Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan neveljem meg a kislányo...

Hogyan neveljem meg a kislányomat?

Figyelt kérdés
Kislányom másfél éves. Nagyon elszaladt szerintem vele a csikó. Mindenért hisztériázik. Régebben nem volt ez így. Most már az utcára sem tudok kimenni vele, mert veri magát földhöz és visít, mintha legalábbis jól eltángáltam volna.Én nem vagyok híve a verésnek, de már idegileg ki vagyok borulva. Egy fél éve bölcsődébe is jár, hátha segít. De a helyzet csak rosszabb lett. A bölcsibe mindig dicsérik, hogy milyen jó kislány volt, otthon meg, mint aki kifordult önmagából. Gyakorlatilag, ha van rajtam sapka azért, ha nincs azért hisztizik. Egyedül akkor van nyugtunk, ha azt csináljuk, amit ő szeretne. A reggeli elindulás is kész tortúra :S Adjatok tanácsot mit tehetnék!
2010. jan. 19. 10:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
következetesnek kéne vele lenned, nem mindig azt csinálni, amit a kislány akar.ha látja, hogy nem érdekel a hisztije, ugyis abbahagyja. tudja, hogy a hisztijével minden ugy történik, ahogy ő akarja.
2010. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem szoktam neki engedni, csak észrevettem, hogy ha van időm, és azt csináljuk, amit épp kitalál, akkor órákig elvan. De ha pl.: mosogatok, akkor megfogja a lában, és rángat el onnan, hogy vele foglalkozzak. Ilyenkor szokott elkezdődni. De van olyan is, hogy nem igazán tudom az okát, hogy miért hisztizik.... csak úgy csinálja
2010. jan. 19. 10:35
 3/15 anonim ***** válasza:
Én letöltöttem a hisztiről szóló könyvet, de még nem kezdtem el olvasni, ha gondolod, elküldöm email-ben, lehet találsz valami jó megoldást benne.
2010. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
utolsó hozzászóló: a könyvet átküldenéd nekem is?köszi:)
2010. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is ezt csinálta. Most arra szoktunk rá,hogy ha sütök-főzök-mosogatok ott ül a konyhapulton és segít. De csak akkor segíthet,ha tud viselkedni. Szólj rá erősen és nézz a szemébe (guggolj le hozzá) Éreztesd vele,hogy Te vagy a főnök! Dicsérd ha csak 5 percig is jól viselkedik.beszélj vele nyugodt hangon és csak ekkor emeld fel a hangod ha rosszat csinál. És ami a legfontosabb próbálj nagyon nyugodt lenni,és akkor ő is nyugisabb lesz.
2010. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Testvért neki! Majd vele ellesz. :)
2010. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a bölcsi miatti elválás lehet a ludas. Légynagyon következetes, már amennyire egy 1,5 éves babával lehet.
2010. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, amikor hiszti van, beküldöm a szobájába, hogy gondolkodjon.

Volt, hogy ordított, rácsuktam az ajtót (persze ott álltam az ajtónál :) ), és 1 perc múlva bementem és megkérdeztem, hogy tud-e normálisan viselkedni. Ha NEM, akkor ismétlés, ha IGEN, akkor kijöhetett. Néha kell egy kis szigor...

2010. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! A kistestvéren már mi is gondolkoztunk, de most még szerintem nincs itt az ideje. A gondolkozós módszert kipróbáltuk. Majd meglátjuk lesz-e hozadéka.
2010. jan. 23. 21:22
 10/15 A kérdező kommentje:
a második hozzászólónak: Érdeklne a könyv. Ha megadod esetleg a címét, akkor ki tudom venni a könyvtárból. Előre is köszike
2010. jan. 23. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!