Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszitek azt, hogy...

Miért hiszitek azt, hogy Isten nem létezik?

Figyelt kérdés

EZ NEM EGY PROVOKATÍV KÉRDÉS!!

Nem akarom a véleményem (vallásom) senkire sem ráerőltetni!

Én megígérem, hogy bárki bármit válaszol is, és NEM FOGOK LEPONTOZNI SENKIT! Kérlek kulturáltan írjatok, mindenki véleményére kiváncsi vagyok!

Az én véleményem az, hogy sokan azért látják így ezt a kérdést, mert valami rossz dolog történik velük, és úgy gondolják, hogyha Isten létezik, akkor nem kéne rossz és igazságtalan dolgoknak történnie. Szerintem pedig ezekre a dolgokra is szükség van, ahhoz hogy tanulni és fejlődni tudjunk egyrészt, másrészt pedig ki tudja, hogy egy rossz dolognak milyen pozitív következményei lesznek a jövőben.

Én úgy gondolom (bár ez már nem tartozik szorosan a valláshoz), hogy minden ember meghatározott életfeladattal születik le a földre, hogy valamit meg kell tanulnia, meg kell tapasztalni, amitől fejlődik, több lesz! Ezért (tudom, hogy durván hangzik) ha látjuk, hogy valaki mondjuk sokat szenved egy betegségben, akkor sem feltételnül arra kell gondolnunk, hogy nincs Isten, hanem hogy az illetőnek valamit meg kellett tanulnia. Én hiszek a reinkarnációban, úgyhogy nem mondanám magam kereszténynek, de Istenben hiszek.


2009. febr. 10. 23:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
97%
akkor , most milyen istenben hiszel?mert a reinkarnáció sem katolikus, sem zsidó, de szerintem még alahhoz sem tartozik!szerintem sokan azért nem hisznek istenben mert látják, hogy a templomjárók de néha még a papok is sokszor rosszabbak, mint az ateisták
2009. febr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 A kérdező kommentje:

Hasznosnak értékeltem a válaszod, mint mindenkiét, aki ír!

Én hiszek Istenben (mint egy felsőbb erőben), de nem köteleztem el magam egyik vallás mellett sem! Vannak olyan dolgok minden vallásban, amelyek szerintem igazak, és azokat elhiszem! Tudom, hogy ez így elég furcsa! Tulajdonképpen a keresztény vallással egyet értek, csak én még hozzáveszem a reinkarnációt is!

Biztos nagyon furcsa, de én külön veszem magamban a vallást az egyháztól. A keresztény egyházról én sem vagyok jó véleménnyel, papok, erőszakos hívők stb. viselkedése, de ez még nem zárja ki, hogy ne higgyek magában az eszmében, csak a reinkarnációt hiányolom belőle:).

2009. febr. 11. 01:12
 3/87 anonim ***** válasza:
18%
én katolikus vagyok , nagyapám részérol egy kis református beutéssel .azt nem tudom, hogy egyezteted a reinkarnációt ossze a kereszténységgel.milyen alapon és tulajdonképpen mi is a reinkarnáció, az ,hogy újjá szuletunk más testben vagy állatokban?és miért hiszel éppen ebben, hogy jutottál idáig erre a kovetkeztetésre?
2009. febr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 A kérdező kommentje:

Számomra alapvetően megfelel a kereszténység (mint eszme, eltekintve most magától az egyházól), de szerintem vannak olyan dolgai, amelyek nem tűnnek ésszerűnek.

Ilyen például a mennyország és a pokol fogalma. Elég nehéz elképzelni, hogy a sok-sok milliárd ember egy nagy része, ott van egy mennyországnak nevezett helyen és tulajdonképpen semmit sem csinál. Számomra sokkal ésszerűbb az az elképzelés, hogy a lélek folyamatosan fejlődik, és minden alkalommal, amikor leszületünk a földre, akkor valamilyen céllal születünk le. Hogy valamit megtanuljunk, megtapasztaljunk. Az, hogy állat formában vagy ember formában szerintem nem lényeges. A lélek energia, és az energia nem vész el, csak átalakul. Sőt, ha feltételezzük, hogy több dimenzió is van, akkor ezek az energiák (a gravitáció, mágnesesség, aura, lélek) még akár láthatóak is. Szerintem minden vallás ugyanazt mutatja meg csak más nézőpontból.

2009. febr. 11. 02:00
 5/87 anonim ***** válasza:
73%

A legkényelmesebb saját vallást szülni, úgy látom te itt tartasz. A kereszténység egyik alapja a megváltásért való küzdelem, hogy a mennyekbe kerülhess, ezt meg fogod és kilövöd. Érdekes ember vagy. Én nem vagyok vallásos de a meg tudom érteni azokat akik a Bibliában leírtakat tényleg szentírásnak veszik. Hiszen az az ALAPJA a vallásnak. De hogy saját kedvedre úgymondd kitépd belőle azokat a lapokat amik neked éppen nem tetszenek, és más könyvekből helyettesíted őket...rosszabb vagy mint én, te torzítod a szezont meg a fazont :)

De hogy a kérdésedre is válaszoljak:

A világban előforduló tömérdek rosszra Isten általi szabad akarat biztosítása mint válasz nem alkalmazható a természeti rosszra amely katasztrófák során ártatlanok ezrei halnak meg. Illetve az emberek által elkövetett bűntettekkel kapcsolatban is feltehető a kérdés: egy végtelenül jóságos Isten hogy nézhet el ennyi szörnyűséget csupán a szabad akarat illetve a tanítás biztosításának céljából. A világban ugyanis sajnos sokkal intenzívebb és több rossz történik mint jó, a kettő nincs egyensúlyban. Burokban élsz és nem látod mi folyik a világban. Ezt írod:


"minden ember meghatározott életfeladattal születik le a földre, hogy valamit meg kell tanulnia, meg kell tapasztalni, amitől fejlődik, több lesz"


Azok az éhező gyermekek (milliókról beszélünk, szerintem fel sem fogják a legtöbben a számok horderejét) afrikában mi a lótúrót ártottak bárkinek is? Vagy mit tanulnak abból az 5-6 évből ami alatt éhen halnak a sivatag közepén? Hogy Isten milyen jóságos?

Vagy a cunami áldozatai? Vagy legyünk naprakészek egy kicsit: az elmúlt pár napban kb. 230 emberre saccolják a még mindig dúló ausztráliai bozóttűz áldozatait. Szerinted milyen érzés elevenen megégni?

Tudom, az ilyenek sem nyitják fel egyetlen vallásos ember szemét, nem is akarok vitázni. Csak próbáltam megválaszolni a kérdésedet.

Amúgy nem vagyok szélsőséges, nem zárom ki az intelligens tervezettség lehetőségét, de a jeleneleg minket istápoló végtelenül jóságos és végtelen hatalommal rendelkező Isten létezése ellentmond mindennek ami kézzelfoghatóan zajlik a világban. Csak könnyű nem tudomást venni róla. Mert amikor azért imádkozik valaki, hogy átmenjen a vizsgán és sikerül az Isten segítsége...a kínok közepette imádkozó ugyancsak vallásos ember halála viszont persze nem olyan fontos mint egy kölyök francos vizsgája, vagy hogy jöjjön a busz mert sietek a munkába...ilyeneket hallok mindenhonnan példaként, hogy Isten segített neki. Közben minden percben ezrek halnak meg borzalmas kínhalál közepette a világ minden táján. Vagy vesztik el szeretteiket. Nem ragzom tovább.

2009. febr. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
75%

Én nem hiszek istenben.

Miért is ?

1. Alapból nagy hülyeségnek tartom egy olyan lény létezését aki csak úgy megteremtett benünket, a biblia pedig röhejes egy dolog hit szempontjából(történelmi dolgok miatt viszont hasznos)

2.Nincs bizonyiték a létezésére.

3.ha van isten miért nem bizonyitja be hogy ő létezik?

4.Vannak a földön olyan épitmények,tárgyak amiket képtelenség volt az akkori időkbe létrehozni.Akkor vajon kik csinálták?

5.A vatikán miért is titkosított rengeteg iratot róla és a fiárol?

6.Ő maga hogyan jött létre?

7.Miért csökken rohamosan a hívők száma?

(mert az emberek sokkal tanultabbak mint régen)

2009. febr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
92%
Mert több dolog szól ellene, mint mellette. Én abban a formában ahogy a főbb világvallások és sarjaik előadják magukat képtelen vagyok elfogadni egy ilyesmit.
2009. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
14%
én sem akarok vitatkozni, de ezek a katasztrófák nem a jó isten "bunei", mert ezek mindig is léteztek és nem az istentol vannak.ha van jó a foldon akkor létezik rossz is , az éhezo afrikai gyerekeknek a saját fajtája még azt sem adja oda amit máshonnan osszegyujtottek, nem kell mindent az istenre fogni.a cunamira is amit osszegyujtottek felépítették a gazdagoknak a hotelokat és ismét megggazdagodtak egy páran.ez mind emberi tényezo.viszont vannak pl megmagyarázhatatlan gyógyulások, "szerencsék" amik "hátha " istentol erednek.
2009. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
65%
És te miért hiszed hogy létezik? És miért nem hisznek a felnőttek a tündérekben és a manókban? Megmondom miért... azért mert Isten azért találták ki az emberek, mert gyámoltalannak és tehetetlennek érzik magukat és azért, mert ennek a vélt felsőbb akarattal sok olyan dolgot tudnak megmagyarázni, amire az ember nem tud. A tündéreket és a manókat viszont csak szórakoztatásképp találták ki, mesék, gyerekeknek...de ki tudja, minden mesének van igaz alapja, és találtak már óriás-csontvázat, és pár centiset is... a mesebeli lényekre tehát vannak tárgyi bizonyítékok, mégsem hiszenk bennük az emberek. Istenre semmiféle tárgyi bizonyíték nem utal, egy könyvön kívül, amit bárki írhatott... őszintén...te láttad ki és mikor vetette papírra azokat a dolgokat? és látta bárki más? Én a Bibliát is egy jó mesekönyvnek tartom, amiben tanulságos mesék vannak felnőtteknek. De semmi több. Nem tagadom egy felsőbb hatalom létezését, de nem is fogok hinni benne, amíg meg nem bizonyosodhatok róla hogy létezik e vagy sem. Ez pedig életemben nem fog történni, talán halálom után, de ez is csak egy hatalmas TALÁN! Senki nem tudhatja mi történik velünk a halál után, hová kerülünk, sem a papok, sem a tudósok, sem a keresztények... de jól esik kitalálni egy olyna magyarázatot, ami az ember lelkének egy kis megnyugvást ad. Ha a nép elhiteti magával, hogy egy mennyei paradicsomba kerül majd, ha a mesekönyvben leírtak szerint cselekszik, nem retteg annyira az ismeretlentől, mert azt hiszi, tudja mi vár rá. Az ember mindig is rettegett attól, amit nem ismerhet meg, ezért van szükségük különféle fantazmagóriákra, ezért inkább butaságba taszítják önmagukat és mesékben hisznek vakon, ahelyett hogy szembenézzenek az igazsággal: AZ EMBER NEM TUDHATJA, MI LÉTEZIK A FIZIKAI SÍKON KÍVÜL, AKÁR HISZNEK EGY MESELÉNYBEN, AKÁR NEM! Az emberi agy kapacitása még a mai világban nagyon kicsi, csak ahhoz elég, hogy fizikai világunkat ismerjük meg, és arra, hogy elmélkedjünk, de az elmélkedés önmagában nem biztos tudás, csak találgatás. Én ezért nem hiszek Istenben, mert nem dugom a fejem a homokba, mint a strucc, hanem a valóságot akarom látni és nem félek az ismeretlentől... remélem, kimerítő választ adtam, és a birkák is megértik majd észérveimet...
2009. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 A kérdező kommentje:

A mennyben és a pokolban én sem hiszek.

Amire van bizonyíték, abban nem hihetsz, hanem tudod, hogy úgy van. Hinni abban lehet, amire nincs bizonyíték, de te valamilyen oknál fogva mégis úgy érzed, hogy úgy van.

Pl: Ha megírod a dolgozatot, utána mondod a barátodnak: Azt hiszem jól sikerült. Miután megkapod a dolgozatot, látod, hogy hogy sikerült, és akkor már nem mondod, hogy azt hiszem jól sikerült, mert van rá bizonyíték, ott van a pontszám.

Hinni olyan dolgokban lehet, amiben nem vagyunk biztosak. Én sem kérdezem meg, hogy Hiszel-e a gravitációban? Hiszel-e a mágnesességben? Mert ezek bizonyított dolgok, bizonyítékok vannak rá. Ezek nem hit kérdései.

Épp ezért kérdeztem, hogy miért HISZITEk azt, hogy...

2009. febr. 11. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!