Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is nagy igazság...

Szerintetek is nagy igazság van benne?

Figyelt kérdés

Vasárnap délelőtt a templomban Istentiszteletet tartottak. A 2000-es létszámú gyülekezet meglepődve tekintett két váratlanul betoppanó vendégre.

Mindketten felöltözve talpig feketébe és mindegyiknél egy automata géppisztoly.

Egyik így kiált:

"Bárki, aki úgy gondolja, hogy megéri Krisztusért hogy egy golyót kapni, maradjon ülve."

Az énekkar azonnal kirohant...

Az előljárók közül is megfutamodtak...

És a nagyobb része a jelenlévőknek is elment....

A 2000 hívő emberből csak 20-an maradtak.

Az egyik fegyveres férfi ezután körülnézett, és a lelkészre tekintve ezt mondta:

"Jól van tiszteletes, megszabadítottalak a képmutatóktól. Most már kezdheted a prédikálást. További szép napot!"

A két idegen erre megfordult és elment.


2011. febr. 24. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint ölni Isten nevében. Mindkettő bűn. Ráadásul olyasmi is áll a Bibliában, hogy ne kísértsd Istent.
2011. febr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hm... Szerintem tanulságos történet
2011. febr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Tanmesének elmegy, amúgy hülyeség. Ha feláldozod magad a semmiért akkor nem hívő vagy hanem idióta.
2011. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
durva,de a 2000 hívő nagyrészéről úgy is kiderült volna,hogy nem igazi hívő. Tudjátok mint van aki kősziklára épít meg van aki homokra. Lukács 6:47-49
2011. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyerekes történtet. Gyermekkoromban nekem is imponált volna, ha akkor hallom. Nem gúnyból mondom. Gyermek és tizenéves fejjel tényleg nagyon imponált volna nekem a gondolat, hogy ilyen kard-ki-kard-idelőőőőőőjeteeeeek (én a hős) stílusban "vállaljam" a hitemet.

De a keresztyénségben a kihívás nem itt van elásva. Sokkal nehezebb mutatvány a hitet a mindennapokban úgy megélni, hogy ne legyen az ember megalkuvó - egyik irányban sem. Nagyon könnyű elcsúszni szentfazék és világi irányba is, ha nem őszinte az ember - magához, a többiekhez, Istenhez. És az őszinteséghez is bátorság kell, legalábbis eleinte.


Ami egyébként nagyon nem tetszik a történetben, az a mások hite feletti pálcatörés. Na és az a gondolat, hogy a nem hívőknek (valamint a keresőknek és a kételkedőknek) ezek szerint nincs keresnivalója a templomban. Biztos vagy benne, hogy ezt Krisztus is így gondolja?

2011. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha a képmutatásra gondolsz,akkor a keresztények nagyrésze képmutató,de nem vádolom őket,mert ez inkább tudatlanságból adódik mintsem szándékosságból.nincsenek egészen tisztában azzal,hogy mi az amit be tudnak tartani,és mi az amit nem,mert mások mondják meg nekik a szabályokat,így nehezen tudják alaposan kiismerni önmagukat,elnyomják a szívükből jövő vágyaikat,amiket pedig nem biztos,hogy alá kellene vetniük mások elképzeléseinek.szerintem éppen ezért nem is praktikus erőltetni a túlbuzgóságot,mert könnyen képmutatás lehet belőle."A lélek kész,de a test erőtlen és gyenge."

Ezt a mártír felfogást,hogy "meghalok Jézusért"pedig nem tartom túl ésszerűnek,félreértelmezett alapjai vannak.

2011. febr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!