Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a lélek és van másvilág?

Létezik a lélek és van másvilág?

Figyelt kérdés
A párom nagyon beteg,félek elveszitem. Az ember önzö és mikor hibákat követünk el akkor nem hiszünk istenben,mikor baj van akkor fohászkodunk. Létezik a lélek, vagy vár minket valami odaát. Vagy csak ezzel győzkődjük magunkat ha megérint a halál. De akkor mik az érzések,szerelem,félelem, lelkifurdalás, mindez csak biokémia a szervezetben,vagy van valami lélek mégis csak?
2010. jún. 12. 08:42
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
90%
erre sajnos senki nem tud majd válaszolni. Az ateisták azt mondják majd, hogy nincs, a hívők azt, hogy van. Csak rajtad múlik, hiszed-e?
2010. jún. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem létezik,de aki nem hisz benne ne eröltessük rá.Ezt mindenkinek maga kell eldönteni
2010. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Valaki megkerdezte, hogy milyen erzes meghalni. A valaszom ez volt:

En nem estem at ezen, de ismerek valakit, akit szivtrombozis utan a klinikai halalbol hoztak vissza. Mikor utana talalkozunk, ezzel a mondattal fogadott: en mostmar nem felek a halaltol. Tudom, hogy jo, kellemes meleg es feny.

Szerintem ez neked is adhat remenyt a tulvilag letevel kapcsolatban.

2010. jún. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

Szia!

Látom te tényleg választ akarsz kapni ezekre a kérdésekre, tehát kötelességemnek érzem, hogy "kisegítselek". Egy előző századbeli doktor vette a fáradtságot, és mélyre ásta magát ezzel a dologgal kapcsolatban. Az élet igazságát kutatta, és meg is lelte. Természetesen nem mindenki hiszi el, mert vannak szennyezett lelkű emberek(amiről nem ők tehetnek), akik nem állnak olyan szellemi fejlettségen, hogy megértsék, de remélem neked sikerül. Ha valami nem tiszta, akkor nyugodtan szólj, és magyarázok. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


üdv

25/F

2010. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
83%
Valami mindenképpen történik a halál után, elképzelni nem nagyon tudom, talán azt, hogy reinkarnálódunk, és valami/valaki más bőrében élünk tovább talán, akár egy teljesen más helyen, akár teljesen más univerzumban, ki tudja, mit hoz a 'sors'!
2010. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
69%
Attól függetlenül ki mit hisz, létezik lélek és túlvilág is.
2010. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt olvasd el:

[link]

2010. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
56%

Ne félj, nem veszted el a párodat örökre, semmiképpen sem.

Ha ezt biztosan tudnák az emberek (pl. Te is) akkor nem fejlődnének ki nemes érzések bennünk (féltés, aggódás, remény, önzetlenség, lemondás, mély szeretet, hit, remény, stb.) ezért ez a titok, amit most "fölfedtem".

Ha egy ideig elveszíted is (bár ne adja az Ég), akkor is újra egymásra találtok majd "odaát", sokkal "gazdagabban".

Ez biztos. Ámen. :-)

2010. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:

A véleményem az, hogy nem, nincs lélek, csakis biokémiai folyamatok, és nincsen túlvilág sem. Azért hiszem ezt, mert ennek van értelme, illetve a testben lejátszódó biokémiai folyamatokat már nyomon tudjuk követni, és nincs már olyan dolog a testben, amit ne tudtak volna tudományosan megmagyarázni. Bizonyítani nem lehet Isten, illetve a túlvilág létezését, de sikerült megmagyarázni mostanra szinte az összes jelenséget, amit az ember tapasztal, miért gondolnánk tehát egy bonyolultabb változatra?


A halált pedig úgy tudom elképzelni, mint az alvás non-REM fázisát. Öntudatlan lét, béke, totális semmi, nem rossz és nem is jó. Mindannyian megtapasztaltuk már, sokan még is kutatják, hogy mi lehet ott, pedig a válasz oly egyszerű...

2010. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
92%

15:22

Ha nincs se lélek, se túlvilág, akkor állításod szerint Isten se létezik. Ha nincs Isten, hogy keletkezett a világ? Volt a semmi ami egyszercsak felrobbant? Elmélet a javából!

Kérlek olvasd el az alábbi tanmesét:


Két kis magzat beszélget az anya hasában:

- Te hiszel a születés utáni életben?

- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt

is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is,

hogyan nézne ki?

- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt.

- Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.

- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp

nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De

mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a

köldökzsinór már most túlságosan rövid.

- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínüleg minden egy kicsit

másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet

egyszerüen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös

zsúfoltság a sötétben.

- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de

mindenesetre

meglátjuk a mamát, és ö majd gondoskodik rólunk.

- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ö mégis hol van?

- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetöen élünk.

Nélküle egyáltalán nem lennénk.

-Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát

nyilvánvaló, hogy nincs is.

- No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt

is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg

azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.

2010. jún. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!