Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan keresztény...

Van itt olyan keresztény lelkész, aki NEM a kereszténységet tartja az egyedül üdvözítő hitnek?

Figyelt kérdés
Ne azt írjátok, hogy ilyen nincs, mert én ismertem ilyeneket. És számomra ők tűntek a legszimpatikusabb és legbölcsebb embereknek. Szívesen beszélgetnék még ilyen gondolkodású lelkészekkel/gyülekezetvezetőkkel, és járnék akár gyülekezetbe is -de csak akkor ha az nem aamolyan 'térj meg mert ha nem, pokolra jutsz' -típusú gyülekezet...
2011. szept. 6. 14:45
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Ugye tudod, hogy amit kérdezel, az egy oximoron?


Az nagyon jó dolog, hogy akivel találkoztál, szimpatikus volt Neked. Csak épp együtt fogtok nem üdvözülni.


Minden gyülekezetben arra fognak lelkesíteni, hogy térj meg. A kérdés csak a nyomás mértéke.


manju

2011. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
49%
Faxa.Végre valami tetszik valakinek és már mehet is a sütödébe...
2011. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező!

Te gondolkozol, mielőtt kérdezel? Szerinted miért keresztény lelkész, egy keresztény lelkész??? biztos nem azért mert mellette a budhizmust, meg a hindut tanítja.

2011. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
93%
Miért olyan abszurd ez nektek? A zsidó vallás sem csupán magát tartja az üdvösség útjának, azt vallják, egyéb vallások jámbor hívei is üdvözülnek. Ennyi erővel miért ne gondolkodhatna hasonlóan egy keresztény?
2011. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
63%
Jézus világossá tette, hogy mi a megmentés feltétele, bizony nem az, hogy "higgy fiam, amiben akarsz, csak őszintén és erősen"!
2011. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
27%

Hozzáfűzném 15:44-es hozzászólóhoz, hogy mindenki ismeretei mértékében lesz számon kérve. Egy keresztény lelkész tudja, hogy mi az üdvösség feltétele. Ha ő ennek ellenére mást hirdet, akkor bizony gondjai lesznek az ítélőszék előtt.


manju

2011. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
23%
A Kérdező meg van húzatva.
2011. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
79%

Sziasztok!

Nem értem, mi itt ilyen óriási probléma.

A kérdező találkozott olyan keresztény lelkészekkel, akik nem ítélik el a más vallású embereket, nem mondják azt, hogy ez az ember, mert nem volt keresztény, pokolrajut, stb. Ez szerintem nem gond.

Kérdező, miért lelkészekkel akarsz feltétlenül barátkozni, vagy barátkozzál azokkal, akiket megismertél, miért kellenek újabb emberek?

Vagy szerintem van jobb megoldás is: átlagos, hétköznapi emberekkel, akik keresztények, és toleránsak más vallásokkal szemben barátkozol, de jön a kérdés, hogy hol találjak ilyen embereket?

Aranybogárkám, hát ott van az Internet, menjél fel valamelyik közösségi oldalra, csinálj egy adatlapot, és írd ki, hogy kikkel, milyen értékrendű emberekkel szeretnél barátkozni, és nem hiszem el, hogy ne jelentkezne pár ember.

Szóval, ez szerintem ilyen egyszerű, nem kell mindent túlbonyolítani.

Üdv: Napirai

2011. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Egy példa erre Henri le Saux.

Egyébként keresztény gimnáziumba jártam, és NEM rokonok, stb nyomására, hanem saját döntésemből...ott jól éreztem magam nagyon. Majd egyetemen kinyílt előttem a világ, és végül egyik régi álmomat megvalósítva elmentem Indiába, hindú asramba egy időre.

Most olvasom újra a Bibliát DE egészen más szívvel. Azelőtt keresztényként nagyon kirekesztő voltam, majd miután megismertem a saiva hitet, nyíltabb lettem, toleránsabb....és szerintem igenis lehet valaki úgy keresztény, hogy közben nem tiporja porba, stb a nem azonos véleményen lévő embereket. Ha bővebben is érdekel a tapasztalatom, jelezd. De itt nem fogom "kiteregetni", mert nem akarok belemenni értelmetlen vitákba. :)

2011. szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van ilyen lelkész, de ha más vallások üdvtörténetét is tanítja a híveinek, azzal könnyen zavart okozhat, hiszen sokféle változat van. Az átlagos nyugati ember abból indul ki, hogy ami paradoxon, az nem lehet igaz, így többféle üdvösség sem lehet mind igaz. Ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni, még ha másképp is gondolod, mert aki ebben a hitben nevelkedett, annak ennyiféle információt nehéz lehet megemészteni (és nem is szükséges, hacsak magától nem érdeklődik).

A keleti logika ezzel szemben megengedi az ellentétek együttesét, sőt: sokszor ezekkel a csattanókkal világít rá a lényegre.


De azért vannak különböző vallást követők, akik tiszteletben tartják egymás nézeteit, és nem kiáltják a másikat a Sátán kutyájának. Sőt, akár a hétköznapokban is jó barátok.


Itt egy jó kis csapat:

[link]

2011. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!