Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan neveljem a 2 éves...

Hogyan neveljem a 2 éves kislányomat hitre?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 10:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Már elviheted magaddal templomba, ha oviba kezd járni hittanórák. Tanítsd meg imádkozni, mond neki h az Isten szereti, meg van őrangyalkája. Nagyon aranyos kis imakönyvek vannak kicsiknek. Nekem is volt. Abból tudsz neki olvasgatni, Bár kétévesen lehet egy kicsit korai.
2011. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
A legfontosabb, hogy vigyázz, sose halljon életében fizikáról, de különösen biológiáról. A jelen pillanatbeli módszerrel kapcsolatban kérdezd meg az öregasszonyokat, akik a reggeli misére járnak. Vagy kérdezd meg a plébánosod. Ezernyi jobbnál jobb ötlete lesz, és lesz közte pár, ami nem is nagyon ártalmas a gyereknek.
2011. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Vannak nagyon szép képes bibliák, vehetsz neki egyet nézegetni és ha valami kép felkelti az érdeklődését meséld el neki a történetet..
2011. jan. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Ne halgass a 10.39.-te. Miért ír ide,ha nem akar a kérdésre válaszolni.

Esténként a mese után mondjatok el együtt egy rövdke imát. Az imakönyvekben is találsz ilyeneket. Beszélj neki arról,hogy a jó Istenke vigyáz rátok.stb. Elviheted a templomba is nyugodtan. Nálunk sokszor van a misén pár hónapos baba is.

2011. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Úgy nő fel, amilyen példát lát. Nem kell nevelni.
2011. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

szerintem szeretetre kéne nevelni a kislányt...mert hit az van mindenkinek, csak kérdés, hogy mire irányul...és általában arra, amilyen példát látnak a nagyvilágban...szóval én azt tanácsolom ésszel, és nemes, becsületes, önzetlen dolgokra neveld, mert az a legtöbb amit tehetsz. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Van erről egy könyv:

[link]

2011. jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Vannak olyan könyvek, amik kifejezetten kisgyermekeknek valók. Ha gondolod, beállítom a privátot, és írj, tudok neked ajánlani. Amúgy a Tesco-ban is láttam olyat, ami azt hiszem 365 bibliai történet címen fut. De ebben nem vagyok biztos.
2011. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Nekem februárban lesz 3 éves a fiam, és nagyon jó tapasztalataim vannak. Ha érdekel a képes beszámoló:

[link] Fényképek és Újdonságok menüpont. Mi pici korától szoktatjuk a gyermekeket a gyülekezetbe, jómagam is 1 éve vállaltam el a gyermektanítást Jonatán miatt, és nagyon szívesen jár.


Üdv. Péter

2011. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Na most képzeld el, mikor a gyermeked 14 évesen rájön, hogy szerinte a wicca vagy a buddhizmus igaz :)

Szerintem nem hitre, hanem szeretetre kell nevelni a gyermeked. Mert a hitét úgyis maga választja, maga tapasztalja ki, mit vél igaznak és mit nem, a vallásig hosszú az út - de a szeretetet nem lehet választani. Azt látni kell érezni, átélni, mert szeretet és szeretet között nincs választás.


Persze lehet a gyereket gyülekezetbe hordani, bibliáztatni, amíg ezt nem viszed túlzásba, szerintem nincs baj vele. De ne felejtsd el, hogy egy fokon meg kell állni, és elfogadni, ha a gyermeked nem tud/akar hinni abban, amire te tanítani szeretnéd. Merthogy a hívő szülők általában itt rontják el.

2011. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!