Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottad már az evangéliumot...

Hallottad már az evangéliumot így?

2010. dec. 30. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hallottam, de nem tetszik. A kérdező úgy állítja be, mintha ahhoz, hogy valaki jóember legyen, kötelezően kereszténynek kellene lennie és hinnie Jézusban.
2010. dec. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lauder válasza:

Szia!


Nekem tetszett a videó, hogy ilyen hétköznapi módon osztotta meg a sráccal az evangéliumot. Ez a fajta megközelítés sokszor hatásosabb, mert a nem megtért ember jobban megérti, mintha egyből igeversekkel bombáznák meg.


Az előttem lévő kommentelőnek is válaszolnék egyben.

Nem az a lényeg a videóban, hogy a még meg nem tért vagy már megtért embernek kötelezően jó embernek kell lennie. Az igazság az, hogy ha valaki megtér, akkor idővel változnak dolgok benne. Olyanok amit önerőből egész életen át próbálna máshogy látni vagy tenni, nem menne... esetleg képmutatással.


Sok ember olyan képet hordoz a keresztényekről, hogy azok szentek, betartanak minden parancsolatot és prüd emberek. Pedig nem. A keresztény ember is követ el bűnt. Ha egy gyülekezetben kijelentené valaki, hogy csak az mehet oda aki bűntelen, akkor teljesen üres lenne a terem. Még maga a prédikátor sem menne el. Emberek ők is és amíg ezen a földön élünk, amely az ördög uralma alatt van, addig nem tudunk teljesen tiszták lenni, viszont törekedni lehet, de 100%-ig nem sikerül. Ugye van az a mondás, hogy a jó pap is holtig tanul. :)


Szóval a keresztény emberek is emberek csak épp a gondolkodásuk és a dolgokhoz való hozzáállásuk nem ugyanaz, mint egy ateistának.


A bűn nem csak azt jelenti, hogy mennyiszer hazudtál, loptál ... stb. A bűn szó jelentése az, hogy az ember elválasztva van Istentől. Azaz, az Isten nélküli élet.


Jézus pedig valóban azért jött a földre, hogy meghaljon helyettünk. A biblia, ami Isten szava kimondja, hogy a bűn zsoldja a halál. A zsold azt jelenti, hogy fizetség. A bűn fizetsége /következménye/ a halál. Tehát Jézus lejött a földre és meghalt a kereszten, úgy h bűntelen volt. Meghalt, hogy mi élhessünk. Meghalt helyettünk. Meghalt, mert Ő maga fizette ki a bűnünk következményét, ami miatt igazából nekünk kéne meghalni. És, hogy miért tette ezt?

Azért.." Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki őbenne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (János 3,16)


A paráznaságról pedig itt egy videó, hogy a világ (ateista emberei) hogyan gondolják és hogy valóban mit jelentene:


Hamar Dani (Bp-i Golgota gyülekezet)

http://www.youtube.com/watch?v=a41XB5nCp04


Igazából annyi, de annyi mindent tudnék még írni, de nem lenne elég a hely. :)


Legyen szép napotok!

2012. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pár hónapja láttam ezt a vidit először, és mivel akkor tetszett, most megnéztem újból. Érdekes és furcsa lehetett így, 10 perc alatt szembesülni a saját életével, a bűneivel, a problémával és rögtön a megoldással is. Aranyos volt a srác a végén, szerintem teljesen érthető, hogy kamera nélkül akarta folytatni. :)


A "bűn" szó eredetileg egyébként céltévesztést jelentett, az íjászatban használták. És ha jól belegondolunk és őszinték vagyunk magunkhoz, akkor látjuk, hogy mindannyian célt tévesztettünk egyszer, kétszer, sokszor. Így már nem lehetünk igazán jók, függetlenül attól, hogy valaki hívő vagy nem.


Egy saját vagy egy "általános" mérce szerint lehet valaki jó ember, de az a mérce vagy nagyon alacsonyan van a kívánatoshoz képest, vagy sokszor nem sikerül megütni. Sajnos elég sok ember gondolja magáról azt, hogy ő jó, közben pedig olyan undok dolgai vannak, amikről egy magasabb mércét "használó" kívülálló kapásból "elájul". Ez is egy hosszú téma, nem bonyolódnék bele...

Még csak annyit, hogy nemhívő koromban - sokakhoz hasonlóan - én is változtatgattam azt a bizonyos mércét: hol az átlagnál magasabbra, hol annál lejjebb tettem, az éppen aktuális helyzetnek megfelelően...


Fontos, hogy nem ítélem el az embereket, mert az nem az én dolgom, hanem Istené. Nem vagyok hibátlan, bűntelen én sem, de Istennel járva könnyebb, mert sok területen Ő segít. Megtapasztaltam a kegyelmet, ebben bízom.



@ Lauder: Tetszett a válaszod. És: I like HD :)

2012. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!