Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt vki fiatalabb, aki...

Van itt vki fiatalabb, aki szokott zsinagógába járni és neveztetne vki mást ebbe a vallásba?

Figyelt kérdés
Valaki olyat keresek, aki jár zsinagógába és szívesen magyarázna a zsidó vallásról másnak is. Anyai ágon zsidó vagyok, érdekelne ez a vallás, van még tovább is. Remélem itt találok valakit...
2011. febr. 12. 19:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Talán az OPNI-ban adnak felvilágosítást.
2011. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
:/
2011. febr. 14. 14:23
 3/20 anonim ***** válasza:

nézegess zsidó vallással kapcsolatos honlapokat (pl. zsido.hu), ahol sok dolgot meg tudsz tanulni a zsidósággal kapcsolatban, vagy nézz meg zsidó ifjúsági szervezeteket (somer, habonim, a szochnutnak is vannak programjai, pl. a taglit, ha 18-26 éves vagy, akkor lehet jelentkezni, hogy kivigyenek Izraelbe, mindenképp egy marha jó élmény, meg elég sok mindent megismerhet az ember a gyökereiről, persze sok függ a társaságon meg a csoportvezetőkön is).


Ha konkrét kérdésed van a vallással, kutltúrával kapcsolatban, akkor írhatsz, nem biztos hogy tudok segíteni, de meglátjuk.

2011. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Te például jársz nagyobb ünnepekkor zsinagógába (ha lehetek ilyen szemérmetlen)?
2011. márc. 13. 20:50
 5/20 anonim ***** válasza:

az utóbbi 1-2 évben nem, korábban családdal jártunk időről-időre Jom Kippur-kor meg Rosh Hasana -kor, meg ezen kívül persze családi jellegű ünnepekkor (esküvők, saját meg ismerősök Bar Micvója), de ezek más tészta.

Legutóbb olyan két éve mehettem Jom Kippur-kor a Frankel utcai-ba.

2011. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

És van olyan, hogy valaki zsidónak tartja magát, de nem tartja se a szombatot, se a kósert (sosem tudom, hogy ez a szó főnév-e)?

Nem tervezek ilyet, de lehetséges az, hogy valaki csak úgy bemegy egy istentiszteletre és nem csinál semmit?


És persze kösz, hogy válaszolgatsz a kérdéseimre!

2011. márc. 15. 18:34
 7/20 anonim ***** válasza:

csomóan vannak, akik identitásilag, kulturálisan zsidónak tartják magukat, de a vallást nem tartják, nem hívők (én is ilyen vagyok)


a kóser melléknév, jelentése kb. megfelelő, alkalmas.


Zsinagógába simán be lehet ülni valamelyik ünnepkor, semmit nem kell csinálnod (ha fiú vagy, akkor kipát illik viselni, azt szoktak osztogatni a zsinagóga bejárata előtt, vagy ha nincs, egy sapi is jó).

Amúgy érdekes élmény lehet, ha már voltál mondjuk katolikus istentiszteleten, elég más a légköre a dolognak:)

2011. márc. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kíváncsi lennék rá nagyon, talán majd egy szép nap. Hát inkább vennék fel kipát, mint szoknyát meg kendőt, pedig azt kéne :D

Még azt szerettem volna megkérdezni, hogy az a bizonyos Talmud-Tóra istentisztelet után van? És oda mindenki szokott menni?

2011. márc. 15. 21:23
 9/20 anonim ***** válasza:

szoknya nem feltétlenül kell, max csak a kisebb, ortodoxabb zsinagógában néznének ki emiatt, ahova inkább csak az ortodox vallásosak járnak. Kendőt meg a vallásosoknál is csak a férjezettek viselnek (a kérdésből tippeltem, hogy fiatal vagy, és abból, hogy még nem feltétlenül vagy házas), szóval nem kell az sem (ha esetleg mégis házas vagy, akkor sem kell feltétlenül felvenni, hiszen az kívülről nem látszik).


Bevallom, hogy ez alatt a bizonyos Talmud Tóra alatt viszont nem tudom, mire gondolsz. Mert van olyan, hogy Tóra, meg olyan is, hogy Talmud, de így egyben még nem láttam (a Tóra az lényegében az Ószövetség, azt szokták körbevinni bizonyos ünnepeken, meg abból olvasnak. Talmud meg nagyon leegyszerűsítve a Tóra magyarázatai + csomó mindenféle témájú mindenféle, annak az ünnepeken semmi szerepe nincs, hanem olyasmi, mint a teológiai iratok, értekezések más vallásokban, amiket a hittudósok tanulmányozgatnak).


Ha le tudod írni, hogy mi kapcsán és hogyan találkoztál ezzel a kifejezéssel, vagy mit is értesz alatta, akkor arra esetleg tudok reagálni.

2011. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én sem tudom, azt hittem valami olyasmi, hogy összeülnek az emberek és a Tóráról meg a Talmudról beszélgetnek... csak kicsit vagyok gáz :D Így vessző és kötőjel nélkül szoktam látni néha, hát mindegy, ezek szerint félreértettem.

Szóval akár farmernadrágban, fedetlen fejjel is bemehet az ember lánya?

2011. márc. 16. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!