Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Hit: nem akarni tudni, mi az...

"Hit: nem akarni tudni, mi az igazság. " /Friedrich Nietzsche/ Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 16:51
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes egy kérdés. Ezek szerint semelyik hit nem igaz, nincs igaz hit. Akkor ne higgyünk semmiben? Ha nem hiszek semmiben, nem hiszek az igazságban sem, nem hiszem hogy létezik az igazság. Másik dolog: a hit nem vezethet el az igazság megérzésére? Hogy lehet az igazságot megtalálni, egyátalán mi az az igazság? Hogyan lehetne definiálni? Én nem értek egyet az idézettel, de nem is tudok ilyen filozófiai magasságokba emelkedni. Számomra maga Isten az igazság, az örökkévaló, a kezdet és vég. Egy megfoghatatlan dolog, egy természetfeletti létező. Ezt nem kötelező Istennek nevezni.
2010. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
19%

niccse egy barom

volt

2010. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
90%
Az igazságot tudni kell, nem hinni benne. Ha én azt mondom, hogy a mi éghajlatunkban télen esik a hó, ez az igazság. Ezt nem kell elhinni vagy nem elhinni, mert ez így van.
2010. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
63%

"Akkor ne higgyünk semmiben? Ha nem hiszek semmiben, nem hiszek az igazságban sem, nem hiszem hogy létezik az igazság. Másik dolog: a hit nem vezethet el az igazság megérzésére?"


Szerintem ezek nagyon jó kérdések és jó a válasz is.


Én nem hiszem pl. hogy van olyan épeszű ember, aki nem hisz semmiben, a hit a lét alapja, a társdalom erre épül!

Szerintem a hit vezet el az igazság megismerésére, hit nélkül sehova sem jutnánk, nem is lennénk már réges-rég!


Minden kutató, bármit kutat, minden tudós, bármire akarja megtalálni a választ, a hite által jut csak előre.

Sőt lehet, hogy sokszor olyanba hisz, amit még nem tud bizonyítani, és amiért őt a társai mind hülyének nézik sokáig, de lehet hogy úgy is hal meg, hogy nem ismerik el, azt amiben ő hitt!


Hány ilyen volt már!!!


Ez nagyon hasonlít a vallásos hithez, az Istenhithez, nem is beszélve arról, hogy a legtöbb tudós sok tudományterületen túlnyomórészt hívő ember, pl. a biológia területén.

2010. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:

"Az igazságot tudni kell, nem hinni benne. Ha én azt mondom, hogy a mi éghajlatunkban télen esik a hó, ez az igazság. Ezt nem kell elhinni vagy nem elhinni, mert ez így van."


De kinek van így?

Annak, aki már megtapasztalta! De aki még nem, az csak hinni tud benne!

2010. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

ezt én úgy értelmezem hogy elhiszed másoknak a véleményét és nem te magad tapasztalod meg azt hanem csupán azonosulsz vele. Olyan ruhát veszel fel amit nem is rád szabtak.


A hit szóban benne van egyfajta bizonytalaság. nem?

Hogy el kell valami kívülről jövöt hinnem.

2010. ápr. 5. 18:04
 7/48 A kérdező kommentje:

""Az igazságot tudni kell, nem hinni benne. Ha én azt mondom, hogy a mi éghajlatunkban télen esik a hó, ez az igazság. Ezt nem kell elhinni vagy nem elhinni, mert ez így van."


De kinek van így?

Annak, aki már megtapasztalta! De aki még nem, az csak hinni tud benne!"


igen és mit ér vele?? Arra nem lehet alapozni.

Ha megállsz abban az állapotban hogy én elhiszem...

2010. ápr. 5. 18:10
 8/48 anonim ***** válasza:

De kinek van így?

Annak, aki már megtapasztalta! De aki még nem, az csak hinni tud benne!


Ki ne találd már! Nem láttam saját szememmel a haiti földrengést megtörténni, de nem hiszem, hogy megtörtént, hanem TUDOM! A tényeket tudni kell, nem hinni bennük.

2010. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
A tudós ha elhinné hogy úgy van valami ahogy feltételezi akkor nem keresné tovább az igazságot. Szerintem őket épp a kétely viszi előre és a kíváncsiság az új felé :P
2010. ápr. 5. 18:14
 10/48 anonim ***** válasza:

"A hit a remélt dolgok biztos várása, és a nem látható dolgokról való meggyőződés"


Így azonosítja a Biblia a hitet.


Hogyan lehetsz biztos abban, hogy amit remélsz, amiben hiszel valóra válik? Úgy ha az, aki az ígéretet tette, már sokszor bizonyította, hogy megtartja a szavát.

Erre való a Biblia, abból lehet kideríteni, hogy a sok-sok (több száz) prófécia (vagyis előre látott történelem) Istentől, valóra vált-e?!


És nem pusztán néhány évtizedes hosszúságú jövendölésekről van szó benne, hanem javarészt több száz, sőt több ezer évesekről.


Ezek meglepő módon és pontossággal teljesedtek napjainkig. Nem, nem homályos emberi agyalmányokról van szó, hanem részletes és érthető dolgokról.


Ez igen meglepő annak, aki csupán materialista ésszel kíván gondolkozni.


A "nem látható dolgokról való meggyőződés"-re is néha azt mondják, hogy ilyen nincsen.


Dehogynem! Vajon hány ilyent talált már a tudomány az elmúlt 200-300 évben? Mennyi nem látható természeti jelenségről derült ki, hogy létező dolog?


Miért jelenti ki a materialista ember gőgösen, hogy már semmi újat nem fogunk felfedezni a világról???


Milyen szomorú, amikor ilyent olvasok itt is.

2010. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!