Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell a keresztényeknek...

Miért kell a keresztényeknek szapulni a wiccákat?

Figyelt kérdés
Én elfogadom az ő vallását, ő miért képtelen elfogadni az enyémet?
2011. júl. 16. 21:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Boszi, te egy rossz keresztényt fogtál ki... :)
2011. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
50%

Nem minden keresztény szapulja a wiccákat. Páran meg vannak áldva azzal, hogy minden más vallás rossz és mindenki a pokolra fog jutni aki nem keresztény stb. stb. stb. Az ilyen elvakult hülyékkel nem is kell foglalkozni. Az ilyenek úgyse változtatják meg a véleményüket.

Van két vallás, amiket nem neveznék nevén. Azokat nem fogadom el csak, mert kártékonyak az emberiségnek, a többivel értelmes embernek nincs baja.

2011. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
13%
Szerinted miért?Mert amiért a középkorban,a boszikat.Mást vallottak,mást tanítottak és eredményesen gyógyítottak...
2011. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

A wicca nem boszorkány.


Második, azok nem vallások, hanem felekezetek. Lehet, hogy ővelük hozott össze a balsors.

2011. júl. 16. 22:24
 5/28 anonim ***** válasza:
43%
Sok keresztény szintén rossz szemmel nézi a táltos hitűeket, illetve az ősi magyar hagyományokat őrzőkhöz, feltámasztani igyekvőkhöz is, mert ők szerintük "pogányok".
2011. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
49%
Én keresztény vagyok kifejezetten szimpatikus a wicca vallás.
2011. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%

Ha te elfogadnád az ő vallását, akkor az ő hitét vallanád. Mit jelent számodra, hogy elfogadod? Nem kötekszel, nem hozod fel, nem bántod vele, és nem dicséred érte? Ez közöny és nem elfogadás.

Nem tudom, hogy pontosan milyen szituáció váltotta ki belőled ezt a kérdést, de nyilván nem kevés ellentét áll fent a wicca hittétel és a keresztény hittel között. Jogos lehet a nézeteltérés, persze nem a szapulás.


Az egyik ilyen probléma lehet, hogy sok mindent nem lehet rólatok tudni. Ahogy eddig olvastam a wicca valásúak válaszait, számomra az derűl ki, hogy ahány régió, ahány wicca, annyi nézet, ceremónia, hittétel.

És ne haragudj meg, de egyértelmű, konkrét válaszokat nem láttam a válaszaitok között, csak érintőleges, érzelmi alapokon nyugvó, egyfajta szcientológiai válaszokat.


Egy kérdésem lenne, ha megengeded: Mit jelent maga a wicca szó, mert erre még nem jöttem rá.

2011. júl. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

A szó óangol eredetű, azt jelenti: "Mágiahasználó." Nem vallom az ő hitét, de elfogadom, hogy ő azon a valláson keresztül látja a világot. Nem akarom ráerőltetni a saját vallásom, de hiszem, hogy az ő és az én vallásomnak van köze egymáshoz. Szerintem ez nem közöny, vagy csak én nem ismerem a szavak jelentését.


Amit írtál az igaz. Kovenenként eltérnek a szertartások, de sokan vagyunk, akik nem vagyunk tagjai egy kovennek sem, így nekünk saját szertartásaink vannak, de a cél ugyanaz.

2011. júl. 17. 00:22
 9/28 anonim ***** válasza:
35%
Csak, mert egy barom szapulja őket, nem jelenti azt, hogy mind így áll hozzá. Én pl kíváncsi vagyok rájuk, szeretnék többet megtudni róluk, de egyet sem ismerek, akiktől kérdezhetnék.
2011. júl. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%
Mert a kereszténység nem éppen egy toleráns vallás ilyen értelemben.amit a hívők nem értenek,vagy amit tiltanak nekik,azt elítélik.ez van sajnos.
2011. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!