Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A megfelelő vallást keresem....

A megfelelő vallást keresem. Melyik az?

Figyelt kérdés
A kereszténység is jó, csak keresem a legjobbat. Én hiszek Istenben, de nem úgy, ahogy a kereszténység. Több más vallásról hallottam, de nem tudom melyik mit takar. Köszönöm.
2011. aug. 11. 08:53
1 2 3
 1/26 skarma ***** válasza:
100%
Nincs jó vagy rossz vallás. Olyat keress, ami számodra megfelel, de ötvözheted is őket.
2011. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

A lényeg a hit-en van!

Jelenleg minden vallás az egyisten hitet tanítja, csak a mellé rakott "részletek"-ben van eltérés.

Szerintem ismerkedj a különböző vallások tanításaival, vizsgáld meg magadban, melyikből melyik tanítást tudsz elfogadni. Ha közben egyikről sem érzed úgy, hogy kizárólag az a vallás kell neked, akkor a több-ből gyúrj magadnak egy saját hitet. Ha az ismerkedés közben találsz olyat, amelynek minden tanítását képes vagy kritika nélkül elfogadni, akkor pedig nem kell tovább keresned.

2011. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Na jó, de nem furcsa az, hogy én választok?
2011. aug. 11. 09:46
 4/26 skarma ***** válasza:
nem, ez a természetes :)
2011. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

9,05-ös vagyok!

Engem reformátusnak kereszteltek, logikus lenne, hogy akkor annak az egyháznak a "nyájába" tartozok. Mégis vannak benne olyan tanítások, amelyekkel lelkem mélyén nem tudok egyetérteni, ezért a gyülekezetből kivontam magam.

Más vallásokból pl. a buddhizmusból pedig bizonyos tanításokat elhiszek, ezért elfogadom azt magaménak.


De: ha végképp nem tudsz választani-dönteni, vagy úgy érzed, hogy ehhez több idő kell, és szükséged van egy útmutató vezérelvre: egy tibeti szerzetes tanítását tudom ajánlani: "Élj úgy, hogy amikor lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen azt végignézned!"

(A buddhista vallás szerint amikor meghalunk, életünk utolsó percében leperegnek előttünk azok az események, amelyek fontosak, meghatározóak voltak életünk során.)

2011. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 yuda ***** válasza:
18%

Egy Isten van , az aki teremtette az egeket és a földet, -az emberiséget akik később bűnbe estek, mert nem tartották be Isten rendtartását. Isten az utolsó időkben elküldte fiát , hogy megváltsa ezt a menthetetlen emberiséget a kárhozat pusztulásátől.

Nincs más Isten rajta kívül, minden más bálvány, akiknek szemük van, de nem látnak, fülük, de nem hallanak, nincs tőlük segítség- de az élő Istennél van!


Veszélyes dolognak tartom ha ismerkedni akarsz más vallásokkal, mert nagyobb erők mozognak mögöttük, mint egy laikus gondolná-és egyik csak beszippant.


Isten egyik prófétája fogalmazta találóan: Ésaiás.55.

6

Keressétek az Urat, amíg megtalálható, hívjátok őt segítségül, amíg közel van.

7

Hagyja el a gonosz az ő útát, és a bűnös férfiú gondolatait, és térjen az Úrhoz, és könyörül rajta, és a mi Istenünkhöz, mert bővelkedik a megbocsátásban.

2011. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Isten a hegy csúcsa, a hozzá vezető utak lehetnek rövidek és hosszúak. Én nagyon jó kapcsolatban vagyok Istennel, de nem mondom el melyik vallást követem mert csak lepontoznak, meg veszekedés lenne...
2011. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:


[link]


Üdv.

2011. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő vallás nem létezik, ahogy legjobb sem. A vallás egy emberek által létrehozott intézményrendszer, ami értelmetlen szabályokhoz, szertartásokhoz köt valamit, aminek az emberek lelkében kellene végbemennie. Azt tanácsolom, ismerj meg különböző világképeket, vallásokat. Nincs két ember, aki egyformán hinne, így neked is meg kell találnod a saját hited.
2011. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én keresztény vagyok, de mégis azt javaslom, hogy nézz körül, ismerkedj, hogy a lelkiismeretedre hallgatva tudj dönteni.

Imádkozz, szólítsd meg Istent, kérd, hogy vezessen el egy számodra megfelelő gyülekezetbe/egyházhoz.

A buddhizmus nagyon vonzó tud lenni, de nézz utána alaposan,és tedd fel magadnak a kérdést: valóban ezt akarom, magaménak érzem teljes egészében?

2011. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!