Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom, hogy a lélek...

Honnan tudhatom, hogy a lélek tényleg létezik?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd a végén megtudod :)

Most biztosan nem TUDHATOD, de HIHETED.

2010. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézzük.


Ha a lélek alatt azt érted, hogy nem a tested kimondottan, akkor végül is könnyen el lehet dönteni. Pár kérdést kell feltégy magadnak, és dűlőre jutsz.


Te létezel/vagy?

Ha kellemetlenség éri a fizikumodat(akár érzelmi állapotok) akkor képes vagy az akaratoddal felülkerekedni azon?

Te cselekszel?

Te gondolkozol?


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy ha lehülyéznek fáj. A fizikai testedet nem érdekli, mit mondanak mások róla. Nem a szemednek fontos, hogy a másik embernek tetszik-e, vagy sem.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudjátok a gondolat meg az emlék nem természetfeletti dolgok, hanem biológiai/kémiai folyamatok. Nem tudom miért kell folyton ezzel jönni.
2010. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt a válasz: [link]
2011. jan. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mivel a biblia szerint a lélek a fizikai testből, és Isten lehelletéből áll, ezért minden élő ember, illetve élő állat lélek. mivel látod őket, tudhatod, hogy ők lelkek. de ha egy lélek sincs az utcán, bizony az üres. az embereknek és állatoknak nincs olyan részük, amelyik túlélné a test halálát, mivel a halál a létezés ellentéte.
2011. jan. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

még szép , hogy létezik a lélek, a Bibliában van egy olyan mondás, hogy "A test holt test lélek nélkül, úgy mint a hit is holt hit cselekedetek nélkül."

Ebből a mondatbol az elejét nézd meg, ha nem lenne benned lélek, nem élne a tested.. amikor meghal valaki csak a test hal meg, mert a lélek kiszáll belőle , és tovább él vagy itt vagy ott ... látszólag halottnak tünik ilyenkor az ember, de nem is az valójában .. tudnillik a látszat néha csal :)

A lélekk az létezikk nem hiába van az a szó, hogy lelkierő, lelkivilág, lelki ismeret furdalás, ezek mind lélekből eredő dolgok ... na meg a gondolkodás is :)

2011. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lélekmás: A testvér égi megfelelője. De egyben a testvériség egy magasabb foka. Az emberek többsége a testvér szavunkat szűk családi körére értelmezve használja, esetleg nagyon szoros baráti vagy még tágabb értelemben nemzeti, közös származási értelemben. A tudatosabban gondolkodók az egész emberiségre testvérként tekintenek vallási vagy egyéb meggyőződésükből. A „Lélekmás” mindennek a gondolkodásnak a legfelsőbb foka, ahol nem a fizikai embert látjuk a másikban, hanem az örök Lelket, aki a testet megeleveníti és élteti. A Lélekmás „lélek” része a mennyei mivoltunk, illetve az egy Atyától való közös származásunk jelenti. A „más” mint pl.: képmás, az Atyához és egymáshoz való hasonlóságunk, de egyben egyediségünk is jelenti. Ilyen értelemben elsősorban nem a tükörben látott ember vagyunk, hanem a Lélek, aki a tükörben látott testet magára öltötte. A testre ebben az értelemben, csak mint egy nagyon fontos és hasznos „földi tanulóruhára” tekintünk. Ilyen értelmezésben az a gondolkodás helytelen, hogy a test vagyok én, és van lelkem. A helyes gondolkodás, hogy én a halhatatlan Lélek vagyok, és most van testem. Bizonyos indiai irányzatban a test a kocsi és mi a kocsis vagyunk, aki a testet irányítja. Magyar hivatkozás - Gárdonyi Géza: Égre néző lélek „Ez a kifejezés: testem, helyes. Ez a kifejezés: lelkem, - nem helyes. Lelkem helyett azt kellene mondani: Én.”
2012. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!