Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van több katolikus,...

Miért van több katolikus, mint református? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A tanítás néhány főbb különbsége:

A katolikusok egységesen értelmezik a Bibliát. a reformátusok egyénenként.

A reformátusok hisznek az eleve elrendeltségben, a katolikusok nem.

A katolikusoknál hét szentség van, a reformátusoknál kevesebb.

A katolikusok hisznek az átváltoztatásban, a reformátusok nem.

A katolikusok fülbe gyónnak, és pap oldozza fel őket, a reformátusok az istentisztelet elején végeznek közös általános gyónást.

A katolikusoknál igazából nem lehet elválni, a reformátusoknál igen.

2011. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Mert a katolicizmus előbb létezett már, így az terjedt el legelőször. És sokkal régebbi eredetű.
2011. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat
2011. febr. 4. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!

mi reformátusok egyáltalán nem gyónunk.mi abban hiszünk,hogy a bűneinket egyedül Isten tudja megbocsájtani.

2011. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
na ezt jó tudni... Ugyanis engem kiskoromban református templomban kereszteltek meg, tehát református vagyok, viszont soha nem jártam templomba. Szeretnék ezen változtatni, mert én mindig is hittem Istenben, viszont nem tartottam fontosnak a templomba járást.
2011. febr. 4. 22:20
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Mindkettő keresztény vallás, azaz Jézus követését jelenti, tehát 2000 éves a múltja. Viszont a római egyház tanításában több pontban eltért a BIbliától. Ezért jött a reformáció. Az 1500-as évek végére az akkori Magyarország 90%a protestáns volt. Ezt nem tűrhették a katolikusok, és erőszakkal térítették vissza az embereket. Tiltották, üldözték a protestáns hitet. Nem bonyolódva jobban bele az egyháztörténetbe, így alalkult ki a mai katolikus-református arány.

A lényeg, hogy a reformátusok szerint egyedül a Biblia tanítása számít, nem egyéb hagyományok. Az igehirdetésen, a bibliaolvasáson keresztül megértheted Isten szavát közvetlenül, és te válaszolhatsz rá imádságban. Ez a legfontosabb: az élő kapcsolat Istennel. Elmondhatod neki bűneidet (ahogy már elhangzott), kéréseidet, hálát adhatsz az örömeidért, elfogadhatod a bűnbocsánatát.

2011. febr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Előző: nem 2000 éves a múltja, főleg a reformációnak nem! A katolicizmusnak a múltja 313-ra megy vissza (előzményei az egyiptomi szerzetesekig), a reformációnak a 16. századra (előzményei a 12. századig). Egy-két évszázad ide vagy oda nagyon nem mindegy.
2011. febr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
59%
A református egyház is eltér a Bibliától mert sokszor félremagyarázzák, mindkét oldalon
2011. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A vallásföldrajz történelmi gyökerű dolog. A mai magyarország területén a reformáció után, a török hódoltság idején a protestáns felekezetek kerültek többségbe. Azután jött az ellenreformáció (Habsburg birodalom, barokk...), és azóta is nagyjából nagyságrendileg a történelmi egyházak között ugyanaz az arány, mint ami akkor kialakult.
2011. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A katolikus egyhaz a kozepkor vage fele nagyon rossz iranyba ment el es ezert a reformatorok visszaalakitottak az egyhazat az eredeti krisztusi hitrea reformacio soran.

Hulyeseg arrol beszelni hogy melyik volt elobb mert peldaul a reformatusok regebbi bibliai kanont hasznalnak mint a katolikusok.Nem ez a lenyeg hanem a tanitasok.

2011. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!