Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hisz el azt hogy? Hogy egy...

Ki hisz el azt hogy? Hogy egy jóságos öregember ül a felhők felett és azt nézegeti miben vétkeztek apró játékszerei melyeknek megalkotásakor csak szórakozásra vágyott.

Figyelt kérdés
Hiszen az én olvasatomban Isten azért teremtette a világot mert jónak látta S unalmában saját képére formálta embereknek elnevezett anyagkatonáit melyekkel azt csinál amit akar? Visszatérve kérdésemre ki hisz abban hogy egy öregember dönt a halál utáni sorsáról? s hogy egyáltalán jónak látja e ezt hogy egy "ember" dönt lelkének sorsa felől?
2011. febr. 15. 21:28
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
11%
A hiszékeny buta emberek hisznek ilyenekben, azok akik lusták gondolkodni, vagy annyira beléjük lett nevelve a kereszténység, hogy bűnnek érzik, vagy félnek gondolkodni.
2011. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
75%
Keresztényként bizton állíthatom, hogy a fent leírtakat senki sem hiszi,az egy tíz éves gyerek olvasata. Ha több vagy és mégis ennyi jött le belőle, inkább olvass képregényeket.
2011. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
22%

Még annyit kiegészítésül, hogy a Bibliában leírt isten abszolút nem egy "jóságos öregember", ha nem egy Sztálin-kaliberű kegyetlen gyilkos, aki ráadásul még természetfeletti erővel is rendelkezik.


Ha van jó tulajdonságokkal rendelkező személy a judeo-keresztény mitológiában, akkor az a Sátán, aki megérti az emberek természetét és igényeit és nem pofázik beléjük idealista célokból.

2011. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
61%

Öregember?:O látjátok, ezitt a fő probléma.. az emberek 90% ugy olvassa a Bibliát mint a Nemzeti Sportot...

felsem merül bennetek hogy az egész ÉLETnek sokkal mélyebb, elvontabb értelme is lehet mint az hogy Isten csinált egy frankó kis játékot aztán most fent veri a farkát a felhők felett...

2011. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim válasza:
21%

Nem!

Fényképeket készítünk olyan galakszisokról melyek néhány millió fényévre vannak a mi aprócska bolygónktól. (Ez azt jelenti, hogy a fény millió év alatt ér ide) Az univerzumunk, a jelenlegi tudásunk szerint térben és időben végtelen. Szerintem ez elég ahhoz, hogy anyagok úgy csoportosuljanak, hogy létrehoznak egy bolygón életet melyből néhány millió év alatt olyan értelmes anyagcsoportosulás lesz mint az ember. :)

A katolikus vallás a legnagyobb biznisz a világon! Gratulálni tudok nekik, óriási tömegek, óriási vagyonok a nagy semminek! De talán az emberi faj lassan eljut arra a szintre, hogy kinövi ezt a hit dolgot, ami valójában a fejlődésünk legnagyobb akadája.

Szerintem :)

2011. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

"az egy tíz éves gyerek olvasata. Ha több vagy és mégis ennyi jött le belőle, inkább olvass képregényeket."

tanácsodat köszönöm de nem "ennyi jött le belőle" hanem ez az amit mondanak és ezt nevelik bele azon gyermeki elmékbe akik inkább képregényt olvasnának a helyett hogy azt hallják mi lesz amikor lelkük távozik azon helyről amelyet még alig ismernek


az például nem lehetséges hogy ezt a mögöttes jelentéstartamot mások képzelik bele. mert mi is valójában a sarkított gondolata ? légy jó és örökké boldog leszel vagy légy rossz és örökké szenvedni fogsz

2011. febr. 15. 21:53
 7/39 anonim ***** válasza:
80%
Ez valoban nagyon primitiv megfogalmazasa Istennek, altalaban a hivok nem keverik ossze a telapoval aki buntet ha rossz vagy es ajandekoz hogyha jo. Fiatal vagyok meg, keresem Istent, de a dolgok nagyon osszetettek ahhoz, hogy ertsem, 19 evesen. Azt gondolom, hogy a vallas az embersegre, szeretetre epul es en ezt nem tartom "akadalynak" a fejlodes szempontjabol, de hat kinek mi a fejlodes...
2011. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Mégis mi az Élet mélyebb értelme a Biblia szerint? Mert bennem felmerült mér párszor az elve elrendeltetés gondolata viszont nem hiszem hogy a hatalom odafent tudja mit fogsz tenni. vagy ha igen akkor mer teljesen felesleges az egész élet. Szüless meg a pokolban a purgatóriumra nincsen szükség hisz kisebb bűnökért bekerülhetsz az imént említett helyre vagy szüles a menybe ahol ezer meg ezer évnyi öröm vár rád egy szadista mellett aki vígan élvezi hatalmát
2011. febr. 15. 22:03
 9/39 anonim válasza:
4%

Az emberségnek és szeretetnek, hogy lehet a jelképe egy keresztre szögezett férfi aki a mi bűneink miatt szenvedett? A mindenható pedig tétlenül végignézi, hogy a fiát a saját teremtényei ilyen aljas módon elintézzék. Nem áll össze a kép. Szerintem nem azért élünk, hogy istent keressük. Mert mi van ha véletlenül létezik és megtalálod? Megköszönöd neki, hogy nélkülözve éltél, vágyaid kiélése nélkül?

Ha én teremtenék egy rakat kis élőlényt egy akváriumban azt szeretném, hogy jól érezzék magukat és élvezzék ki amíg élnek. Kis aranyosak, hogy küzdenek :) Építenek nekem ilyen nagy izéket, nem hogy a saját boldogságukkal törődnének. Jól van aranyosak, de most mit csináljak velük? :)

2011. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Na, igen... Isten kegyetlen. De Jóságos is... Ugyanis megadta a jó öreg szabad akaratot. Csak rajtad múlik hogy hova kerülsz, hogyan élsz. És én azt gondolom hogy a te kételkedésed sokkal jobb mint az ha valaki feltétel nélkül elfogadja a dolgokat. Istenben nem vakon hinni kell, hanem keresni Őt. Igazábol az egész élet erről a keresésről szól. Van egy nagyon jó könyvecske, egy Cusanus nevű csóka írta vmikor a középkorban. a címe: A Rejtett Istenről. Egy kersztény és egy ateista beszélgetéséről szól. Olvasd el, tanulságos...;)
2011. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!