Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan maradhat egy nő termész...

Hogyan maradhat egy nő természetes szülés után szűz? Pláne, hogy a testvéreit is említi a Jézus?

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 15:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

miért, hogyan lehet halottakat feltámasztani, vagy feltámadni a halálból?

Ti ateisták mindig elvesztek a részletekben:D

2010. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Csak "szűzen" lett terhes Jézussal a keresztény vallás szerint, arról nem szól a fáma, hogy szülés közben nem szakad át a szűzhártyája. Arról se, hogy Jézus testvérei is szűznemzéssel "keletkeztek" volna. Van aki elhiszi, hogy minden úgy volt, és Szűzmária, meg Isten Egyszülött Fia, meg Szentháromság. Én református vagyok, és Istenkáromlásnak fog hangzani, de részemről nem hiszek ilyen ökörségekben.

Abban hiszek, hogy van felsőbbrendű lény, aki beleszól az életünkbe, de csak ha nagyon muszáj. Ezt érzem magam körül, a természetben, mint mások az Aurát. Szabad akaratom van, ha nem segítek magamon, az Isten se segít, és fordítva. És hogy minden okkal történik.

Abban hiszek, hogy 2000 évvel ezelőtt született egy nagy Tanító, aki arra nevelte az embereket, hogy szeressék egymást. Ez a nagy tanító volt Jézus. (De lehet Buddha is nagy tanító volt, meg a többiek.)

A többi safrangot már csak az egyház aggatta rá a vallásokra. Hogy nem Tanító, hanem Isten egyszülött (Egyetlen) fia. Ha azt mondom, hogy én, vagy te ugyanúgy az "Isten fiai" vagyunk, ha szeretetben, békességben próbálunk élni a világgal és a többi emberrel, lehet hogy még 2000 év után is megköveznék érte az embert, vagy kiforgatnák a szavait, hogy hát mostantól már nem Jézus, hanem az a másik az Egyszülött Szűznemzésű Szentháromság fiú.

27f

2010. dec. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszi. lenne egy őszinte kérdésem: akkor miért vagy református? azért, mert a szülők ide kereszteltek? tényleg érdekelne a válaszod.
2010. dec. 21. 16:04
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Jézus testvéreit nem említik, ők unokatestvérei voltak
2010. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
az "unokatestvér" szó melyik bibliafordításban található? az enyémben a testvéreit említi. kérlek, tisztelj mag annyival, hogy nem hazudtolsz meg, pláne, hogy a te bibliádban sincs az, hogy unokatestvér. köszönöm.
2010. dec. 21. 17:18
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

igaza van az utsónak, okoska, és senki nem hazudtol meg.

Ha alaposabban utánajártál volna - ahogy én azt korábban tetem, amikor engem érdekelt ugyanez a téma-, már olvashattad volna valahol, hogy a görög Szeptuagintában valóban a testvér szó szerepelt. Csakhogy a görög két szót is használ a testvér kifejezésére. Egyik a valódi testvért jelenti, a másik viszont az unokatestvért.

Nna, ezek után tippelj, a Bibliának ezen részét melyik szerint kell értelmezni? Házi feladat;)

(első voltam)

2010. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
na jó, elárulom, nehogy ne jöjj rá:D a Szeptuagintában az a "testvér" szó szerepel, amelyik az uncsitestvért jelenti.
2010. dec. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

idefigyelj kérdező

honnan tudod, mi szerepel a Bibliámban?

és ne hazudtolj meg, pláne olyanban, amiről sejtelmed sincs

2010. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Sőt jobbat mondok:


Ha Mária, Jézus anyja meg nem tért, ugyanúgy elkárhozott és a pokolba került, mint bárki más, nem, hogy istenszülő lett volna, vagy imádkozni kellene hozzá. Tudom, hogy nem erre vonatkozik a kérdés konkrétan, de azt hiszem témába vág.


Amúgy abszolút el se csodálkoznék, ha az utolsó itéletkor kiderülne, hogy Mária végül nem jutott a Mennybe, bár tény, hogy ha az evangéliumi szövegeket vesszük figyelembe, akkor erre kevés az esély, de végső soron nem lehetetlen.


SeiSMyC

2010. dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
az evangéliumok leírása helyett minek spekulálni??
2010. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!