nora taylor ***** válasza:
A katolikusok, reformátusok és evangélikusok között is sok az olyan fiatal aki a hétköznapokban is komolyan veszi a vallásos életet, nem kell feltétlenül a Hit Gyülekezetében keresni Őket. Sok olyan fiatalt ismerek aki megéli a hitét, én is igyekszem közéjük tartozni.
2010. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
A katolikusok kereszténynek nevezik magukat, a protestánsok pedig keresztyénnek. Jelentős különbség nincs közöttük,.
2010. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Él, én ismerek ilyent.
2010. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!