Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan jöttek létre a különböz...

Hogyan jöttek létre a különböző vallások?

Figyelt kérdés
Miért követi ezeket olyan sok ember?
2010. dec. 29. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt egy korábbi kérdéshez írtam, de szerintem ide is jó lesz:


Azért van sok vallás, mert sok, egymástól lényegében elszigetelt népcsoport próbálta meg kideríteni, hogy hogy működik a világ, és a számukra megmagyarázhatatlan dolgokat valami felsőbb hatalommal, vagy hatalmakkal próbálták magyarázni. Minden kultúrában kialakult egy sajátos vallás, ezek közül volt ami jobban elterjedt, és volt ami kevésbé.


Hogy miért követik olyan sokan? Mert több száz, vagy ezer éves hagyományuk van, a szüleik az adott vallás szerint nevelik őket, és mert sokan vannak olyanok, akiknek könnyebb úgy leélni az életüket, hogy hiszik, hogy tudják, hogy mi lesz a haláluk után, hogyan működik a világ, és hogy valami felsőbb hatalom vigyáz rájuk és segíti őket, a rosszakat pedig megbünteti.

2010. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Erre két szóban össze lehet foglalni a választ:

Hézagok istene.


Az ember nem szereti a bizonytalanságot (illetve fél a haláltól), ezért igyekszik mindent megválaszolni. Amihez kevés a tudása, oda elméleteket, vagy rosszabb esetben meséket kreál, amik kifejlődve hitrendszereket alkotnak, ha pedig a híveinek elég a hatalma intézményt szervez köré, és tényként terjeszti.


Ma már nem igazán lehet komoly egyházat alapítani. Hogy a régiek miért állnak még, az egy összetettebb probléma. Leginkább a Discovery Institute szerű szervezetek minkásságának köszönhető.

2010. dec. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Tudom ez itt nem a reklám helye, de elég sok dokumentumfilm foglalkozik ezzel a témával, csak nem nagyon kapnak hátszelet.

pl.:

[link]

2010. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Erre két szóban össze lehet foglalni a választ:

Hézagok istene."


Ez tetszik. Komolyan.

2010. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Tudom ez itt nem a reklám helye, de elég sok dokumentumfilm foglalkozik ezzel a témával, csak nem nagyon kapnak hátszelet."

Nagyon sok hiteles dokufilm van ezekről. De a Zeitgeist nem tartozik közéjük. Olyanokat állít, hogy Máriát Osiris-ről mintázták, hiszen ő is szűz volt, ami egy nagy baromság!!!!! Még az ateisták is elismerik, hogy égbekiáltó marhaságok vannak benne.

2010. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hézagok istene."

Szerintem is találó.

2010. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nos, én régebben templomba is jártam még imádkoztam is néha, de most visszagondolok azokra az időkre, annyira rosszul érzem magam, mivel belémnevelték, és esélyem nem volt hogy választhassak, addig a pontig amíg nem láttam azt a zeitgeistes filmet ami a vallással foglalkozik.

Olvastam is a zeitgeistes cáfolatot, de aki cáfolja mindaddig jut "hogy ez egyszerűen nem igaz", és semmi logikus értékelés.


Másrészről pedig mint ma a politika, úgy annak a kornak is megvolt a saját elhazudtolt része.

2010. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:13


Én nem azt mondtam, hogy a vallás logikus főleg nem hogy hiteles. De pont ne a zeitgesistot hoztad volna fel! Annyi film van ezekről a Natgeon-n is ami legalább hiteles! A zeitgeistban csak egy igaz, valós rész van az pedig a 9/11, de az sem egy konspiráció, amióta a világ világ azóta mindig is kellett casus belli.

2010. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mindezek sátán munkálkodása szerint vannak. és azért követik őt olyan sokan, mert ő e világ istene, és az embereknek kényelmesebb szabadnak és istenfélőnek gondolniuk magukat, mint elolvasni a bibliát, és rájönniük, hogy rabszolgák.
2011. jan. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!