Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A baptistáknak miért muszáj...

A baptistáknak miért muszáj újrakeresztelkedni felnőtt korban?

Figyelt kérdés
Ha valakit egyszer már megkereszteltek az Úr nevében, akkor miért kell megint? :/
2011. júl. 6. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak tipp, de szerintem azért, mert a gyereket akaratán kívül keresztelik meg. Felnőtt fejjel dönteni és keresztelkedni teljesen más.
2011. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 yuda ***** válasza:
100%
Így van ahogy írták, azért mert tudatos döntés szükséges,...mást ne mondjak, a bibliában kizárólag csak felnőtt keresztség van :)
2011. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már az illetőnek az akarata már teljesült egyszer, miért kell újra? Miért nem elég ahhoz visszatérni?
2011. júl. 6. 17:20
 4/8 A kérdező kommentje:

És mitől másabb?

Nem az emberi akarat üdvözít.

2011. júl. 6. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban másabb, hogy egy x hetes/hónapos gyereknek fogalma nincs róla, mi az a keresztelés, ráadásul a szülők többsége -tisztelet a kivételnek- csak azért kereszteltei meg a gyereket, mert így szokás, nem azért, mert a hit vezérli őket...
2011. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Haló én baptista vagyok, és nem újrakeresztelkedünk, mivel csecsemőként nem keresztelnek meg minket. Csak gyermekbemutatás van, ahol bemutatják a gyereket a gyülekezetnek, imádkoznak érte stb... Van, hgoy valaki megkeresztelkedett pl reformátusnak, de aztán szeretne megkeresztelkedni baptistaként felnőtt korban. Ez az ő döntése. Azért szokott ez a döntés megszületni, mert a "térjetek meg és keresztelkedjetek meg" felszólítása Jézusnak nem véletlenül ebben a sorrendben van. Ha téged megkeresztelnek csecsemőként, akkor te nem keresztelkedtél meg, csupán megkereszteltek téged, miközben te baba fejeddel azt sem tudtad hol vagy. De, félreértés ne essék, egyáltalán nem gondoljuk, hogy a felnőtt, vagy bármilyen keresztség döntő lenne az üdvösség szempontjából, ugyanolyan keresztényként tekintünk a többi protestáns felekezetre is mint a katolikusokra vagy mint magunkra.
2011. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bemerítkezésről Isten Igéje úgy beszél, mint egy temetésről, mint amikor a megtérés után eltemetjük a régi életünket.


Egy másik hasonlatot is használ a Biblia erre. Amikor Izrael népét Mózes kivezette Egyiptomból, ez hasonlítható a megtéréshez, amikor otthagyjuk a régi életünket és elindulunk Isten útján. De az egyiptomi kivonulás után a fáraó a hatalmas hadseregével utánuk ment. A Vörös-tengeren való átkelés a másik képe a bemerítkezésnek, amikor is a fáraó hadserege (az a szellemi erő, ami vissza akar vinni) megsemmisült, illetve a tenger összezáródása után nem volt visszaút...


Mindkét esetben szükség van előtte a megtérésre, a régi életünk halálba adására, ahhoz, hogy egy új életet kezdjünk. A keresztség/bemerítkezés csupán pecsétje a döntésünknek, hogy elköteleztük magunkat az Úr mellett.


Én az üdvösség szempontjából is fontosnak tartom a bemerítkezést:


"Aki hisz és megkeresztelkedik [bemerítkezik], üdvözül; aki pedig nem hisz, elkárhozik" (Mk 16:16)


Nincs olyan lehetőség (persze vannak kivételes esetek, nem erről beszélek), hogy valaki hisz és nem merítkezik be! Vagy hisz és bemerítkezik, vagy pedig nem hisz.


Üdv.

2011. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Levente '96 ***** válasza:
Én is baptista vagyok, az utolsó hozzászólóhoz hozzáfűzném, hogy a hit az üdvösség feltétele a bemerítkezés pedig az engedelmesség jele, tehát aki hisz Istenben és Jézus értünk való megváltó Kegyelmében "ha meghal is él" tehát mennybe megy. A bemerítkezésével/ keresztelkedésével ezt a döntését Krisztus szava szerint (fent említett)pecsételi meg.
2012. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!