Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták mit szólnátok hozzá?

Ateisták mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés

Ha bizonyosan tudnátok, hogy maga Isten szól hozzátok, vagy elküldte az anygyalát, illetve ha tudnád, hogy Krisztus áll veletek szemben, akkor elhinnétek, hogy Isten létezik, vagy akkor sem?


(Megfordítottam egy múltkori kérdést! Szerintem érdekes!)


2011. aug. 28. 22:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Hahhh ilyen úgy se fog megtörténni :D
2011. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Akkor elvesztené a hit a célját, mert akkor már bizonyosság vagy meggyőződés lenne. S az már nem hit.
2011. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván, ha 100%-ig biztos lennék benne az egyet jelentene azzal, hogy el is hiszem. Logikus, nem?

Ebben az esetben viszont megkérdőjelezném önmagam épelméjűségét.

2011. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
igazat adnék a hívőknek. de nem történik ilyen, úgyhogy nem fogok
2011. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Választ vártam a kérdésre, nem mellébeszélést!


Tegyük fel, hogy ez megtörténne...

2011. aug. 28. 23:05
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez történne és minden kétséget kizáróan történne. Például nem lennék begyógyszerezve (betegség miatt) vagy ilyesmi. Igen, akkor elhinném, mivel látom.
2011. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
még jó. ÉN ARRA VÁROK! addig marad a hitetlenség.
2011. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ milyen isten, mert, ha a Biblia Istene, akkor olyan tuti nem fog bekövetkezni, hogy megjelenik. Ha hangokat hallanék akkor meg elmennék orvoshoz, vagy a csókát vinném el orvoshoz aki beöltözött istennek, vagy megpróbálnék felébredni az álomból, vagy megintcsak orvoshoz mennék, mert lehet, hogy bedrogoztak.:-DD

Na jó, komolyra fordítva a szót:

Akkor elhinnén, de akkor már nem hinném, hanem tudnám. :-))De 100% az esélye, hogy nem olyan lesz Isten, amilyennek a Bibliából ismerjük.

2011. aug. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
66%
Megpróbálnék visszaemlékezni, használtam-e valamilyen tudatmódosító szert.
2011. aug. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha mondjuk azt Isten megjelenik az egész világ előtt, és még vizsgálatnak is alá veteti magát majd csinál valami "csodát" mondjuk csettintésre pénz hullik a levegőből. Akkor hinni fogok benne, de ahogy már írták akkor nem hinni fogok már benne hanem tudni fogom hogy létezik.

Magamat nem hazudtolnám meg mert amit a szememmel látok és amire van magyarázat legyen az bármilyen felfoghatatlan a saját agyammal, akkor az úgy van. De mivel ez nem történik meg nyugodt szívvel maradhatok Ateista.

Ha létezne se hinnék benne, nem hinnék abban hogy jót akar nekem, vagy segít az életemben bármi elérésére. Ez olyan hogy a yetibe se hiszek de ha kiderül hogy létezik akkor tudni fogom hogy létezik és ennyi.

2011. aug. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!