Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elegem van! Hogyan lehetek...

Habibi kérdése:

Elegem van! Hogyan lehetek mélyen vallásos? Mit kell tennem hozzá? Ateisták véleményére NEM vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
római katolikus vagyok, hiszek Istenben,járok templomba, imádkozom is, de valahogy úgy érzem, hogy nem teszek meg mindent a vallásosságom érdekében.Köszönöm a válaszokat !
2011. febr. 27. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Jót röhögtem a 2. válaszán, és a Kérdezőnek tényleg nem tűnt fel, hogy folyik belőle az irónia :D


Kérdező!

A hittel épp az a gond, hogy nem lehet erőltetni. Ez nem úgy megy, hogy hinni akarok és akkor fogok, mert ehhez tapasztalat kell, idő és némi hitre való hajlam.

Ha ennyire építeni akarod a kapcsolatod az isteneddel, akkor beszélj hozzá, járj gyakrabban templomba, köszönd meg neki amit kapsz, és ne csak kérj...

2011. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jól érzed!

[link]

Ezen a helyen rengeteg érdekes cikk van arról hogy miért nehéz manapság katolikus kereszténynek lenni !

2011. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: hit és szeretet. Minden a világban, egy érdekes esemény, egy jó könyv vagy film elgondolkodtat a saját hitedről és segít annak fejlesztésében. A Jézussal való kapcsolatra koncentrálj és bővísd a látókörödet, az ismereteidet. Egy idő után vallásos művek nem növelik a hitet hanem stagnálják. Az igazi hit bárhol bármikor megnyilvánul. Olvass, nézz filmeket, vagy iratkozz be egy filmklubba, gondolkodj, hallgass vitákat, előadásokat a neten, formálj véleményt, kérdezz és válalszolj!!!!

Éld meg a hitedet. Elég, ha csak egy mustármagyni van belőle, és csodálatos fává nőhet....

Szeretettel,

FReya

2011. márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Freya, ez hazugság! "Egy idő után vallásos művek nem növelik a hitet hanem stagnálják."

Egyházatyákat kell olvasni a fejlődéshez, nem 20-21.századi vallásosnak nevezett, de azt lényegében megtagadó könyveket.

2011. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

1. Ne szeress semmilyen földi dolgot! (pl. pénz, kaja) De csodálhatod Isten teremtett világát, pl a madarakat, erdőt.

2. "Beszélgess" minél többet Istennel. (Mások azt hiszik skizofrén vagy, de mindegy)

3. Érezd azt, hogy Isten mindig minden körülmények között veled tart, érezd...


Biztos, hogy ilyen dolgokat akarsz?

2011. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés, akár én is feltehettem volna... Én minél inkább bele akartam mélyülni a vallásba, sajnos annál kisebb lett a hitem, és egyre inkább arra jöttem rá, hogy képtelen vagyok még a Tízparancsolatot is betartani. Akkor pedig talán jobb volna, ha "elmennék"ateistának. Persze ezt soha nem fogom megtenni, és nem is szeretném, csak elkeserít, hogy minden erőfeszítésem ellenére is képtelen vagyok úgy élni, ahogyan egy minimum normálisan, pláne mélyen vallásos embernek kell. Paráználkodni sem amiatt szoktam, hogy testileg élvezkedjek, hanem elsősorban mert a párom szeretné, és melyik férfi nem??? Másodszor pedig, mert szükségem van a gyengédségre, különösen amióta depresszós lettem. Már néha kezdem azt gondolni, hogy igaz az a tan, vagy nem tudom honnan származó gondolat, hogy igazán Istenhívővé csak akkor válik valaki, ha Isten úgy dönt, hogy saját maga "megtéríti", addig pedig az ember hiába keresgéli a világosságot a sötétségben, saját magától nem jut semmire. Igazából van nagyon sok apáca, pap, és világi hívő is, akikről valóban sugárzik az elmélyült vallásosság, igaz hit, és a szeretet, én azt javaslom, egy ilyen embert kellene megkérdezni, hogy hogyan jutott el erre a szintre
2011. márc. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Freya, ez hazugság! "Egy idő után vallásos művek nem növelik a hitet hanem stagnálják."

Egyházatyákat kell olvasni a fejlődéshez, nem 20-21.századi vallásosnak nevezett, de azt lényegében megtagadó könyveket."


Nem biztos, hogy másnak a véleményét hazugságnak kell nevezni, bár nem kell vele egyet érteni, azt én tiszteletben tartom. Én azt írtam, egy idő után, a vallásos könyvek miatt stagnál az ember hite.


Ugyanis kezdünk tölcsérhez hasonlítnai, amibe ömlik az egyoldalú vélemény. A hit próbája az hogy gondolkodsz és megéled azt a mindennapokban. De elég nehéz gondolkodni, ha nincs ellenvélemény,amire nem az előre betanult sablonos válaszokat kell adni, hanem próbakőnek kell használni.


És ki írt 20-21.századi vallásosnak nevezett de azt tagadó könyveket? Bármit lehet olvasni, regényeket, Dosztojevszkijt, Bulgakovot, Zolát, Tolsztojt, Ibsent, bármit! Verseket, Adyt, József Attilát, Weörest, és használni az agyunkat, a szívünket és a lelkünket, mert ezek mind részt vesznek az olvasásban.


A hívő emer attól az hogy mindenhol meglátja Istent. És ha eléred ezt a pontot, Isten tényleg mindig ott is van veled, nem érzed úgy hogy vallásosabb akarsz lenni, mert él a hited.


tisztelettel,

Freya

2011. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!