Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A középkorban az emberek...

A középkorban az emberek többet találkoztak Istennel és a Sátánnal?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy napi szinten többször találkoztak olyan jelzésekkel, fordulatokkal az életükben, amiket értelmezni tudtak, és a két nagyúrhoz tartoztak? Azt tudom, hogy nagyon vallásosak voltak az emberek a középkorban, de ennek volt valami alapja, vagy az egész csak a kor hatalmi, jogi berendezkedésére irányult?
2011. febr. 23. 00:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%

"De manapság a média elhitette velünk hogy nincs sátán meg a többi fasság."


Mér van ?

2011. febr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ma a média miatt úgy érzékeljük, hogy minden sokkal erőteljesebb, mint régen. Pl. természeti katasztrófákról is azt mondják, gyakoribbak, pedig régen is ugyanúgy voltak, csak mi vagyunk tájékozottabbak. A középkorban semmivel se voltak vallásosabbak, mint ma, akkor is ugyanúgy voltak hívők és hitetlenek. Az egyetlen különbség az, hogy akkoriban a hitetleneket nézték le (sőt üldözték), ma már inkább a vallásosakat nézik le.
2011. febr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Akkor a média miatt nem hiszel a babonában, nem azért mert jártál iskolába és tanultál tudományt?
2011. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az apostolokat mindig is üldözték. Számtalan utalás van erről a Bibliában.


Ma pedig a média a Sátán. Most gondolj bele, mostanában csak a SÁTÁN úrral találkozol gyakrabban :)

2011. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A sötét középkort nem az emberek tudatlansága miatt hívjuk sötétnek, hanem mert kevés információ maradt fenn róla, A Felvilágosodás meg annál jóval későbbre datálható, és az inkább filozófiai értelemben vett világosságról szól, nem tudásbeliről.


Mindazonáltal tévhit, hogy a sötét középkor embere ostobább, befolyásolhatóbb lett volna a mainál, és mint annyi mindent, ezt a tévhitet is érdekek mentén terjesztik. A történelem egyik legfontosabb jelensége, hogy NINCS ÚJ A NAP ALATT. Ha megnéznénk egy mai embert és egy hatezer évvel ezelőtt élt embert, nincs köztük semmilyen különbség. Ugyanolyan erényekkel és gyarlóságokkal bírtak akkor is és ma is az emberek. A hétköznapi dolgok folyamatát ugyanúgy megértené, ugyanúgy tudnál vele beszélgetni a szívügyekről, a politikáról, a vallásról, művészetekről, mint egy mai emberrel. Ami a történelem során megváltozott, az az anyagi környezet, de az emberek benne ugyanolyanok maradtak.


Ami pedig a középkori embert illeti, attól még, hogy kevesebb ismerettel bírt az őt körülvevő világ természeti törvényeiről, még nem volt ostobább a mai embernél. Sőt, ugyanúgy megvoltak a dilemmái az élet nagy kérdéseiről is. Csak annyival találkoztak többször Istennel meg a Sátánnal, mint amennyivel a mai ember többször találkozik a földönkívüliekkel :)

2011. febr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Akkor a média miatt nem hiszel a babonában, nem azért mert jártál iskolába és tanultál tudományt?"

Honnan veszed azt hogy ez az iskolában ELÖADOTT "tudomány" valóságos ? Nem gondoltál még arra hogy direkt nem tanítanak nekünk pl varázsolni :D

Szal nemkell minden sz4rt jóizüen megenni amit eléd tolnak.

2011. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Titus Pullo!

Igen és köszi.

Mindenestre én visszamennék szétnézni.

Bár igazából én "Amerikába" mennék abba az időbe mikor még csak "indiánok" éltek.Remélem érthető az idézőjel :P

2011. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

A sötét középkor valóban inkább az információhiány miatt sötét, valójában a felvilágosodással kezdődött el a tömeges bűnözés, halálbüntetés, stb.

[link]


Az egyházat meg ne keverjük ide, szerintem ha nyersen is, de az első igazi multinacionális vállalat volt, ami monopóliumot élvezett.


Olyanok véleményére lennék kíváncsi, aki tanulmányozta és hisz a jelenésekben, feltámadásban, stb. Lehet-e, hogy egykor még volt Isten fizikai megtestesülésben (Jézus után), de később végleg elhagyta az emberiséget?

2011. febr. 24. 00:17
 19/19 anonim válasza:
Szerintem nem lehetetlen hogy Isten fizikai valóban megjelenjen, bár az az igazság hogy én inkább úgy hiszen, hogy Isten, a sátán, meg minden hozzájuk kapcsolodó dolog , amivel az ember kapcsolotba tud lépni inkább egy erő, egy szellemi halalom, vagy látomás, nem hiszem hogy fizikai formában tényleg megjelentek valaha is, de lehettek megnyilvánulásaik az emberek között, az emberek kerülhettek vele kapcsolatba :)
2017. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!