Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szüleim nem vallásosak. De én...

Szüleim nem vallásosak. De én nagyon is hiszek az ÚR-ban! Hogy mondjam meg nekik? ( Nem vagyok megkeresztelve )

Figyelt kérdés
Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy én igen is hiszek az ÚR-ban és szeretnék egyszer legalább templomba vagy gyülekezetbe elmenni egy misére? Kisebb koromban nem nagyon hittem az ÚR-ban de ahogy nőttem fel egyre jobban kezdtem el hinni benne ! Most 17 évesen már olyan szintre jutottam hogy nagyon is hiszek benne!
2011. júl. 13. 02:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elöszőr is nem "ÚR"-az, mert az mást jelent (kiabálsz vagy mozaik szó). Normálisan Úr és kész.


Másrész ebben a korban nem hinném, hogy vallás ügyben számadással tartoznál, főleg ha szüleidnek ez nem is jelent semmit.

Az őskeresztények idejében is nagyjából ez volt a folyamat és ebben korban való keresztséget én többre is becsülöm.


Azért kiváncsi vagyok rá, ha nem kaptál vallásos nevelést és nem is jársz gyülekezetbe, akkor hogyan lettél mélyen vallásos?

Csak ha nem titok.

Milyen felekezetbe szeretnél járni?

2011. júl. 13. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát régen epilepsziás lettem de nem az a súlyos és hát tünetmentes lettem pár év után és ez szerintem nem véletlen. Ezért szerintem az Úr-nak vannak tervei velem és ezért is gondolkodok így:)
2011. júl. 13. 04:17
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Én inkább azt ajánlanám Neked, hogy olvass el egypár könyvet, amit olyanok írtak, ill. olyanokról szól, akik átélték a klinikai halál állapotát és el tudják mondani, hogy mit tapasztaltak odaát. Szerintem többet nyersz vele mint ha belegabalyodsz valamilyen szektába.
2011. júl. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát szektával biztos nem jársz túl jól, de biztos vagyok benne, hogy bármelyik történelmi egyház szívesen fogad.

Menj el a közeletekben többfélébe is, misére, istentiszteletre, beszélgess az ottani emberekkel. Érezni fogod, hol vagy jó helyen.

2011. júl. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hogy hogy mondd el a szüleidnek. Így, ahogy itt. Egyszerűen, ne túl nagy feneket kerítve neki, nehogy megijedjenek, hogy vmi szekta behálózott. Mondd el, hogy úgy érzed, Isten létezik és érzed, hogy szeret, ezért szeretnél elmenni néhány egyházhoz, hogy megismerkedj Vele. Biztosítsd őket, hogy a szektákat elkerülöd. Becsülendő a hozzáállásod, meg fogod találni a helyed!
2011. júl. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Kedves (meg nem keresztelt) Kérdező!

Én kb. 40 évet éltem le ateistaként, és akkor jött elő bennem az, hogy szeretnék Istenről, Jézusról és a tanításaikról többet tudni, ill. szeretnék közelebb kerülni hozzájuk.


Örömhír: Isten (és Jézus) mindenütt ott van! Akármerre mégy, mindenütt veled van, nem feltétlen szükséges ehhez elmenned misére!


Én vettem református bibliát (vasárnapi istentisztelet alatt ott árulják a bejáratnál) és el kezdtem olvasni.

A református biblia olvashatóbb, inkább a mai szóhasználattal írták, érthetőbb, mint a katolikus.

Kezdd az Újszövetséggel, mert ha az elején, az Ószövetséget kezded el olvasni, hát akkor én nem sokat értettem belőle. De ha az Újszövetséget olvasod, és az egyes visszautalásoknál visszalapozol az Ószövetséghez, akkor már érteni lehet.


Én is elmentem istentiszteletre. A tapasztalatom: mindenáron be akartak hajtani a bárányok közé, a gyülekezetbe, hosszú időn keresztül "nyúltak" utánam, nehéz volt megértetnem velük, hogy én a magam útját akarom járni, és (mivel Isten mindenütt ott van) magam szeretném közvetlenül tartani a kapcsolatot vele, nem kérek közvetítést. (Az egyház még mindig azt hirdeti, hogy Istennel csak rajtuk keresztül lehet kapcsolatot tartani, pedig ez nem igaz) Másrészt az istentiszteletek alatt mindig Isten büntetéséről "papoltak", és állandó rettegésben éltem, miközben a bibliát olvasva csak Jézus szeretetét éreztem. A kettő valahogy nálam nem jött össze.


Hálát adni az Úrnak és Jézusnak otthon, a saját szobádban, (egy szál gyertyát meggyújtva) a saját szavaiddal is tudsz, meg tudod köszönni nekik mindazt, ami csodát véghezvittek életedben. Otthoni (saját szavaiddal elmondott) imádban kérheted tőlük az útmutatást, hogyan vidd tovább az életedet, mi volt a céljuk ezzel a csodával, és mit kérnek, várnak tőled. Hidd el, meg fogod kapni a választ rá, segíteni fognak, és vezetni az utadon.


Én nem azt mondom, hogy ne menj el a templomba! Csupán azt, hogy nagyon vigyázz velük. Ha úgy érzed, hogy mégsem ez az utad, akkor figyelj önmagadba, figyelj befelé a saját belső hangodra, azon keresztül fogod megkapni a saját utadra való eligazítást.

Isten és Jézus mindig, mindenhol veled van, akár meg vagy keresztelve, akár nem, akár a templomban kéred az útmutatást, akár otthon.

2011. júl. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Hát régen epilepsziás lettem"


Szerintem van összefüggés...

2011. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

A gyerekkori epillepsziát tudtommal az esetek jó részében maguktól kinövik az emberek.(Utólag visszagondolva lehet,hogy nekem is az volt,ma meg kutya bajom.)

Hol itt az isteni beavatkozás? (vagy mindenkinél beavatkozik?)


UR és URUK pedig ókori sumer városok voltak.

2011. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem nyugodtan beszélj a szüleiddel, és nyugodtan szerezz be egy Bibliát, és olvasd el.

Üdv: 29/L

2011. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért nem minden egyház térít erőszakosan, és nem minden mise szól megfélemlítésről.

Én is jobbnak láttam tizenévesen, hogy mivel Isten mindennütt jelen van,nem járok Istentiszteletre.El is távolodtam tőle úgy cirka 20 évre. Nemrég találtam vissza hozzá és most már értem, hogy miért jó Istentiszteletre járni. Én úgy éreztem, hogy lelkileg szükségem van rá.

Nem ismerek senkit a templomban és nem is zargatnak, pedig én néha nem bánnám.


Szerintem is egyszerűen mondd el nekik, hogy úgy érzed szükséged van arra, hogy többet tudj Istenről, ezért szeretnél elmenni 1-2 gyülekezetbe tájékozódás céljából.

Ha féltenek a szektáktól, akár el is kísérhetnek.

2011. júl. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!