Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg szeretnék keresztelkedni...

Meg szeretnék keresztelkedni 16 évesen. Hogy zajlik ez az egész? Mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Csak annyit tudok hogy katolikus szeretnék lenni mert szoktam katolikus templomba járni és ezzel tudok a legjobban azonosulni. Anyámmal élek de ő nem nagyon segít mert szerinte ez nem fontos. Hogy kezdjek neki? :S
2011. febr. 28. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha jársz templomba, akkor ennél egyszerűbb nincs is. Beszélgess el a pappal. Ő elmondja, mire lesz szükséged, és felkészít a keresztelésre.
2011. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
olyan is van, hogy egy-két évig jársz hittanra, és egyszerre keresztelkedsz és bérmálsz. meg persze első áldozol
2011. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
de igaza van az előttem szólónak, a pap tud segíteni. ő a "lelki atyád", azért van elvileg, hogy minden felmerülő bajban segítséget nyújtson neked.
2011. febr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én csak imádkozni jártam eddig templomba.
2011. febr. 28. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem TANULJ többet a Bibliai igazságokról, mielőtt döntesz! Ebben a korban (gyakran később is) még nagyon fiatal vagy egy életre szóló, felelősségteljes döntéshez. Nem vagy elkésve, nyugodj meg.


A döntésednek nem pusztán érzelmi alapúnak kell lennie, hanem komoly és pontos tudásnak is mögötte kellene állnia. Ez ebben a korban szinte biztos, hogy nincs meg. És persze nem csak a kortól függ.

2011. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem vagy elkésve, nyugodj meg. "

Ne haragudj, nem piszkálni szeretnélek, de te pontosan tudod meddig élsz? Vagy , hogy ő meddig él?


Kedves kérdező!


Ha eljutott az életed egy olyan pontra, amikor úgy érzed, hogy szükséged van Istenre az életedben, akkor az első lépés amit meg kell tenned, hogy elmondasz egy megtérő imát. Ezt teheted saját szavaiddal vagy kereshetsz a neten is ilyet. Ezzel az imával, megbánod a bűneidet és úgymond behívod Jézust a szívedbe, átadod neki az életedet. Amikor ezt megtetted érezhetően változni fog az életed, mert maga az Úr fog vezetni ezek után ahhoz a gyülekezethez, valláshoz amire szükséged van. Ez lehet akár a katolikus vallás is ( én is az vagyok).

Ha ezt nem teszed meg akkor sajnos előbb-utóbb a látszatkatolikusok táborát fogod csak növelni, mint ahogy én is tettem a megtérésem előtt.

2011. márc. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha őszintén imádkozol a pontos vallási igazság megismerése érdekében kedves kérdező és nem ragaszkodsz az érzelmeidbe kapaszkodva egyfajta teológiába, akkor sikeres leszel!


"Ne haragudj, nem piszkálni szeretnélek, de te pontosan tudod meddig élsz? Vagy , hogy ő meddig él?"


Mert szerinted Isten nem tudja pontosan, hogy ki miért nem ismerte meg Őt? Ő nem tudja, hogy az illető a saját hibájából, vagy éppen önhibáján kívül álló okokból nem ismerte meg Isten és nem tudott megkeresztelkedni?


Én a "nem vagy elkésve" szöveget arra értettem, hogy jó lenne alaposabban utánanézni az igazságnak! Nemhogy 16 évesen, de sokan még 50 évesen sem érettek arra, hogy állást foglaljanak hitkérdésben. Egyszerűen mert nincs pontos ismeretük a dologban.

2011. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!