Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki áttért...

Van itt olyan, aki áttért másfajta keresztény felekezetbe, mint amibe keresztelték? Melyikből tértetek át melyikbe és miért tettétek? Hogy ment az áttérés?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Az egyik barátomat katolikus templomban keresztelték. Felnőttként azonban református istentiszteletre járt, konformált, és onnantól kezdve reformátusnak számít.


Átkeresztelés, az nem létezik. Csak egy keresztség van, és az felekezetfüggetlen.

2011. jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elírtam: konfirmált.
2011. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
26%
Római katolikusból, budhizmusba.
2011. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Többek között én is ilyen vagyok a reformátusnak kereszteltek csecsemőkoromban, konfirmáltam is, majd 20 éves koromban - amikor mélyebben kutattam a Bibliát, és olvastam egyháztörténeti könyveket - meglepődve tapasztaltam, hogy mennyi olyan terület van, ahol a református egyház megrekedt, és bár a hitvallása azt mondja ki, ha képes a fejlődésre, ez a gyakorlatban mégsem valósult meg. Több protestáns felekezetben megfordultam (baptista, metodista, szabad keresztény, pünkösdi és karizmatikus) végül az adventistáknál találtam meg azt amit kerestem.


Úgy utólag visszagondolva nem túl szépen váltam el a lelkészemtől, aki pedig kisgyermekkorom óta nagyon sokat tanított, persze a kapcsolat azóta is megvan, járok néha vissza és szeretnek engem, de ennek rendezése még előttem áll. Éppen idén lesz húsz éve annak, hogy ezek megtörténtek, idén biztosan rászánom magam erre a beszélgetésre. Hitem szerint ugyanis Istennek minden felekezetben vannak őszinte keresői és követői, vagyis őket is testvéremnek tekintem, csak éppen máshol végzem a szolgálataimat és máshol gyakorlom a gyülekezeti életet.


Üdv. Péter

2011. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem, de van egy ismerősöm, aki katolikusból lett ortodox éppen néhány hete. Az okát is elmesélte: a keresztényeknél akkor is lehet menni áldozni, ha előtte nem gyóntál, viszont az ortodoxoknál csak akkor veheted szádba az ostyát, ha előtte gyóntál. Ebből ő azt szűrte le, hogy a katolikusok képmutatóak, és csak formálisan tartják be a dolgokat, a legtöbben nem veszik komolyan az egészet, stb. és inkább áttért az ortodoxokhoz, akik sokkal mélyebben élik meg a dolgot. Szerinte. Én ateista vagyok, úgyhogy csak közvetítettem az ő esetét, ha már ő nem olvassa ezt az oldalt :)
2011. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is római katolikus voltam, és ortodoxnak tértem át és ennek már hatodik éve és nem bántam meg: életem legjobb döntése lett. Nekem csak áttérési szertartás volt: el kellett mondani helyesen a niceai-konstantinápolyi hitvallást és válaszolni pár kérdésre. Utána mehettem gyónni áldozni, de ez nekem csak másnap volt.
2011. jan. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző, megkérdezhetem, hogy miért lettél ortodox? Mesélj róla, ha van kedved, tök kíváncsi vagyok. Érdekel az ortodox vallás (bár magam római katolikus vagyok).
2011. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Katolikusnak "kereszteltek" de Jehova Tanúja lettem, mikor ráeszméltem, hova születtem.
2011. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

01-20 21:39-nak:

Gyermekként nem hittem Istenben, mert az újkatolikus (= 2. vatikáni zsinat utáni) egyházban Róla semmilyen tapasztalatot nem sikerült szereznem. Egy kétségbeesett időszakomban Isten az orthodox hitet adta nekem, amit akkor persze még név szerint nem ismertem. Azt történt hogy láttam a tévében egy liturgiát és ez azt a hitet és élmányt adta át, amit korábban kaptam ajándékba.

Ezután még sok évig próbáltam megmaradni a katolikus egyházban, próbáltam megismerni jobban a dogmatikáját, de ettől a hitetlenség kísértésébe estem. Amiből megint egy isteni közbeavatkozás mentett ki. És utána mentem arra, amerre Ő küldött, vonzott. Én csak Isten akaratát teljesítettem.

2011. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!