Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Miért lettetek...

Ateisták! Miért lettetek ateisták?

Figyelt kérdés

Azt kérem, hogy a válaszokat indokoljátok meg!

Vagyis írhattok olyanokat, hogy "nincs Isten" meg "minden vallás hülyeség" stb, de indokoljátok meg!


2011. jan. 3. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Elolvastam mindent, ami a kezembe került még a bibliát is és gondolkodtam.
2011. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Ez egy lelki folyamat. Nagy többségben, azért mert értelmetlennek látják az életet, és ez gyűlöletet vált ki belőlük az életük létrehozója felé. És mivel képtelenek ezt, számon kérni rajta, nem marad más mint a dacos tagadás. Mint amikor valaki megsértődik, és ezért nem néz rád.
2011. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én római katolikus hitű voltam, íme a változás okai:


1. A tanítások mindig zavarosak voltak számomra, később rájöttem, hogy pont ez a cél: lekötni az embereket, ugyanakkor elfordítani a figyelmüket az igazság keresésétől.

2. A következő lépésben már arra is rájöttem, hogy mindez az emberek manipulálását szolgálja - eszköz egy igazságtalan társadalmi berendezkedés konzerválásához.

3. A tanítások nagyon régiek, számtalan dolog megváltozott, ráadásul számtalan dolgot fel is fedeztek, amiket régen természetfeletti jelenségekkel magyaráztak.

4. Felfedeztem egy olyan utat, amely sokkal valóságosabb és eredményesebb, mint a kereszténység.

2011. jan. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 doboszoli ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

Bár vallásos neveltetésben részesültem, közelebb áll hozzám

a darwini evolúciós elmélet , mint a teremtés elmélete.

Hangsúlyozom elméletek, hiszen direkt módon egyik sem bizonyított.

2011. jan. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Például, mert nem részesült gyerekkorától vallásos nevelésben? DE a szemedben mi a vallás? A kereszténység? Én önmagamban hiszek, és ez nekem elég is.
2011. jan. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Például, mert nem részesült gyerekkorától vallásos nevelésben?"


Az, hogy valakit hogyan nevelnek, nem sokat jelent. Engem se neveltek vallásosan, mégse vagyok ateista. Viszont ismerek számos vallásosan nevelt embert, akik elfordultak a hittől - és nem is csodálom, mert ami a legtöbb egyházban folyik, annak nem sok köze van Jézushoz. Sajnos a papok/lelkészek többsége nincs is megtérve...

2011. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nem túl szigorú, de katolikus neveltetésben részesültem, de ateista lettem, mert én úgy érzem, hogy a keresztény értékrend szerinti élet nekem nem hoz boldogságot, és a tudományos magyarázatokat arra, hogy mi miért történik elfogadhatóbbnak találom, mint a vallásit, valamint engem sok emberrel ellentétben nem az a tudat nyugtat meg, hogy Isten és Jézus állandóan néznek engem és vigyáznak rám, hanem az, hogy senki se figyel rám és a magam ura vagyok.


Ennek ellenére semmi bajom nincsen a kereszténységgel vagy bármely más vallással, és tisztában vagyok vele, hogy vannak emberek akiknek a vallás megnyugvást és boldogságot hoz, hiszen különben nem lennének ennyire népszerűek a vallások.


A Pápával sincsen bajom. Úgy gondolom nem kéne elítélni azért, mert a római katolikus vallást vissza akarja állítani a hagyományosabb értékeihez, egyébként meg nagyon toleráns más vallásokkal szemben. Nemrég hívott össze egy konferenciát a világ vallási vezetői között és hangsúlyozta, hogy milyen fontos egymás vallásának tanulmányozása.



Én úgy gondolom mindenki gondolja végig, hogy milyen az értékrendje és mi teszi boldoggá és aszerint válasszon egy vallást, vagy az ateizmust.

2011. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem neveltek se vallásosnak se ateistának, nem mondák meg mit gondoljak, csak arra oktattak a szüleim hogy GONDOLKOZZAK. Megismerkedtem a Bibliával és nagyjából tisztában vagyok az ismertebb keresztény felekezetek és egyéb nagy vallások működésével.

Átgondoltam mindent, sokat tűnődtem a dolgokon, és arra a követekéztetésre jutottam (a hely nem alkalmas ennek levezetésére) hogy Isten valószínűleg nem létezik, olyan Isten meg egyáltalán nem amelyet a világ vallásai hirdetnek. Ugyanakkor humanista is vagyok, tehát nem érdekel az hogy ki mit hisz addig amíg engem nem korlátoz vagy nem sérti súlyosan a társadalom épségét.

2011. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem ateistának, inkább vallástalannak tartom magam.

Nagyon jól írta az egyik válaszoló: a vallás a legnagyobb manipuláló eszköz, legalábbis a régi időkben a kereszténység nevében legyilkolták fél Európát és a Közel-Keletet (lásd keresztes hadjáratok), vogy pl ott volt az inkvizíció, mikor számtalan embert öltek meg a vallás miatt.

Manapság ezeknek az agymosó szektáknak van nagy ereje, mint a Jehovák, meg a Hit gyülisek, akik pl elég gazadag egyház a sok kötelező adományból.

Inkább a keleti vallások felé nyitnék, pl budhizmus, vagy a shintoizmus, de nekem ezek sem jelentenének többet.

2011. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

14:08

"a hely nem alkalmas ennek levezetésére"

DEHOGYISNEM!!! Éppen ezért tettem fel a kérdést. Ha nem nagy fáradtság megkérnélek, hogy vezesd le!

2011. jan. 4. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!