Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felekezetnek megfelelő hittan?

Felekezetnek megfelelő hittan?

Figyelt kérdés

Rasztafáriánus vallású vagyok,és egy egyházi suliba szeretnék menni.Azt írják,hogy felekezetnek megfelelő hittant tanítanak.Akkor nekem mégis mit?

Nem szeretnék szentfazekakkal templomba járni.Jah az én Istenem,hiszek benne,de ah...Gondoltam rá,hogy felhívom az iskolát,de valószínűleg hülyének néznének.

Szerintetek?:|


2011. jan. 25. 15:38
 1/4 Bretso ***** válasza:
Szerintem is hülyének néznének.
2011. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor indítanak a felekezetnek megfelelő hittan oktatást, ha egy bizonyos létszám összejön, és igény van rá. Egyébként valószínűleg az iskola felekezetének megfelelő hittanra kell majd járnod.Az egyházi iskolákban a tanterv és az órarend része a templomba járás, szóval muszáj lesz szentfazekakkal oda járnod.Szerintem keress inkább egy olyan iskolát, ami jobban megfelel az igényeidnek.
2011. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A felekezetnek megfelelő hittan az iskolafenntartó felekezetet jelöli. Lehet, hogy ez neked ez nem tetszik, az is lehet, hogy szentfazéknak tartod az ott lévőket, de akkor mégis minek akarsz ebbe az iskolába járni? Vagy vegyél vissza a nagyképűségből és alkalmazkodj, vagy válasz egy állami sulit van belőle elég. (bár ez utóbbi esetben is visszafoghatsz egy kicsit)
2011. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Nem tudtam mit jelent,ezért kérdeztem meg.Nemtudom mért gondolod,hogy nagyképű vagyok.Egyáltalán nem vagyok az.Csupán tájékozatlan voltam ezzel kapcsolatban....de úgy látom egy vérbeli vallás fanatikussal hozott össze a sors.Hahh...bocsánat a nagyképűségért.

Amúgy jobb ha tudod,hogy a rasztafári egy keresztény hitszellemen alapuló vallás...szóval nem azért mondtam a szentfazekas dolgot....:)

2011. jan. 26. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!