Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » PC játékban ölni bűn?

PC játékban ölni bűn?

Figyelt kérdés
GTA elsősorban:D
2010. dec. 27. 11:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Minden esetre én már 6 éves korom óta játszom a GTA-t és eddig még nem öltem meg senkit:D most 16 vagyok. Köszönöm a válszokat.
2010. dec. 27. 18:09
 12/20 anonim ***** válasza:
Atya gatya mennyi......Azok mondják mindig az ilyen játékokra, hogy rosszak akik akik a:sose játszottak velük, b:beleverték a fejükbe. Sose hatott ki rám, hogy mit csinálok a JÁTÉKBAN és egészséges emberre nem is hat ki, mondjuk az más téma, hogyha valaki napi 10 órát játszik vele, de normális ember megint csak nem csinál ilyet. Szerintetek rosszabb vagyok nálatok, mert cirka 3000 pixelmariskát "lelőttem" még anno a GTA játékokban? Vagy mert egy másikban több tízezer "katonát" öltem meg néhány kattintással? Vagy mert "atombombát dobtam" egy városra? Ugyan már...
2010. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

előző: Mennyire vagy jó keresztény akkor?


Mert el lehet butítani magad annyira, hogy a bűnt nem látod bűnnek.

2010. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"öltem meg senkit"


Az erőszaknak más formája is van, a lelki terror, mást a kétségbeesésbe kergetni is égbekiáltó bűn.


És ez nem ritka, minden iskolában, munkahelyen van mobbing, a súlyosabb fajta, nem az "ugratás".

2010. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
hát, felőlem megvitathatjátok, hogy bűn-e, de szerintem nem az mert igaza volt annak aki írta hogy mi van ha betöltök egy játékot, szóval...
2010. dec. 27. 22:39
 16/20 anonim ***** válasza:

Biztos láttátok a Mátrix filmet.

Tegyük fel, hogy eljön az idő, amikor tényleg valósághűen embereket ölsz egy virtuális világban, amiről már nem tudod eldönteni, hogy álom vagy valóság.

Akkor nem lesz vajon valósághű az emberölés? Pedig az is "bitrengeteg"?

2010. dec. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nyilván magadat és minket átverhetsz, a Jóistent nem.


Elhitethetsz magaddal bármit, ha nem vagy kíváncsi mások véleményére, hajthatatlan vagy, akkor kár volt kérdezni is

-.-

2010. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

08:38: De most ha "lepuffantasz valakit" egy játékban attól senkinek sem esik semmi baja.


Mutassa meg már valaki a Bibliában, hogy hol van benne, hogy játékban ölni bűn? Ráadásul ha jól tudom az Ószövetség tele van gyilkolászással, olyan véres könyvet se olvastam még.

2010. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"A biblia egy horror amit megpróbáltak a legszebb oldaláról nézni"


Nem azért kérdeztem hogy most megtérüljek és ne játszak többet, hanem hogy tudjam meg, hogy bűnnek számít e amit csinálok. ♥GTA♥

2010. dec. 28. 10:54
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt gondolod játék közben, hogy a szemét állat szétlövöm a fejét, kibelezem, akkor bűn. Abban az esetben nem bűn: "Letörlök már pár bitet a monitorról, ha már itt vagyok."
2010. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!