Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » PC játékban ölni bűn?

PC játékban ölni bűn?

Figyelt kérdés
GTA elsősorban:D
2010. dec. 27. 11:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném viszont nyilvánvalóan rossz hatással lehet rád ami ugye igazi bűnhöz mondjuk verekedéshez vezet..
2010. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én is éppen erre gondolok, mint az előző!

Manapság minden ilyen játék a fiúknak a gyilkolásról szól. Vallásilag nem bűn, de rád nincs jó hatással.

2010. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
PC játékban nem is lehet gyilkolni, hiszen az nem valóság. Hiszen ennyi erővel ha betöltök egy mentést, akkor meg életet teremtettem?:P
2010. dec. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
igaz... akkor megyek "ölni":P
2010. dec. 27. 11:51
 5/20 anonim ***** válasza:
Dehogy bűn. Nem is ölés. Csak egy háromdimenziósnak látszó, valójában kétdimenziós pixelhalmazra irányítasz egy puskának látszó pixelkupacot és megnyomod az egereden a gombot, majd a képernyőt a pixelmariska lelövi a pixeljancsit és ennyi. Annyi demagóg nemnormális van aki ezt nem képes felfogni, és minden erőszakot erre vezetne kvissza, holott ha jól tudom már több tíz éve egy komolyabb háború se volt, nem úgy mint régen.
2010. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

a textúrákat meg lehet ölni? Az csak illúzió..


Ám ezeket ált. gonosz gondolatok követik..ha ezek nem hatnak ki a való életbeli gondolataidra, viselkedésedre, akkor minden tiszteletem. sajnos rám is kihatott, pedig lány vagyok :S

nem mondom h ezek rosszak, csak rossz dolgokat váltanak ki az emberekből, amiket az emberek jó része hajlamos követni..

2010. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Lány vagy és GTA-tál? Mint a húgom XD
2010. dec. 27. 13:00
 8/20 anonim ***** válasza:

Elbutít, igénytelen és lusta leszel.


Időpazarlás, erőszakos megnyilvánulásaidat kivirágoztatja, függő is lehetsz.


Tehát bűn forrása lehet.


Amúgy : mértékkel!

2010. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem bűn.

Mert már gondolattal vétkezel. Pl. szexjátéknál már elköveted a paráznaság bűnét.

A fenntebbinél a szívben keletkezik egy érzés, mely hasonlatos az életben elkövetett emberöléshez: "Na most kicsinállak..."

2010. dec. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen bűn, mert előkészíti az utat, hogy a valóságban is képes legyél ölni, hidegvérrel!!! Az ilyen játékokban ez gyakorlódik be. Erre használják az Antikrisztus birodalmában: tréning az ölésre. Normál ember irtózik az öléstől: ezt kell ilyen gyakorlatokkal leépíteni nála.

Unokaöcsémen egy ilyen autós-gázolós játék közben jól megfigyelhettem a lelkiismeretfurdalást és hogyan próbálja az igazolni önmagát. Gyorsan másfajta játékok felé tereltem ez pedig le van törölve a gépről.

2010. dec. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!