Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy elméleti kérdés:az interne...

Egy elméleti kérdés:az interneten olvastam:ha létezik földönkívüli értelmes élet (ek), ez milyen hatással lesz a kereszténységre? Az ingyen kegyelem Jézus Krisztus által őrájuk is vonatkozik? Náluk is hirdetni kellene az evangéliumot?

Figyelt kérdés

Ahonnan ezt a témát vettem, őszerintük a földönkívüli élet veszélyeztetné a kereszténységet, hiszen akkor oda is el kellene mennie Jézus Krisztusnak, minden egyes értelmes lények által lakott bolygóra, és feláldoznia magát ÚJRA ÉS ÚJRA, hogy megváltsa őket is. Ez a kérdés nem egy "kereszténység elleni támadás", hanem érdekelnének a rájuk adott válaszok!

A választ, ami eddig a legjobban tetszett, a Római levélben találtam meg:"semmilyen más teremtmény nem választhat el Isten szeretetétől". Fenti választ egy lelkész adta. Várom a válaszaitokat!


2011. aug. 8. 21:54
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
97%
Ha léteznek akkor őket is "isten" teremtette, nemde?
2011. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

De,igen.

És?

2011. aug. 8. 22:20
 3/39 Vree ***** válasza:
78%
Szerencsére minden földönkívüli lény valószínűleg annyira különbözne tőlünk, hogy nem hiszem hogy komoly teológiai vita tárgyát képezné hogy ők is a mennybe juthatnak-e vagy sem. Becsülni kell őket mint isten teremtményeit és ennyi. Egyébként gondolom az emberi zsenialitás az állatokkal egy szintre sorolná be őket - azt is látom magam előtt hogy azok a géniuszok akik szerint az állatokat csak az ember szórakoztatására és hasznára teremtették, egykettőre megmagyarázzák hogy a földönkívüliek is csak milyen próbatételként szolgálnak az ember számára. A makacs énközpontúságot aligha fogjuk levetkőzni...
2011. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
70%

Amelyik marslakó nem volt itt amikor kellett volna,

az majd letölti a Youtube-ról...

2011. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
72%

Ha az idegen lények is keresztények lennének akkor csak bizonyosságot nyerne ha viszont náluk nem ütötte fel ilyesmi a fejét az nem hatna pozitívan a kereszténységre mert ügye elvileg ott is meg kellett volna születnie a megváltónak.

Én amúgy nem vagyok az.

2011. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Vree:ez teljesen így van,én is így látom.

De ha tényleg kapcsolatba tudnánk velük lépni,nem tudom,mit szólna hozzá az Egyház...

2011. aug. 8. 22:26
 7/39 A kérdező kommentje:

22.24:

arra lennék kíváncsi,mi lenne a hatása az emberekre/egyházra?

2011. aug. 8. 22:28
 8/39 A kérdező kommentje:

"nem hatna pozitívan a kereszténységre"

egyesek szerint még a kereszténység is megszűnne,mint olyan

mert kész átverés az egész szerintük

2011. aug. 8. 22:32
 9/39 eric_one ***** válasza:
77%

Érdekes hogy keresztények sosem számolnak be földönkívüliekről, mások meg nemi életet is élnek velük :DD


Az egyház pedig mitől rendülne meg? Max jópár képmutató eltünne belőle...

2011. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 eric_one ***** válasza:
93%

Egy jó kis film


[link]

2011. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!