Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hívő református vagyok...

Ha hívő református vagyok akkor az Isten szánhat nekem katolikus férjet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szánhat
2011. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó de a kat. és ref. annyi nézeti külömbség van.
2011. jan. 9. 18:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy próbatétel??
2011. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen sok a nézetkülönbség, de egy Istenben hisztek a szerelemnek meg szerintem nincs sok köze ehhez.
2011. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szánhat!
2011. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az elvi válaszom az, hogy szánhat, már miért ne szánhatna. Egyik felekezetnél sincsen Bölcsek Köve.


A gyakorlatban viszont én egy életre szóló kapcsolatban nagyon nehezen tudnék egy valóban mélyen hívő (nem bigott, hiszen akkor én nála szóba sem jöhetnék) katolikussal mit kezdeni, számomra annyira bizarr néhány elem az ő hitükben. Ezt úgy mondom, hogy már próbáltam. Természetesen nem a házasodást, csak az ismerkedést ;).

2011. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szánhat, már ha tényleg Isten szabja meg h ki lesz egy pár. De egyébként is, az igazán lényeges dolgokat tekintve egy katolikus és egy református ugyan abban hisz!
2011. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már miért ne szánhatna. Talán éppen így segíthettek egymáson, megismeritek a másik nézeteit, megtanít türelmesnek lenni a másképp gondolkodókkal. Magam katolikus vagyok, de legjobb barátaim egyike református, és mindketten gyakoroljuk hitünket. Szoktunk olykor vallásról beszélgetni, és arra szoktunk jutni, hogy mennyi mindenben egyet értünk. Amiben pedig nem, azt pedig elfogadjuk, hogy a másik másképp látja.


És mondom, korán sincs akkora különbség, mint mondjuk egy keresztény és egy muszlim, vagy mondjuk egy keresztény és egy hindu vallású között.

2011. jan. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a református és a katolikus között csak az a különbség,hogy a katolikusoknak több szokásuk,hagyományuk van.De lényeg,hogy 1 Istenben hiszünk.

szóval simán.

2011. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sajnos már nem aktuális. Mert egy lényeges dolgot kihagytam a dologból hogy nem szeret a srác :(
2011. jan. 29. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!