Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire "ciki" ha a gyerekeim...

Mennyire "ciki" ha a gyerekeim nincsenek megkeresztelve?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mennyire ciki? miért gondolod,hogy mindenáron meg kell felelniük egy vallásos szokásnak? ha a keresztény vallásra hallgatsz,akkor bizony mindig is ciki fog maradni,de ha azért szereted őket mert a saját gyerekeid,és nem másoknak akarsz affektálni velük,akkor teljesen mindegy,hogy meg vannak-e keresztelve,és ki mit gondol erről a dologról.
2011. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Miért lenne már ciki? Legalább ha felnőnek, és nem lennének vallásosak, jobb lesz nekik. Én örülök hogy annó nem lettem megkeresztelve, elég szarul érezném most magam... 19L
2011. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Leginkább azért kérdezem, mert új helyre költözünk, és itt azt hallottam, hogy elég sok gyerek jár hittanra. Nem szeretném, ha esetleg az én gyerekeimnek ebből kellemetlenségük lenne. Nagyon gondolkozunk, hogy most amíg kicsik, megkereszteltetjük őket, hogy ez ne legyen számukra hátrány.Én megvagyok keresztelve, a férjem nem, de egyébként nem járunk templomba.
2011. jan. 26. 12:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Hogy lenne már hátrány.. semmi nem változik attól hogy megkeresztelitek vagy sem, max annyi amit leírtam, ha később nem akarna vallásos lenni, akkor esetleg kényelmetlenül érezheti majd magát. Ha meg hívő lesz, akkor megkeresztelkedhet magának.
2011. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 napietus ***** válasza:
ha akarjátok, attól hittanra járhat, hogy nincs megkeresztelve. aztán majd meglátjátok.
2011. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem vagytok vallásosak, szerintem is fölösleges megkeresztelni. Hiszen ha meg is keresztelitek, nem fogjátok vallásosan nevelni, szóval csak a formaságok meg a "szokás" miatt szerintem fölösleges.
2011. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Azt hiszem, annyiban is hagyjuk a dolgot. Majd ha nagyobbak lesznek, és ők kérik, szeretnék, majd akkor meg lesznek keresztelve, és olyan vallást választanak majd, amilyet szeretnének!
2011. jan. 26. 13:44
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

hogyan neveznéd azt az embert, aki meg van keresztelve, de nem jár templomba, szarik a vallására, eközben azon morfondírozik, hogy mennyire ciki az, hogy a gyerekeit nem keresztelték meg. Persze csak azért, mert a szomszéd gyerekek hittanra járnak.


Én képmutatónak.

2011. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

" elég sok gyerek jár hittanra. Nem szeretném, ha esetleg az én gyerekeimnek ebből kellemetlenségük lenne."


Jópár évig jártam keresztény szellemű osztályba, úgy hogy nem voltam megkeresztelve (mivel idegennyelvet is itt tanítotttak több órában, szüleim ezt választották).

SOHA nem volt ebből kellemetlenségem... aztán 10 éves koromban úgy döntöttem megkeresztelkedek.


Más kérdés, hogy a mai fejemmel nem tenném, de szerintem ez így volt korrekt, hogy saját magam dönthettem.

2011. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Attól még járhat hittanra, hogy nincs keresztelve, persze csak ha nagyon ezen múlna a dolog, de nem hiszem, mi sem néztük ki gyerekként azt, aki nem volt keresztény, pedig mi is jártunk hittanra.
2011. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!