Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Micsoda valójában Isten?...

Zenon kérdése:

Micsoda valójában Isten? Hogyan lehetne definiálni?

Figyelt kérdés

Miféle lény?Anyagi?Szellemi?A mindenség halmaza?Maga az Idő?Maga a Tér?Ha az embert a saját képére teremtette,akkor emberi a külseje,ez segít elképzelni,de akkor sem ember.Akkor mi??Ha létezik,akkor miből épül áll?Valami plazma vagy olyan anyag,ami nem a mi világunkból származik?DE most komolyan,ha létezik,akkor meg lehet határozni a működését,a jellemzőit.Ez általános törvény.

Érdekes,emberek milliárdjai hisznek a létezésében,mégsem tudja senki leírni pontosan,hogy mi vallásának ,,tárgya".

MI az az Isten?


2011. jan. 24. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudok válaszolni neked, de nagyon tetszik a kérdésed!

Engem is érdekelne! Olyan, mintha kis cinizmus is lenne a kíváncsiságodban, de lehet, hogy csak magamra vetítem.

2011. jan. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szellemi, a Bilblia sem említi mint létező "személyt"! Ha Hiszel benne akkor a szelleme a lelkedben lakozik!
2011. jan. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Isten szellemi lény,nem valami,hanem valaki.Mégpedig:

1Móz 17:1 Mikor Ábrám kilencvenkilenc esztendős vala, megjelenék az Úr Ábrámnak, és monda neki: Én a mindenható Isten vagyok, járj én előttem, és légy tökéletes.


2Móz 3:13 Mózes pedig monda az Istennek: Íme én elmegyek az Izrael fiaihoz és ezt mondom nekik: A ti atyáitok Istene küldött engem ti hozzátok; ha azt mondják nekem: Mi a neve? mit mondjak nekik?

2Móz 3:14 És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izrael fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.


Isten a bibliában rendszeresen "bemutatkozik" embereknek.A Vagyok arra utal,hogy Ő örökké létező,időn fölüli.

Ján 4:24 Az Isten lélek(pneuma=szellem): és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben(szellemben) és igazságban imádják.


23:51! "a Bilblia sem említi mint létező "személyt"


Igaz ez a mondat nincs leírva,hogy"Az Isten személy"

Mi tesz valakit személlyé?Értelem,érzelem,akarat,személyiségi jegyek.A biblia szerint ezekkel Isten mind rendelkezik,és az Atya bár nem fizikai lény,de ettől nem kevésbé valóságos,mint a látható lények.Az ember szemei számára láthatatlan,de ez az ember korlátozottsága,és nem Istené!


Peace

2011. jan. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Úgy szokták mondani hogy Isten mindenhol ott van, Tebenned, énbennem, mindenben jelen van egyszerre. Érzi fájdalmadat és fáj neki, és az ő célja is az boldogságod elérése. Valahogy úgy lehetne elképzeli, hogy Te vagy én vagy akárki olyanok vagyunk Neki, mint nekünk pl az ujjunk egy apró sejtecskéje. Különálló sejt, mégis az egész része, az én részem, és nekem fáj ha neki fáj, és nekem az a jó ha neki jó. Mi mint, te én, akárki, a fák a bokrok a madarak, mind mind Isten egy-egy apró sejtecskéje vagyunk. Mindannyiunkban jelen van, és együtt alkotjuk az egészet.
2011. jan. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Maga az Idő?Maga a Tér?"


Ha én meg arra kérnélek, hogy ezt definiáld, mint "létező" dolgokat, akkor szerintem bajban lennél!


Noha a legtöbb ember azt mondja, hogy hisz Istenben, sokan nem tartják valóságos személynek. Vajon az-e? Nos, be kell látnunk, hogy ahol intelligencia van, ott elme is van. És ahol elme van, ott agy is van, mégpedig konkrét formájú testben.

Az egész világot létrehozó nagy elme vagy intelligencia elválaszthatatlan attól a személyiségtől, aki a Mindenható Isten. Bár neki nincs anyagi teste, de van szellemi.


Sokan, akik hisznek Istenben, úgy tekintenek rá, mint egy erőre, nem pedig úgy, mint személyre. Egyes kultúrákban például az isteneket a természet erőivel hozzák összefüggésbe. Néhányan, akik a tudományos kutatások által feltárt tényeket vizsgálták a világegyetemünk szerkezetéről és a földi élet természetéről, arra a következtetésre jutottak, hogy kell lennie egy Ősoknak. Ám ódzkodnak attól a gondolattól, hogy ennek az Oknak személyisége lehet.


Mégis, nem arról árulkodik-e a teremtésmű összetettsége, hogy az Ősok nagyon intelligens kellett hogy legyen? Az intelligenciához elmére van szükség. Az a nagyszerű elme, amely az egész teremtésmű létrehozásáért felelős, Isten személyéhez tartozik.

Igen, Istennek van teste, bár nem fizikai, mint a miénk, hanem szellemi. „Ha van fizikai test” — írja a Biblia —, akkor „van szellemi is” (1Korintus 15:44). Isten természetét magyarázva a Biblia világosan fogalmaz: „Az Isten Szellem” (János 4:24). Egy szellem egészen más életformában létezik, mint mi, és az emberi szemek előtt láthatatlan (János 1:18). Vannak láthatatlan szellemteremtmények is. Ők az angyalok, „az Istennek fiai” (Jób 1:6; 2:1).

2011. jan. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az Isten az Úr, a Teremtő. Ő Egyetlen, Egyedülálló, Egyedi, és Oszthatatlan. Ő nincs fönt, lent, előtted, mögötted, jobbra, sem balra. Ő nem térbeli, nem időbeli. Nem változik, Örök, és Tökéletes. Nincs a világon belül, sem azon kívül. Nincs se közel hozzánk, se távol. Közelsége nem távolságban, hanem átvitt értelemben értendő. Közelebb van hozzá a hívő a hegy lábánál, mint a hitetlen a hegy csúcsán. Senki nem hasonlít rá, sem teljességében, sem részeiben. Tulajdonságai, és a teremtett tulajdonságok között, nincs átfedés, hasonlóság, vagy azonosság, a kifejezésre használt szavakon kívül. Nem magából teremt, hanem a semmiből. Nem azonosul, a teremtett dolgokkal, azért mert ez képtelenség, és nem azért mert nem tud.


Ha nem a semmiből teremtene, akkor nem lenne mindenható.

Ha azonosulhatna azzal amit teremtett, akkor nem lenne: Egyetlen, Egyedülálló, Egyedi, és Oszthatatlan, Örök, és Tökéletes, és egyben saját magát teremtené, ami paradoxon!


Minden az Ő teremtése. Minden rajta kívül teremtett. Ő teremtette, a jót, a rosszat. Ő az élet, és a halál Ura.


Nincs rá semmi hatással, de Ő mindenre hatással van.

Megbocsátja a bűnöket, és nem hagyja a vétkeseket szenvedésben, ha Ő úgy akarja, de nem mert azok szenvedése hatással van rá, mint ahogy az igazságos királyra a bűnös könyörgése, hanem, mert könyörületessége, és irgalmassága végtelen.

Megeteti az éhezőt, ha Ő úgy akarja, de nem mert annak éhsége hatással van rá, mint ahogy az anyára a síró gyermeke, hanem mert könyörületessége, és irgalmassága végtelen.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. jan. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De van, aki le tudja írni, szépen pontosan. csak kérdés, mennyire hajlandóak az emberek végiggondolni a meglátást. Figyelj én a tanításból vágom ide neked a mondatot, és döntsd el te, hogy megfelel e, illetve ha kérdésed van, mivel ez csak egyetlen mondat, akkor nyugodtan tedd fel, és dűlőre jutunk...ugyanis van Istennek definíciója...józan megvilágításban természetesen.


"Az egyetlen racionális gondolkodási mód csak az lehet, ha az univerzum és az Isten kapcsolatáról úgy gondolkodunk, hogy az univerzumot Istenen belüli gondolatnak tételezzük fel, az Istent pedig az univerzumon belüli életnek. Az Isten így saját képeit és képmásait tekinti, amelyek benne és nem rajta kívül vannak, így ad nekik életet még addig a fokig is, hogy az önállóság látszatával ruházza fel őket."


Tehát Isten egy minden tudással rendelkező Elme...de ez az Elme nem a testben van, ez az Elme önmagában létezik, és minden ami van, egyszerre létezik Benne. S Önmagából, vagyis a tudásából jeleníti meg a Gondolata segítségével a világegyetemet, nincs szüksége arra, hogy a "semmiből" teremtsen, amikor megteheti Magából is. S gondolatának pillanatról pillanatra való változtatásával hozza létre a téridőt(tér=megjelenő objektumok által megélt érzet)(idő=változások, események egymásutánisága).

Az ember pedig szintén elme, ugye Isten saját képére, mivel az ember is képes gondolatával alkotni, léte örök, és ugyanúgy minden megtalálható benne(emberi elme), mivel valójában az Elme az ember is...csak hát ki kéne aknázni ezt, erről is szólnak a szentiratok, hogy együttműködve Istennel lehetünk újra "Istenek".

Isten tehát nem anyagból van, hanem egyszerűen VAN, mivel önmaga teljes(minden benne van egyszerre) ezért időtlen, nem kellett születni, mert változatlan, csak az születik, ami változik...lásd anyagi objektumok(akár fizikai test)...ami hiába létezik alapban Istenben, van egy latens és aktív állapota...az anyag van Istenből, pontosabban az isteni Elme Gondolatából. Próbáld elképzelni úgy, mint a Mátrix című filmben, ha esetleg láttad, a világ virtuálisan jelenik meg, de a világ mögött nem a hideg, sötét háborúval teli világ van úgymond, meg harcias számítógépek, nincs semmi anyagi...csak Isten, a valóság, mivel valójában csak az Elme létezik és minden más annak manifesztációja. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A semmiben az ELSŐ valami(vagy valaki)!
2011. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy szeretetérzés.


Az miből van? Megfoghatatlan. Hol keletkezik, miért érzel tőle melegséget?


Ha bemész egy hittan órára láthatod, ahogy emberekben megjelenik Isten, boldogság lesz arcukon, stb. Nem tudod miért.


Ez is valami hasonló.

2011. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül lehet emberi a külseje.szerintem azt,hogy "az embert a saját képmására teremtette" nem szó szerint kell érteni..lehet,hogy utal valamire.nem hinném,hogy emberként néz ki.
2011. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!