Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hányszor lehet hamvazkodni?

Hányszor lehet hamvazkodni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

én valamelyik évben kétszer hamvazkodtam. Sőt volt olyan év, hogy kétszer voltam Balázs-áldáson. De egyszer szokás, a vasárnap osztott szentelményeknél bizonyos papok be szokták mondani, hogy "aki szerdán nem hamvazkodott, az jöjjön most". Az "ereje" nem lesz nagyobb, ha duplán csinálod, de bajod sem lesz tőle. :)


Viszont az Egyház javaslata szerint egyszer menj.


Ha nagyon szeretnél újra, akkor adj hálát, mialatt a többiek mennek, hogy neked is megadatott a bűnbánat lehetősége, kegyelme, és hogy Te már szerda óta hamuval élsz. :)

Ha meg nem tudtál rendesen figyelni, azért mennél újra? Akkor is ugyanezt javaslom.


Ha meg mondjuk kicsi a plébániád, és ugyanott mennél újra, a pap is csodálkozna. :)


De ha mondjuk azért mennél újra, mert akkor egyedül voltál, most meg mondjuk a családoddal mennél, és kidomborodna a közösségi jelleg... Nosza, menj.


Elég kimerítő voltam? :)


Isten áldjon, szép vasárnapot!

2011. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igazság szerint szerdán már voltam hamvazkodni,és szombaton a gyermekeimet is kikísértem (6 évesek) és (bár ismer a pap)

kaptam még egy keresztet a homlokomra..

2011. márc. 13. 14:33
 3/3 anonim ***** válasza:
gratulálok. meg sem merem kérdezni, mennyire tartod magad hiszékenynek. kérlek, idézz a bibliából, hol található a hamvazkodás szó. ellenben olvasd el a malakiás 2-3ig terjedő részt. persze, nincs bibliád. (vagy nam szoktad olvasni) hiszékeny vagy, mint a többi 7 milliárd, akit sátán félrevezet.
2011. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!