Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg lehet keresztelni úgy egy...

Meg lehet keresztelni úgy egy kisbabát, hogy a szükőknek nem volt egyházi esküvője, és csak az anya vallásos a családból az apa nincs is megkeresztelve?

Figyelt kérdés
Vagyis milyen feltételei vannak egy keresztelőnek?
2011. aug. 11. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Meg. Református templomban simán. Nekünk apa nem vallásos, és nincs is megkeresztelve. Húgomék meg nincsenek összeházasodva a sógorommal (erre rá se kérdeztek a templomban, csak arra ,hogy ki milyen vallású - a férjemnél azt mondtuk, h református... azt mégse mondhattam, hogy hitetlen) :)


Katolikusoknál már sokkal több "akadály" van, úgyhogy javaslom a református egyházat.

2011. aug. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

jajj, azt kihagytam, hogy katolikus. Mivel én az vagyok így ez a kézenfekvő :)

De azért köszönöm a válaszod!

2011. aug. 11. 23:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Katolikusoknál még olyan kitétel is van, hogy a keresztszülő is csak katolikus lehet. Na én itt adtam fel, és fordultam a református egyházhoz. Sztem végül is annyira mindegy, nem? Ugyanazt az Istent hirdeti mindkettő.
2011. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát ebben igazad van :) Ha tényleg nem megoldható a katolikusoknál akkor lehet, hogy elgondolkodom rajta.

Viszont jó lenne tudni, hogy ők hogy állnak hozzá.

2011. aug. 11. 23:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Hátha ír valaki olyan is, aki ismeri a katolikus szertartást. :)


Amúgy meg, ha elmentek egy katolikus templomba, a tiszteletes szívesen elmondja nektek a részleteket. Mi is ott tudtunk meg mindent. A kislányommal mentem, a férjem nélkül, így (mikor már tudtam, hogy katolikus keresztelő nem lesz) akkor mondtam neki, h köszönöm az információt, megbeszélem a férjemmel, meg az időpontot és, és ha megvan, jelentkezem. Aztán átmentem a református templomba, ahol nem "ütköztem" semmiféle akadályba, így ott történt meg az esemény.

2011. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Döntsd el, melyik a fontosabb számodra, az hogy katolikus vagy, vagy pedig az, hogy mit mond Isten Igéje.


Nézd meg a sorrendet:


"Péter pedig monda nékik: [1] Térjetek meg és [2] keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és [3] veszitek a Szent Lélek ajándékát." Csel 2:38


"Mikor pedig menének az úton, jutának egy vízhez; és monda a komornyik: Ímhol a víz: mi gátol, hogy megkeresztelkedjem? Filep pedig monda: [1] Ha teljes szívből hiszel, [2] meglehet. Az pedig felelvén, monda: Hiszem, hogy a Jézus Krisztus az Isten Fia. És megállítá a szekeret; és leszállának mindketten a vízbe, Filep és a komornyik; és megkeresztelé őt." Csel 8:36-38


Isten Igéje szerint a keresztség feltétele a Jézus Krisztusban való HIT! Mivel egy csecsemő nem tud hinni, semmi értelme megkeresztelni őt.


Engem is megkereszteltek 2 hónapos koromban, de felnőttként, miután megtértem a saját akaratom és döntésem alapján újra megkeresztelkedtem rendes víz alá merítéssel, ahogyan Isten Igéje tanítja...

2011. aug. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát mi épp most vagyunk túl egy keresztelőn.

Anya katolikus, apa "hitetlen", (ahogy ti írtátok). A keresztanya görög katolikus, a keresztapa pedig "hitetlen".


Katolikus keresztelő volt, és semmi feltétel nem állítottak. Úgyhogy szerintem inkább pap és templomfüggő a dolog, ha elutasítanak egy katolikus templomban, keress egy másikat :-)

2011. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! Igen, elmegyünk mi is egy paphoz, csak gondoltam "szétnézek" itt is :) Volt már egy kevésbé lelkesítő tapasztalatom.

Kedves Utosló, lehet, h tényleg igazad van, hogy pap illetve templom függő. Azért valahogy megoldjuk!

2011. aug. 12. 15:22
 9/10 Golden Axe ***** válasza:
Mondjuk Jézust se keresztelték meg csecsemőként, Ő is felnőtt keresztséget vett. De, hát vannak gyülekezetek, ahol nem Jézus a fontos, hanem a pap...
2011. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A katolikusoknak fontosabbak a hagyományok, mint Isten szava!


"És szólt az Úr: Mivel e nép szájjal közelget hozzám, és csak ajkaival tisztel engem, szíve pedig távol van tőlem, úgy hogy irántam való félelmök BETANÍTOTT EMBERI PARANCSOLAT lőn." Ésa 29:13

2011. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!