Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményük a keresztények...

Mi a véleményük a keresztényeknek a pszichiátriáról/pszichológiáról?

Figyelt kérdés
Mert azt tudom, hogy a szcientológia el akarja pusztítani.
2011. febr. 28. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Nekik is szakemberre lenne szükségük.
2011. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A keresztényeknek, ugyanaz,mint minden normális embernek. A szcientológusok viszont maguk is pszichiátriai kezelésre szorulnánk.
2011. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hasznos tudományok bizonyos bajok kezelésére.
2011. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sok pap és lelkész egyben pszichológiai végzettséggel is rendelkezik, hiszen segítik az embereket a lelki bajaik megoldásában.
2011. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem keresztényként eltérő véleményem van a pszichológiáról, amit egy ártalmatlan, hasznos tudománynak tartok,és a pszichiátriáról ami ártalmas is lehet és tönkre tett már néhány életet. Kérdezz csak meg olyan embereket akik a pszichiáterük tanácsára Rivotrilt és társait kezdtek szedni, hogy hogyan hullott szét a személyiségük, majd az életük a szerek hatására.
2011. márc. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, egyfelől igazad van, azonban ne felejtsük el, hogy normál orvosok közt is van olyan,aki mást se csinál csak írkálja fel a gyógyszereket, mert abban látja a megoldást, és van olyan, aki a probléma mélyére akar hatolni és nem csak tünteket kezelni. Ebből van kevesebb. Gondolom a pszichológiában is.

Azonban ne felejtsük el, hogy egyes pszichés betegségek, például mániás depresszió, krónikus ocd, sőt még a skizofrénia enyhébb fajtája is gyógyszerekkel egész jól kezelhető. Sőt, csak azzal. A skizofrénia nem múlik el magától, ezt sajnos a családomban is tapasztaltam.

2011. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom mondatta velem a korábban leírtakat, hogy miért nem bízom a pszichiátriában.

Íme a rövid történetem:

Édesanyámat kezelték mániás depresszióval és amikor a 2. szülésem után depressziós lettem,a pszichiáter megállapította, hogy örököltem a betegséget és mivel ez az agyam kémiai zavara miatt van, muszáj gyógyszert szednem még szoptatás mellett is, mert önerőből ezt nem küzdhetem le.Egy Sertralin nevű szert írt fel, amit kiváltottam mert bíztam az orvosban és mert annyira szenvedtem lelkileg, hogy minél előbb meg akartam szüntetni ezt az állapotot.Otthon aztán elolvastam a gyógyszer betegtájékoztatóját és kidobtam a gyógyszerrel együtt.

Abban igaza volt a doktornőnek,hogy egyedül nem küzdhetem le ezt a betegséget, de nem a gyógyszer és a pszichoterápia volt a megoldás, hanem Isten.

Ő rövid időn belül megszabadított a depressziótól, aminek azóta nyoma sincs, pedig a depressziómat kiváltó körülmények még súlyosbodtak is.

Nincs olyan betegség amitől Ő ne tudna megszabadítani. Ez különösen igaz a pszichiátriai betegségekre .

2011. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Nincs olyan betegség amitől Ő ne tudna megszabadítani. Ez különösen igaz a pszichiátriai betegségekre ."


Sokan emiatt nem szednek gyógyszert életveszélyes betegségekre és sokszor halállal végződik.


Meg mikor én voltam vallásos, akkor volt a legmélyebb depresszióm...

2011. márc. 3. 23:13
 9/12 anonim ***** válasza:
A vallásosság nem egyenlő az igazi hittel. Tudom, miről beszélsz, utolsó előtti, de be kell látnod, ez személyfüggő. Mert mi lesz azzal a pszichés beteggel, aki nem igazán hívő? Rajta is segíteni kell.
2011. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez így van utolsó, teljesen igazad van abban, hogy nekik is kell valami megoldás, de sajnos sokan nem a jó megoldást választják, hanem a bogyószedést egy életen át, ami a tüneteiket kezeli ugyan, de az okot- az Istentől való elszakadást/távollétet-nem.

Abban is igazad van, hogy a vallásosság nem = az igaz hittel.Sőt a vallásosság többet árt mint használ. Rengeteg félrevezető vallás létezik ami abszolút tévútra vezeti az embereket.

Akinek igaz hite van, bízik Istenben, sőt mi több Isten az élete Ura és irányítója, az nem lehet még enyhén depressziós sem, nemhogy mélyen.

Kedves Kérdező! Ajánlom figyelmedbe John Bunyan: A zarándok útja c. könyvét vagy az ebből készült filmet. Sokat megtudhatsz belőle az igaz hitről.

2011. márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!