Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tudni a papi állásró...

Mit lehet tudni a papi állásról? Milyen fizetést kap egy pap? Milyen kedvezményeket kap a pap és a családja?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy ha a püspökség úgy dönt, akkor költözniük kell, tehát lakást biztosítanak, és még annyit tudok, hogy a benzinköltséget visszatérítik valamilyen formában. A számlákkal mi a helyzet?


Bocsánat, hogy ennyire mélyre hatoló a kérdésem, de házi dolgozatnak ezt kaptam meg és írnom kell róla, de persze csak burkoltan, utalva a fenn említett dolgokra. Bezzeg mások a vállalkozókról írnak, boltosokról, hírlapárusokról, stb, és én kaptam ezt...


Köszönöm az értelmes válaszokat!


2011. febr. 5. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó témát kaptál, nekem nagyon felkeltette az érdeklődésem. És találtam egy ilyet. De szerintem keresgess egyházi oldalakon, biztos van fenn működési szabályzat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2011. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg tudsz ilyen egyházi oldalakat linkelni nekem?
2011. febr. 5. 08:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, kap szolgálati lakást, hétköznap ellátást (napi 3x étkezést), autót, házvezetőnőt és valami minimális pénzt (de tényleg minimálisat) amiből gondoskodnia kell magáról hét végén. De tényleges fizetést nem kap.
2011. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát olyanokról kell házidolgozatot írni, akik minden településen megtalálhatóak. És pl a mi papunk most egy házi segítségnyújtó szolgálatot is elkezdett, gondolom ezért is kap külön pénzt, mint szolgálatvezető.
2011. febr. 5. 08:57
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg itt. Sajna többet nem tudok segíteni, nem vagyok jártas a témában. De szerintem nagyon jó. Mikorra kell elkészítened?

Mert ha nem sürgős, könyvtárakban, levéltárakban szerintem találhatsz ilyen anyagot.

Ha nem lennék olyan lusta így szombat hajnalban, mint a milyen vagyok, még én is neki állnék keresgélni...

2011. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem beszélsz a papoddal?

Biztos segíteni. Esetleg elmondaná, hol nézheted meg. Gondolom nem konkrétan a fizetése összege kell, hanem milyen feladatai vannak, és milyen juttatásokat kap. Ezt bizos elmondja, mert szerintem van rá valamilyen egyházi szabályozás/törvény.


Milyen tárgyból kaptad ezt a feladatot?

2011. febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

(a menüben van egy csomó alpont még)


[link]

[link]

[link]

[link]

2011. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Református lelkészekről tudok beszélni.

A gyülekezeti lelkészek részére a gyülekezet saját maga állapítja meg a "díjlevelét", azaz hogy milyen pénzbeli és természetbeni javadalmat kap.

Természetben köteles a gyülekezet szolgálati lakást és rezsit, illetve némi közlekedési költséget téríteni, több gyülekezetben szolgáló lelkész (szórványok) fizetését a több gyülekezet közös vezetése állapítja meg, és ezeknek a lelkészeknek általában egy felsőbb egyházi vezetés biztosít autót, annak a fenntartását a gyülekezetek.

A pénzbeli fizetést is a gyülekezet vezető testülete állapítja meg, a közterhet a közegyház fizeti, de lejön a fizetésből 15 (vagy 21?)% nyugdíjjárulék, ami az egyházi "magánnyugdíjpénztárba" megy, a lelkészek nem kapnak állami nyugdíjat, hanem ezt a pénzt kapják vissza.

2011. febr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy a helyi papunk tiszteletlenségnek vegye. Főiskolára kell az anyag. És köszönöm mindenkinek a segítséget!
2011. febr. 5. 13:00
 10/12 yuda ***** válasza:

Evangélikussal beszéltem minap, azt tudom: valóban minimális fizetést kap, de mellette szolgálati lakást (rezsit is fizetik nekik úgy tudom)- és a falubeliektől azért még csurran cseppen pl. disznótoros :)

Annyira nem rossz.

2011. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!