Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn a gyilkolás a keresztények...

Bűn a gyilkolás a keresztényeknek? (bővebben)

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a szándékos és ok nélküli emberölés az bűn.

Itt azokra értem akiknek olyan foglalkozásuk van mint pl. a katona, rendőr stb.

Egy keresztény katona megölhet egy embert, attól még lehet örök élete? Tegyük fel bevetés közben megölnek egy ellenséges katonát és nem vallják meg imádságban akkor bekerülhetnek Isten országába?

pl. Az amerikai hadseregben rengeteg keresztény katona van és akik bevetés közben meghalnak és tegyük fel előtte megöltek egy embert azokkal mi lesz?


2011. máj. 7. 14:49
 1/8 Zerkowitz válasza:
én vallásos vagyok és a hittanoktatómtól mindig ilyeneket kérdezek.azt mondta egyszer mikor ezt a kérdést föltettem neki hogy ha megbánja akkor lesz örök élete nem muszály meggyónia ha nincs rá lehetősége.de ha megbánni se tudja akkor is kap örök életet
2011. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszer feltettem ezt a kérdést hittanon és azt válaszolta a pap, hogy háborúban nem bűn ölni, mert vagy te lövöd le az ellenséget, vagy ő téged
2011. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jézus lelőtt volna bárkit? Nem.

Hívő eresztény ember, aki mindenfajta erőszakot és önzést elutasít fegyvert eleve nem fog a kezébe, nemhogy háborúban öldököljön. Inkább haljak meg én, minthogy más életét elvegyem.

Dédnagyapám mesélte a második világháborúról, hogy ugye neki kötelező volt, így ha az árokban lőnie kellett, egyet lőtt föld fele, a következőt aztán az ég fele. És így nem lőtt le senkit.

2011. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jobb példákat is írhattál volna, például hóhér.

Ha valaki része a földi igazságszolgáltatásnak, és azért öl meg egy embert, mert igazságot szolgáltat felette a törvények szerint, az nem számít emberölésnek. Ezt nagyon szépen leírja az Ószövetség.


Isten a sziveket vizsgálja, és az indítékaink alapján képes ítéletet hozni. Nem a mi tisztünk eldönteni, hogy ki üdvözül is ki nem, és ez így van jól hidd el.


Üdv. Péter

2011. máj. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most Péterrel teljesen egyetértek.
2011. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az agresszió minden fajtája bűn. (az önvédelmet hagyjuk figyelmen kívül)

Elméletileg sem rendőr, sem katona nem kellene, ha mindenki isten "elvárásai" alapján élne. Egy vallásos ember ne menjen katonának.

"Az amerikai hadseregben rengeteg keresztény katona van és akik bevetés közben meghalnak és tegyük fel előtte megöltek egy embert azokkal mi lesz?"

A Biblia szerint a halál után nem vagyunk tudatunkban, mégha lelkünk életben is van.

Valószínűleg elnyeri a büntetését.

2011. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A véleményem az,hogy ha egy ember katonaként tér meg Istenhez,akkor maradhat ezen a pályán,mivel van egy olyan Ige hogy maradjon meg mindenki abban amiben elhívatott. Jézus megdicsért egy római századost a hitéért,és az első nemzetbeli Krisztushívő is (Kornéliusz) katona volt. Valószínű hogy Isten megőrzi az ilyen hívőket kegyelemben,illetve vezetheti úgy őket,hogy ha szükséges,akkor pályát módosítsanak. (pl. háború esetén) Viszont keresztényként katonának menni szerintem helytelen. Mert egy keresztény nem esküdhet. Nem kötelezheti el magát a hívő más iránt,amikor olyat tesz,amit neki nem szabad. Mert egy keresztény nem hogy nem gyilkolhat,de még csak haragot sem tarthat.De ez nem jelenti azt hogy mindenféle foglalkozásban megmaradhat egy keresztény,amikor megtér. Vannak tabu-munkák,amik bűnt pártolnak. Amit egy kereszténynek tilos megtennie,vigyáznia kell,hogy ne történjék általa se. Pl. Én nem cigizhetek,akkor ne szolgáljam a sátánt azzal hogy azzal kereskedek,ésatöbbi.
2011. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát esetleg aki keresztény és olyan helyzetbe kerül az inkább célozzon lábra. :)
2011. máj. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!